pivovar helf

Lijnders: Futbal sa nehrá len 82 minút

Pepijn Lijnders si myslí, že Liverpool si v sobotňajšom zápase proti Sunderlandu zaslúžil viac ako jeden bod.

Manažér Liverpoolu Jürgen Klopp sa nezúčastnil ligového zápasu proti Sunderlandu kvôli operácii slepého čreva - v tomto zápase ho zastúpili na lavičke jeho kolegovia Željko Buvač, Pepijn Lijnders a Peter Krawietz. Práve druhý menovaný absolvoval tradičnú pozápasovú konferenciu.

"Zvyčajne konečný výsledok odpovedá tomu, čo sa dialo na ihrisku. V sobotu to podľa môjho názoru tak nebolo. 82 minút sme hrali naozaj dobre, zvlášť potom, čo sme strelili góly. V zápase sme dominovali, nachádzali sme našich voľných hráčov, presúvali sme loptu z jednej strany na druhú vďaka čomu sme si vytvárali dosť priestoru. Zvyčajne keď skoro skórujete, zápas je pre vás jednoduchší. Avšak v posledných 10 minútach sme príliš povolili a dovolili hrať súperovy na dlhé lopty. Práve kvôli spomínaným dlhým loptám sa dostali do blízkosti našej brány a aj kvôli tomu získali priamy kop, z ktorého padol prvý gól. Mali sme pocit, že zápas máme pevne v moci, no sami ste videli, ako dokáže jeden moment všetko zmeniť. Do konca ostávalo približne 10 minút - vtedy by sme mali ostať v pokoji a hrať svoju hru. Mali by sme hrať v blizkosti súperového pokutového územia - v prípade strate lopty môžeme vysoko presovať a zostať tak ďalej od svojej vlastnej brány."

pepijn lijnders, zeljko buvac, Peter Krawietz

Realizačný tím LFC v zápase proti Sunderlandu: Pepijn Lijnders, Peter Krawietz a Željko Buvač

"Dominovali sme na súperovej polovici. Boli sme schopní po každej strate lopty ju rýchlo získať späť, nájsť voľného spoluhráča a udržať tak loptu vo svojej moci. Mali sme dosť šancí, no vo finálnej fázi sme väčšinou neboli dosť pokojní. Ak teda hovoríme o nejakom 'sklamaní', nie je to o posledných 10 minútach, je to o našej koncovej hre vo finálnej tretine ihriska. Celkovo možno povedať, pokiaľ sa na to pozrieme z rôznych hľadísk, to bolo z našej strany v poriadku - problémom je to, že zápas sa hrá 95 minút, nie 82."

Dejan Lovren a Joe Allen museli predčasne striedať už v prvom polčase kvôli zdravotným problémom. "Lovren dostal 2-3 razy kŕče v rovnakom mieste. Nebolo to nič vážne, išlo o preventívne striedanie, pretože tie kŕče boli stále na rovnakom mieste. Čo sa týka Allena, tesne pred polčasom 'unavený'. Uvidíme, ako na tom bude."

Bleskové zprávy

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Bez názvu 1

Facebook