pivovar helf

Rodgers po zápase na Emirates

rodgers58

Brendan Rodgers opouštěl Emirates s pocitem, že si Liverpool mohl domů odvézt 3 body, i přesto je ale spokojen jak s výkonem, tak s dalším čistým kontem.

Po výhrách v prvních dvou zápasech cestoval Liverpool do Londýna v dobrém rozpoložení. To se projevilo hlavně v prvním poločase, kdy byl jasně lepším týmem a jen díky skvělým zákrokům Petra Čecha zůstal poločasový stav nerozhodný 0:0. Ve druhém poločase byl zase lepší domácí tým a zápas tak skončil zaslouženou remízou, i když liverpoolský boss cítí, že jeho svěřenci mohli odjet domů klidně i se třemi body.

"Rozhodně jsem mohli získat tři body. Odvedli jsme velmi dobrý výkon, jsem velmi spokojený s tím, jak jsme pracovali. V první půli jsme si vytvořili šance a měli jsme jít do vedení. Ve druhém poločase se dal čekat tlak domácích, ale bránili jsme velmi dobře a vždycky hrozili, když jsem zaútočili. Úroveň našich výkonů se stále zvyšuje, mohli jste vidět velmi dobrou organizaci hry proti top týmu. Primárním pocitem je, že jsme získali bod, udrželi čisté konto a teď jdeme do dalšího zápasu."

"Se svými týmy se vždy zaměřuju na fotbalový element. Ale každý, kdo sledoval moji kariéru od mládežnických týmů po seniorský management, tak může vidět, jak se zaměřujeme na to, jak napadáme a na soudržnost týmu. Tímto směrem jsme šli minulou sezónu, s množstvím nových hráčů je tak důležité, aby byla naše obranná hra velmi dobře organizovaná."

Největší šanci zápasu měl bezesporu Christian Benteke, kterého fantastickým zákrokem vychytal Petr Čech. Rodgers ale svého forvarda nechtěl nikterak kritizovat, dle jeho názoru toho nemohl udělat více. "Od Firmina to byl skvělý balón a pak přišel skvělý zákrok. Čech měl období 10-15 minut, ve kterém předvedl několik fantastických zákroků. Myslím, že Christian udělal to nejlepší co asi mohl. Přišel skvělý zákrok a gratulace brankáři za něj. Oba brankáři byli výborní, Simon pro nás také udělal několik skvělých zákroků."

V sestavě absentovali kapitán Jordan Henderson a Adam Lallana, ohledně jejich zdravotního stavu se uvidí později. "Musíme počkat a uvidíme během následujích týdnů. Bylo zklamání oba hráče pro tento zápas ztratit, ale přišli jiní hráči a zahráli velmi dobře, takže stav zraněných budeme řešit den ode dne."

Velké spekulace panují ohledně budoucnosti Lucase, ty přiživila i část fans, která při odchodu Lucase ze hřiště při jeho mávání liverpoolským fans jasně viděla loučení. Reportéři se také na jeho budoucnost ptali. "Lucas je náš nejlepší defenzivní záložník. Budou zápasy, ve kterých budu chtít hrát se třemi záložníky a nebudu chtít specifickou defenzivní roli. Pokud ji ale budu chtít, Lucas je tím nejlepším, koho pro tuto práci máme. Hrál proti Arsenalu a odvedl skvělou práci, je součástí toho, co chceme dělat. Samozřejmě každý hráč chce odehrát každou minutu v každém zápase, což jako manažer nemůžete garantovat. Ale je jistě důležitý pro to, co tu chceme dělat. Vysoce respektován mnou, mými asistenty a všemi hráči."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook