pivovar helf

...v zápase s Chelsea

hodnoteniehracov

 

Hodnocení hráčů proti Chelsea FC.
 
Simon Mignolet- 6,5
Simon si v zápase vybral jednu slabší chvilku, když se nechal nachytat od Davida Luize, který ho překonal chytrou a přesnou střelou z přímého kopu. Těžko říct jestli by jí Simon měl i kdyby na ni byl připravený. U gólu nemůže mít čisté svědomí ani rozhodčí Cattenburg. Nejdřív odpískal zákrok Lallany na Hazarda, kde by podle mě v rámci pravidel a potom písknul do píšťalky ve chvíli, když si náš gólman ještě stavěl zeď a to by se stávat nemělo. Svoje zaváhání Simon odčinil ve druhém poločase, když zneškodnil penaltu Costy. Kromě těchto dvou momentů v zápase moc práce neměl a počínal si jistě.
 
Nathaniel Clyne- 6,5
Clyneovi výkony z poslední doby nebyly z těch nejlepších a navíc se v lednu potýkal i se zdravotními problémy. Navzdory tomu předvedl proti Chelsea velmi solidní výkon a Hazarda vlastně vůbec k ničemu nepustil. Svědčí o tom i fakt, že největší hvězda Blues odcházela ze hřiště už v 72. minutě. V útočné fázi naše číslo 2 nebylo příliš aktivní.
 
Joel Matip- 5,5
Matip odehrál hodně zvláštní zápas. Na jednu stranu do ničeho nepustil Costu, kterého strážil celý zápas, ale taky vyrobil několik chyb. V zápase byl viděl rozhodně víc, než jeho kolega ze stoperské dvojice. V prvním poločase špatnou rozehrávkou poslal soupeře do brejku, který nakonec hasil až Milner. V poločase druhém byl pak u penaltového faulu no Costu. Tam bych ovšem Joela nevinnil, protože ho nechal zbytek obrany samotného proti nejlepšímu útočníkovi ligy úplně samotného a Costa si pro penaltu šikovně došel.
 
Dejan Lovren- 5,5
Dejan v zápase nebyl moc vidět. Pomáhal Matipovi s bráněním Costy, což společně zvládli skvěle. Jako obvykle se bohužel nevyvaroval několika zaváháním. Největší předcházelo penaltě, kde Lovren špatně vystoupil, nedokázal zachytit balón, propadnul a Costa tak šel proti Matipovi jeden na jednoho. Se silným útokem Chelsea si oba naši stopeři poradili dobře.
 
James Milner- 5
James byl zápase hodně vidět a střídal dobré momenty s horšími. Jeho obranná práce by rozhodně chtěla vylepšit, naopak do útoku se mi včera líbil. Do vápna soupeře poslal i několik dobrých centrů, ale náš útok si v hlavičkových soubojích s obranou soupeře celkem logicky nedokázal poradit. Podílel se i na našem vstřeleném gólu, kde krásně vrátil Hendersonův centr zpátky do malého vápna a s pomocí Mosesovi teče se míč dostal až k Wijnaldumovi. V obraně se naopak nevyhnul chybám v rozehrávce. Na začátku druhého poločasu ztratil balón ve vlastním vápně a Moses potom trefil naštěstí jen vnější tyč. V samém konci zápasu pak zbytečně přišel o míč u půlící čáry a brejk hostí hasil až ve vápně Henderson. Milly by se měl směrem dozadu určitě zlepšit. O víkendu proti Hullu bych postavil na jeho místo Morena.
 
Jordan Henderson- 7
Náš kapitán odehrál podprůměrný první poločas, naopak ve druhé části zápasu byl výborný. V prvním poločase nestíhal s zálohou soupeře a směrem dopředu nic nevymyslel. Myslím si, že mohl zabránit i gólu Luize, kde ve zdi nevyskočil a míči se spíš uhnul. Ve druhé půli ho potom bylo plné hřiště. Jeho rozehrávka byla jako vždy jistá a navíc přidal i krásný centr před naším gólem. Hezky pomáhal také svým kolegům v obraně. Svůj nejlepší moment v zápase předvedl v 88. minutě,  kde doběhl střídajícího Pedra a na poslední chvíli mu skluzem sebral míč v jasné šanci.
 
Emre Can- 7
Emre odehrál proti prvnímu týmu tabulky velmi dobrý zápas. Svou silou vyhrál ve středu pole množství soubojů a náš tým si díky jeho práci mohl užívat míč o poznání víc než soupeř. Škoda jeho šance z druhého poločasu, kdy mohl rozhodnout zápas.
 
Georginio Wijnaldum- 8
Gini byl podle mě MOTM v našem týmu. Stejně jako Emre vyhrál spoustu soubojů ve středu pole, čímž hodně pomáhal naší hře. Oproti Canovi byl ale nebezpečný i směrem dopředu. Na začátku zápasu prověřil gólmana soupeře tvrdou střelou ze střední vzdálenosti. Na začátku druhého dějství byl důležitou součástí akce, na jejímž konci Firmino trestuhodně přestřelil bránu soupeře. Giniho výkon vyvrcholil vstřeleným gólem, když byl v správný čas na správném místě a míč hlavou poslal do sítě.
 
Adam Lallana- 6
Při absenci Maného a špatné formě našich útočníků Klopp opět nechal hrát Lallanu z křídla a ten tam nic velkého nepředvedl. Směrem dopředu stojí za zmínku asi jen krásná patička, jenž předcházela již zmiňované Firminově šanci na začátku prvního poločasu. Svým skvělým pohybem nedal obraně soupeře vydechnout a hodně jím pomohl i naší obranné hře. V dalších zápasech bych ho ale rád viděl ve středové formaci, kde mu to svědčí o poznání víc.
 
Roberto Firmino- 5,5
Firmino nehrál vůbec špatně. Zapojoval se do kombinace a dobrým pohybem pomáhal nejen vepředu, ale i v obranné činnosti. Bohužel to prostě není klasický útočník- střelec. V samém úvodu druhého dějství měl balón v skvělé pozici sám před padajícím Courtoisem. Rozhodl se zakončit ''z voleje'', ale střela mu vůbec nesedla a míč skončil vysoko na tribuně. Své první zaváhání mohl odčinit v samém závěru zápasu, kdy měl na hlavě vítězný gól. Míč bohužel poslal jen doprostřed brány a gólman soupeře s ním neměl problém.
 
Philippe Coutinho- 5,5
Phil se po zranění vrátil v úplně jiné než jsme u něj byli zvyklí. V jeho hře jsou pořád vidět záblesky geniality, není jich ovšem mnoho a ani v defenzivní činnosti to není ono. Nebylo tak překvapením, že Klopp svého nejlepšího a nově i nejlépe placeného hráče poslal z hřiště již čtvrt hodiny před naplněním hracího času.
 
Sadio Mané- 
Mané se vrátil zpět do našeho týmu po Africkém Poháru národů, z něhož vypadnul tím nejhorším možným způsobem, když jako jediný neproměnil penaltu ve čtvrtfinálovém rozstřelu proti Kamerunu. V úterý večer nastoupil na závěrečných 15 minut a na hru neměl žádný zásadní vliv. Až v nastaveném čase vyslal krásný, nadýchaný centr na Firmina, ten ale v obrovské šanci selhal.
 
Divock Origi- nehodnocen
Origi přišel na hřiště až v samém závěru a neměl čas, aby se zápasem něco udělal.

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook