pivovar helf

...v zápase s Chelsea

hodnoteniehracov

 

Hodnocení hráčů proti Chelsea FC.
 
Simon Mignolet- 6,5
Simon si v zápase vybral jednu slabší chvilku, když se nechal nachytat od Davida Luize, který ho překonal chytrou a přesnou střelou z přímého kopu. Těžko říct jestli by jí Simon měl i kdyby na ni byl připravený. U gólu nemůže mít čisté svědomí ani rozhodčí Cattenburg. Nejdřív odpískal zákrok Lallany na Hazarda, kde by podle mě v rámci pravidel a potom písknul do píšťalky ve chvíli, když si náš gólman ještě stavěl zeď a to by se stávat nemělo. Svoje zaváhání Simon odčinil ve druhém poločase, když zneškodnil penaltu Costy. Kromě těchto dvou momentů v zápase moc práce neměl a počínal si jistě.
 
Nathaniel Clyne- 6,5
Clyneovi výkony z poslední doby nebyly z těch nejlepších a navíc se v lednu potýkal i se zdravotními problémy. Navzdory tomu předvedl proti Chelsea velmi solidní výkon a Hazarda vlastně vůbec k ničemu nepustil. Svědčí o tom i fakt, že největší hvězda Blues odcházela ze hřiště už v 72. minutě. V útočné fázi naše číslo 2 nebylo příliš aktivní.
 
Joel Matip- 5,5
Matip odehrál hodně zvláštní zápas. Na jednu stranu do ničeho nepustil Costu, kterého strážil celý zápas, ale taky vyrobil několik chyb. V zápase byl viděl rozhodně víc, než jeho kolega ze stoperské dvojice. V prvním poločase špatnou rozehrávkou poslal soupeře do brejku, který nakonec hasil až Milner. V poločase druhém byl pak u penaltového faulu no Costu. Tam bych ovšem Joela nevinnil, protože ho nechal zbytek obrany samotného proti nejlepšímu útočníkovi ligy úplně samotného a Costa si pro penaltu šikovně došel.
 
Dejan Lovren- 5,5
Dejan v zápase nebyl moc vidět. Pomáhal Matipovi s bráněním Costy, což společně zvládli skvěle. Jako obvykle se bohužel nevyvaroval několika zaváháním. Největší předcházelo penaltě, kde Lovren špatně vystoupil, nedokázal zachytit balón, propadnul a Costa tak šel proti Matipovi jeden na jednoho. Se silným útokem Chelsea si oba naši stopeři poradili dobře.
 
James Milner- 5
James byl zápase hodně vidět a střídal dobré momenty s horšími. Jeho obranná práce by rozhodně chtěla vylepšit, naopak do útoku se mi včera líbil. Do vápna soupeře poslal i několik dobrých centrů, ale náš útok si v hlavičkových soubojích s obranou soupeře celkem logicky nedokázal poradit. Podílel se i na našem vstřeleném gólu, kde krásně vrátil Hendersonův centr zpátky do malého vápna a s pomocí Mosesovi teče se míč dostal až k Wijnaldumovi. V obraně se naopak nevyhnul chybám v rozehrávce. Na začátku druhého poločasu ztratil balón ve vlastním vápně a Moses potom trefil naštěstí jen vnější tyč. V samém konci zápasu pak zbytečně přišel o míč u půlící čáry a brejk hostí hasil až ve vápně Henderson. Milly by se měl směrem dozadu určitě zlepšit. O víkendu proti Hullu bych postavil na jeho místo Morena.
 
Jordan Henderson- 7
Náš kapitán odehrál podprůměrný první poločas, naopak ve druhé části zápasu byl výborný. V prvním poločase nestíhal s zálohou soupeře a směrem dopředu nic nevymyslel. Myslím si, že mohl zabránit i gólu Luize, kde ve zdi nevyskočil a míči se spíš uhnul. Ve druhé půli ho potom bylo plné hřiště. Jeho rozehrávka byla jako vždy jistá a navíc přidal i krásný centr před naším gólem. Hezky pomáhal také svým kolegům v obraně. Svůj nejlepší moment v zápase předvedl v 88. minutě,  kde doběhl střídajícího Pedra a na poslední chvíli mu skluzem sebral míč v jasné šanci.
 
Emre Can- 7
Emre odehrál proti prvnímu týmu tabulky velmi dobrý zápas. Svou silou vyhrál ve středu pole množství soubojů a náš tým si díky jeho práci mohl užívat míč o poznání víc než soupeř. Škoda jeho šance z druhého poločasu, kdy mohl rozhodnout zápas.
 
Georginio Wijnaldum- 8
Gini byl podle mě MOTM v našem týmu. Stejně jako Emre vyhrál spoustu soubojů ve středu pole, čímž hodně pomáhal naší hře. Oproti Canovi byl ale nebezpečný i směrem dopředu. Na začátku zápasu prověřil gólmana soupeře tvrdou střelou ze střední vzdálenosti. Na začátku druhého dějství byl důležitou součástí akce, na jejímž konci Firmino trestuhodně přestřelil bránu soupeře. Giniho výkon vyvrcholil vstřeleným gólem, když byl v správný čas na správném místě a míč hlavou poslal do sítě.
 
Adam Lallana- 6
Při absenci Maného a špatné formě našich útočníků Klopp opět nechal hrát Lallanu z křídla a ten tam nic velkého nepředvedl. Směrem dopředu stojí za zmínku asi jen krásná patička, jenž předcházela již zmiňované Firminově šanci na začátku prvního poločasu. Svým skvělým pohybem nedal obraně soupeře vydechnout a hodně jím pomohl i naší obranné hře. V dalších zápasech bych ho ale rád viděl ve středové formaci, kde mu to svědčí o poznání víc.
 
Roberto Firmino- 5,5
Firmino nehrál vůbec špatně. Zapojoval se do kombinace a dobrým pohybem pomáhal nejen vepředu, ale i v obranné činnosti. Bohužel to prostě není klasický útočník- střelec. V samém úvodu druhého dějství měl balón v skvělé pozici sám před padajícím Courtoisem. Rozhodl se zakončit ''z voleje'', ale střela mu vůbec nesedla a míč skončil vysoko na tribuně. Své první zaváhání mohl odčinit v samém závěru zápasu, kdy měl na hlavě vítězný gól. Míč bohužel poslal jen doprostřed brány a gólman soupeře s ním neměl problém.
 
Philippe Coutinho- 5,5
Phil se po zranění vrátil v úplně jiné než jsme u něj byli zvyklí. V jeho hře jsou pořád vidět záblesky geniality, není jich ovšem mnoho a ani v defenzivní činnosti to není ono. Nebylo tak překvapením, že Klopp svého nejlepšího a nově i nejlépe placeného hráče poslal z hřiště již čtvrt hodiny před naplněním hracího času.
 
Sadio Mané- 
Mané se vrátil zpět do našeho týmu po Africkém Poháru národů, z něhož vypadnul tím nejhorším možným způsobem, když jako jediný neproměnil penaltu ve čtvrtfinálovém rozstřelu proti Kamerunu. V úterý večer nastoupil na závěrečných 15 minut a na hru neměl žádný zásadní vliv. Až v nastaveném čase vyslal krásný, nadýchaný centr na Firmina, ten ale v obrovské šanci selhal.
 
Divock Origi- nehodnocen
Origi přišel na hřiště až v samém závěru a neměl čas, aby se zápasem něco udělal.

 

Bleskové zprávy

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

kalendare2019

Facebook