pivovar helf

Klopp po zápase s Watfordem

klopp46

Liverpoolský manažer po remíze s Watfordem zhodnotil zápas. Vyjádřil se zejména na adresu Salaha a k problému bránění standartních situací. 

O pocitech po zápase...

Ve fotbalovém životě dává sebekritika smysl a tak to zrovna cítíme, ale nakonec v prvním zápase sezóny nemůžete očekávat perfektní výkon, i když pro něj uděláte vše. Musíte o výsledek bojovat, musíte využít věci, co jste vytvořili, a některé věci musíte tento den přijmout, ale musíte to využít v dalším zápase a zkusit na tom zapracovat. Se situací z prvního poločasu jsem nebyl šťastný. Bylo to hodně fyzické a Watford byl v tomto ohledu mnohokrát lepší. Nevytvořili si toho tolik, ale vstřelili dva góly.

První gól padl v pro nás specifické situaci, všichni řeknou, že jsme to měli mít, protože šlo o jasný roh, ale byl to dobrý centr a dobrý náběh. Jeden z našich hráčů nepokryl díru. Musíme na tom bezpochyby zapracovat. Druhý gól byl smolný a kvůli problému ve formaci. Alberto prohrál souboj, což se samozřejmě může stát, možná to byla chyba, možná ne, nejsem si jistý, tím se otevřela skulina. Potom přihráli a já si myslel, že šlo o offside, nejsem si jistý, jestli byl. Dostali míč do našeho vápna, nejprve jsme ho ubránili, ale pak se míč špatně odrazil od nohy, tak proto to je trochu smůla.

Měli jsme více šancí, zejména po tom, co jsme se srovnali, měli jsme dobré centry a hlavičky. Oni ale byli v těchto situacích šťastnější a my měli velkou smůlu. Pak jsme dali dva skvělé góly v druhém poločase, to bylo opravdu dobré. Měli jsme další šance, ale pak jsme dostali offsidový gól. To opravdu není sranda, je obtížné to přijmout. Bolí nás to, ale víme, že umíme a musíme zahrát lépe, to je to, co jsem řekl klukům.

O Salahovi...

Byl zapojený do penalty, dal gól, i přes to, že to nebyl jeho nejtěžší gól v životě. Od Dejana to byl skvělý míč, fantastické zpracování od Roberta a ještě lepší oblouček. Salah byl na správném místě, aby situaci dokončil, což je dobré. Na začátku jste mohli vidět, že mu to proti Holebasovi nešlo, je to opravdu silný chlap. Pak byl trochu moc na křídle, takovéto věci. Po prvním poločase jsme o tom mluvili a ve druhé půlce to už bylo lepší. Vzadu potřebujeme útočníky s rychlostí, ne vždy, ale když to můžeme udělat jinde, pak je to pro naši hru jednodušší. Takže ano, jsem s jeho výkonem spokojen.

O bránění standartek...

Nevadí mi o tom mluvit, já o tom musím mluvit. Pokud to takto chcete zesumírovat (jako dva góly z rohu, pozn.), tak to je potom jediná věc, kterou vidíte, což je absolutně OK. Většinu standartek jsme bránili dobře, ale je to nakonec dost, když jsme dostali gól? Ne, samozřejmě. Myslím, že jsme měli minimálně dvě stejné šance ze standartek, ale oni je se štěstím ubránili. Mají potom bránění těchto situací vyřešené a my máme stále problém? Nejsem si jistý. Musíme na tom pracovat, ale to je můj fotbalový život, náš život. Pro nás jsou důležité jiné věci, pro začátek fyzička, na tyto věci nejsme připraveni.

To se první zápas může stát, musíme se na tyto věci adaptovat. V prvním poločase jsme neměli žádný směr, v druhém to bylo lepší. Ano, hráli jsme fotbal, dobře, ale nevedlo to k ničemu. V první půli jsme měli svoje chvilky, tři nebo čtyři dobré šance, je to dost pro venkovní zápas? Řekl bych, že ano. Musíme s tím být spokojeni. Někdy toho máte méně a musíte s tím být spokojeni. Máme jeden bod a čekám na chvíli, kdy se z toho stane pozitivum. Viděl jsem hodně dobrých věcí a teď se musíme připravit na další zápas.

Bleskové zprávy

Ljinders se vrací

Pepijn Ljinders se po konci v klubu NEC Nijmegen vrací zpět do LFC a připojí se k realizačnímu kolegiu A-týmu.

Výroční sraz Břeclav 2018

Vzhledem k častým dotazům ohledně letošního srazu. Jako již tradičně se mi podařilo zamluvit poslední červencový víkend tzn. 27-29.7.2018. Článek s podrobnostmi a přihláškami se objeví v druhé polovině června. 

Southgate nominoval duo z LFC

Trenér Albionu, Gareth Southgate, vybral mezi svých 23 vyvolených pro Mistrovství světa i Jordana Hendersona a Trenta Alexandra-Arnolda. Naopak místo nezbylo na Adama Lallanu. Podobný osud potkal i Emreho Cana, který se neprobojoval do německého výběru.

Firmina MS nemine

Roberto Firmino figuruje na 23-členné soupisce Brazílie pro nadcházející Mistrovství světa v Rusku.

Gomez podstoupí operaci

Joe Gomez podstoupí v nejbližších dnech operaci kotníku, kvůli čemuž nejspíše vynechá finále LM i nadcházející Mistrovství světa. Obránce nastoupil i přes bolest do utkání se Stoke City a WBA.

extra leto

Facebook