Lijnders: Futbal sa nehrá len 82 minút

Pepijn Lijnders si myslí, že Liverpool si v sobotňajšom zápase proti Sunderlandu zaslúžil viac ako jeden bod.

Manažér Liverpoolu Jürgen Klopp sa nezúčastnil ligového zápasu proti Sunderlandu kvôli operácii slepého čreva - v tomto zápase ho zastúpili na lavičke jeho kolegovia Željko Buvač, Pepijn Lijnders a Peter Krawietz. Práve druhý menovaný absolvoval tradičnú pozápasovú konferenciu.

"Zvyčajne konečný výsledok odpovedá tomu, čo sa dialo na ihrisku. V sobotu to podľa môjho názoru tak nebolo. 82 minút sme hrali naozaj dobre, zvlášť potom, čo sme strelili góly. V zápase sme dominovali, nachádzali sme našich voľných hráčov, presúvali sme loptu z jednej strany na druhú vďaka čomu sme si vytvárali dosť priestoru. Zvyčajne keď skoro skórujete, zápas je pre vás jednoduchší. Avšak v posledných 10 minútach sme príliš povolili a dovolili hrať súperovy na dlhé lopty. Práve kvôli spomínaným dlhým loptám sa dostali do blízkosti našej brány a aj kvôli tomu získali priamy kop, z ktorého padol prvý gól. Mali sme pocit, že zápas máme pevne v moci, no sami ste videli, ako dokáže jeden moment všetko zmeniť. Do konca ostávalo približne 10 minút - vtedy by sme mali ostať v pokoji a hrať svoju hru. Mali by sme hrať v blizkosti súperového pokutového územia - v prípade strate lopty môžeme vysoko presovať a zostať tak ďalej od svojej vlastnej brány."

pepijn lijnders, zeljko buvac, Peter Krawietz

Realizačný tím LFC v zápase proti Sunderlandu: Pepijn Lijnders, Peter Krawietz a Željko Buvač

"Dominovali sme na súperovej polovici. Boli sme schopní po každej strate lopty ju rýchlo získať späť, nájsť voľného spoluhráča a udržať tak loptu vo svojej moci. Mali sme dosť šancí, no vo finálnej fázi sme väčšinou neboli dosť pokojní. Ak teda hovoríme o nejakom 'sklamaní', nie je to o posledných 10 minútach, je to o našej koncovej hre vo finálnej tretine ihriska. Celkovo možno povedať, pokiaľ sa na to pozrieme z rôznych hľadísk, to bolo z našej strany v poriadku - problémom je to, že zápas sa hrá 95 minút, nie 82."

Dejan Lovren a Joe Allen museli predčasne striedať už v prvom polčase kvôli zdravotným problémom. "Lovren dostal 2-3 razy kŕče v rovnakom mieste. Nebolo to nič vážne, išlo o preventívne striedanie, pretože tie kŕče boli stále na rovnakom mieste. Čo sa týka Allena, tesne pred polčasom 'unavený'. Uvidíme, ako na tom bude."

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.