pivovar helf

Lijnders: Futbal sa nehrá len 82 minút

Pepijn Lijnders si myslí, že Liverpool si v sobotňajšom zápase proti Sunderlandu zaslúžil viac ako jeden bod.

Manažér Liverpoolu Jürgen Klopp sa nezúčastnil ligového zápasu proti Sunderlandu kvôli operácii slepého čreva - v tomto zápase ho zastúpili na lavičke jeho kolegovia Željko Buvač, Pepijn Lijnders a Peter Krawietz. Práve druhý menovaný absolvoval tradičnú pozápasovú konferenciu.

"Zvyčajne konečný výsledok odpovedá tomu, čo sa dialo na ihrisku. V sobotu to podľa môjho názoru tak nebolo. 82 minút sme hrali naozaj dobre, zvlášť potom, čo sme strelili góly. V zápase sme dominovali, nachádzali sme našich voľných hráčov, presúvali sme loptu z jednej strany na druhú vďaka čomu sme si vytvárali dosť priestoru. Zvyčajne keď skoro skórujete, zápas je pre vás jednoduchší. Avšak v posledných 10 minútach sme príliš povolili a dovolili hrať súperovy na dlhé lopty. Práve kvôli spomínaným dlhým loptám sa dostali do blízkosti našej brány a aj kvôli tomu získali priamy kop, z ktorého padol prvý gól. Mali sme pocit, že zápas máme pevne v moci, no sami ste videli, ako dokáže jeden moment všetko zmeniť. Do konca ostávalo približne 10 minút - vtedy by sme mali ostať v pokoji a hrať svoju hru. Mali by sme hrať v blizkosti súperového pokutového územia - v prípade strate lopty môžeme vysoko presovať a zostať tak ďalej od svojej vlastnej brány."

pepijn lijnders, zeljko buvac, Peter Krawietz

Realizačný tím LFC v zápase proti Sunderlandu: Pepijn Lijnders, Peter Krawietz a Željko Buvač

"Dominovali sme na súperovej polovici. Boli sme schopní po každej strate lopty ju rýchlo získať späť, nájsť voľného spoluhráča a udržať tak loptu vo svojej moci. Mali sme dosť šancí, no vo finálnej fázi sme väčšinou neboli dosť pokojní. Ak teda hovoríme o nejakom 'sklamaní', nie je to o posledných 10 minútach, je to o našej koncovej hre vo finálnej tretine ihriska. Celkovo možno povedať, pokiaľ sa na to pozrieme z rôznych hľadísk, to bolo z našej strany v poriadku - problémom je to, že zápas sa hrá 95 minút, nie 82."

Dejan Lovren a Joe Allen museli predčasne striedať už v prvom polčase kvôli zdravotným problémom. "Lovren dostal 2-3 razy kŕče v rovnakom mieste. Nebolo to nič vážne, išlo o preventívne striedanie, pretože tie kŕče boli stále na rovnakom mieste. Čo sa týka Allena, tesne pred polčasom 'unavený'. Uvidíme, ako na tom bude."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook