pivovar helf

Klopp spokojen s Grujičem

Grujic1

Jürgen Klopp pro oficiální stránky klubu prozradil, co vnímá jako pozitiva a naopak na čem budou muset hráči ještě zapracovat po utkání s Fleetwood Town. Reds si připsali komfortní vítězství nad celkem z Ligue One po gólech Marka Grujiče, Bena Woodburna, Lucase Leivy a hned dvakrát se mezi střelce zapsal Roberto Firmino. Manažer po zápase s tiskem prohodil pár slov hned na několik témat, včetně hodnocení výkonů Grujiče s Woodburnem, či jak se vyvíjí příprava.

Pozitiva

“Několik. Nicméně je jasné, že i nadále musíme pracovat. Viděl jsem několik dobrých věcí, vytvářeli jsme si šance. pár dobrých obranných zákroků a dobré individuální výkony od jednoho až dvou hráčů. Obzvlášť v prvním poločase jsem nebyl spokojen s hrou týmu, protože jsme si mohli počínat lépe a měli jsme zkoušet hrát lépe. Pokud se v zápasech jako byl tento dostanete do šance jen díky individuálním kvalitám hráčem, pak je něco špatně. Podobně jako jsme skórovali ve druhém poločase, by to mělo ve fotbale chodit. Nádherná přihrávka, dobrý náběh, další podařená přihrávka a snadný gól. Ve druhém poločase jsme hráli lépe. V první půli jsme měli šance, ale nebyly vyložené. Brankář předvedl pár dobrých zákroků. Bylo to absolutně v pořádku. Avšak v zápasech před sezónou musíte bojovat s intenzitou tréninků a to je opravdu podstatné. Myslím si, že můžeme hrát lépe. Musíme se poučit, protože v Premier League nenajdete snadné zápasy, takže musíme vytvořit situace, ve kterých se hráči nebudou cítit příjemně. V zápasech jako byl tento proti Fleetwoodu nastanou i těžké momenty a vy musíte být připraveni najít řešení. Někdy ho najdete, někdy ne. Nakonec to skončilo 5:0. Vše je OK.”

Grujičův debut

“Stále je velmi mladý. Je mu 20 let a ještě se hodně vyvine po fyzické a samozřejmě fotbalové stránce. Nicméně jeho výkon byl OK. Viděli jste společné bránění v trojúhelníku spolu s Kevem Stewartem. Ke konci Kev Stewart vše odpracoval a ostatní byli ve volných prostorech. OK. Žádný problém, ale musíme se poučit a samozřejmě zlepšit. Je radost sledovat, že opravdu všichni umí hrát fotbal. Skóroval ve svém prvním zápase v první situaci. To je sen. Viděli jste, že se nestává příliš často, aby hráč takto slavil branku v přátelském utkání. Byl to velký moment. Bylo pěkné to vidět. Jsme připraveni s chlapci pracovat. Zlepší se. Musí se zlepšit, ale na první zápas to bylo v pohodě.”

Výkon Woodburna

“Od přírody nadaný ofenzivní plejer. Opravdu radost ho sledovat. Měl jsem dlouhý rozhovor s Alexem Inglethorpem a pěl o nich jen samou chválu, protože na tréninku si vedou skvěle a je opravdu dobré mít je kolem sebe. Ovie (Ejaria), to je hráč v prvním utkání a dnes zase. Jsou trochu unavení. Opravdu dobří hráči, chytří, učenliví. Radost je pozorovat. Jsem s nimi spokojen.”

Jak bude pokračovat příprava

“Čeká nás hodně práce. Nechci říkat, že (příprava) je náročná, nebo něco takového. Je důležitá, protože v celé sezóně nemáte kdy trénovat. Možná tento rok jsme měli trochu času k trénování, ale nyní je důležitá. Nicméně netrénujeme společně. První tři týdny jsme s jednou skupinou a pak je tu další. Nicméně na konci se obě skupiny spojí dohromady. Všichni hráči, kteří teď nejsou s námi, hráli vlastně ještě loni, protože jsou jednoduše důležití. Snažíme se obě skupiny spojit dohromady a najít nejlepší řešení pro první utkání. Nejlepší pro druhé. Je to velmi důležité. Můžeme hodně udělat, proto říkám, že to není o tom stát tady a sledovat přátelák. Ne, je to velmi podstatné. Je to důležitý test.”

Zdroj: liverpoolfc.com

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook