pivovar helf

Hodnotenie hráčov: LFC 1:0 AFC Bournemouth

hodnoteniehracov

Liverpool včera v dohrávke 2.kola anglickej najvyššej súťaže zvíťazil nad nováčikom ligy najtesnejším rozdielom 1:0 a pripísal si tak ďalší plný bodový zisk do tabuľky. 

 Liverpool aj napriek ďalšej výhre, podobne ako na Stoke nemal zápas úplne pod kontrolou a v určitých pasážach hry ho súper prevyšoval. Nakoniec sú však body tie, ktoré sa rátajú a pripisujú do tabuľky a s tým môže byť manažér BR ale aj fanúšikovia klubu plne spokojní. Pred výletom na Emirates Stadium, kde sa stretnú zverenci Brendana Rodgersa s Arsenalom je to veľmi dobrá vzpruha. 

Hodnotenie hráčov

Simon Mignolet - 6 - V zápase na neho smerovalo niekoľko striel, s ktorými si poradil. Zvyšné pokusy Bournemouthu končili väčšinou mimo brány až na jednu, ktorá sa dotkla vonkajšej strany žŕďky. Mignolet však nemal veľa práce, Bournemouth sa aj pri častom držaní lopty nedostal do vyložených gólovch príležitostí. 

Nathaniel Clyne - 7 - Podobne ako na Stoke City, odohral mladý reprezentačný obranca Anglicka výborný zápas. Dozadu predstavoval istotu a ofenzívu po celý zápas neúnavne podporoval. V zápase si pripísal 2 zachytenia akcií súpera, 2 vyčistenia. V ofenzíve mal naopak jednu kľúčovú prihrávku a pripísal si tiež jednu strelu. 

Martin Škrtel - 6 - Martin až na pár vecí zvládol zápas z úlohy stopéra. Z celej obrany mal najviac vyčistení (10) a pripísal si tiež jedno zachytenie akcie súpera. Vážnejšej chyby sa nedopustil.  

Dejan Lovren - 6 - Dejan mal úvodnú polhodinu veľké problémy a pôsobil rozstrasene. Nebol istý a najmä pri neuznanom góle AFC mu jeho hráč zakončoval po vyhratom osobnom súboji. Z môjho pohľadu sa o faul nejednalo, rozhodoca mal však iný názor a odpískal faul a odkop od brány Mignoleta. Postupom času sa Lovren ukľudnil a viac sa dostával do stopérskej pohody. Párkrát pomohol Gomezu na čiare znemožniť čŕtajúci sa útok súpera. V zápase mal 8 vyčistení a dvakrát zblokoval strelu súpera. 

Joseph Gomez - 6 - Mladý bek zahral približne rovnako ako na Britannia Stadium. Obstál, no jeho podpora ofenzívy bola neporovnatelne slabšia ako tá Clyneova, kolegu na druhej strane defenzívy. Bol najčastejšie faulujúci hráč defenzívy "The Reds". Na svoje konto si však pripísal aj 5 vyčistení, 2 zachytenia a dvakrát zblokoval strelu súpera. 

James Milner - 6 - James Milner v zápase makal, naháňal rozohrávku súpera a tiež sa snažil pomáhať obrane pri defenzívnej činnosti. Výsledkom toho však bol fakt, že mal minimálny prínos pre ofenzívu a hra LFC postrádala myšlienku zo strany stredných záložníkov. Milner bol v zápase "prvý" čo sa týka strát lôpt z tímu LFC. V ofenzíve mal len jednú kľúčovú prihrávku za zápas, čo je na stredného záložníka veľmi nízke číslo. V defenzívnej činnosti mal 1 zachytenie a tiež 1 vyčistenie pri akcii súpera. 

Jordan Henderson - 6 - Podobne ako Milner, v podstate sú obidvaja na svojom poste veľmi podobní a predstavujú pre náš tím energiu, behanie, napádanie súpera. No pri všetkých týchto veciach sa znižuje ich potenciálny prínos v kreativite a výnimkou nebol ani včerajšok. Hendo mal rovnako ako Milner len 1 kľúčovú prihrávku. Na rozdiel od svojho kolegu zo zálohy bol však len v jednom prípade odobratý o loptu súperom. O trochu lepšie si viedol aj v defenzívnej činnosti keď sa mu dvakrát podarilo zachytiť akciu súpera a dopomohol tiež dvomi obrannými zákrokmi. Na začiatku druhého polčasu bol však vystriedaný z dôvodu bolesti v časti chodidla. 

Adam Lallana - 5.5 - Lallana nastúpil v pozícií ofenzívneho záložníka a vôbec sa mu túto úlohu nedarilo naplňovať. Adam mal len jednu kľúčovú prihrávku, čo je v porovnaní s oboma strednými záložníkmi ešte viac alarmujúce, keďže operoval na ihrisku vo vyšších priestoroch. Čísla naopak potvrdzujú, že bol oveľa viac platnejší dozadu pri 2 zachytení a 4 vyčistení akcií súpera. To všetko nazbieral v čase, kedy sa z dôvodu tlaku súpera presunul viac do stredu zálohy, aby ju posilnil o ďalšieho člena. Jeho výkon bol však z hľadiska 90-minút a jeho zápasových úloh veľmi slabý, podobne ako pred týždňom proti Stoke City.

Jordon Ibe - 5.5 - Pre mňa osobne včera najslabší článok ofenzívy Liverpoolu pri Lallanovi. Ako rýchle krídlo mal včera dostatok príležitosti k tomu, aby sa vyžíval v súbojoch 1na1, no uspel v nich minimálne. Súper vo väčšine prípadov zachytil jeho pohyb a výber kľučky. Súperom bol dvakrát odobratý o loptu. V zápase mal len jednú kľúčovú prihrávku do 16ky súpera. Veľmi slabý ofenzívny prínos od mladíka. 

Philipe Coutinho - 5.5 - Brazílčan podal nepresvedčivý výkon a taktiež sa podielal na slabej ofenzíve LFC. V zápase však mal pár svetlých momentov. Pri dobrom narazení so spoluhráčom mohol Philippe skórovať, no ľavačkou tesne minul. Podobných momentov mal viac, ale strely skončili väčšinou zblokované na rohový kop. Dvakrát fauloval súpera, tiež dvakrát bol odobratý o loptu súperom, no na druhú stranu mal v defenzíve 2 zachytenia. Od kreatívneho Brazílčana však čaká každý oveľa viac a to najmä smerom dopredu. 

Christian Benteke - 8 - Najlepší hráč Liverpoolu na ihrisku. Dostával sa často do hlavičkových súbojov z nakopávaných lôpt svojich spoluhráčov a tie v drvivej väčšine vyhral. Mal tiež najviac kľúčových prihrávok z celého tímu (4). Dal víťazný gól a bol veľmi blízko po zakončení do brvna ďalšiemu. Vybojoval tiež niekoľko lôpt dobrým presingom. 

Striedajúci hráči 

Emre Can - 6 - Nastúpil do neľahkej pozície, keď nahradzoval Hendersona a súper bol v útočnom ťažení. Rýchlo sa však adaptoval a v zápase mal na konte 4 obranné zákroky, z ktorých len v jednom prípade fauloval. Naopak sám bol faulovaný dvakrát. Pripísal si tiež jednu kľúčovú prihrávku vpredu. 

Roberto Firmino - 5.5 - Pre ofenzívu po svojom príchode moc prínosom nebol. Bol dvakrát odobratý o loptu súperom. 

Alberto Moreno - 6 - Z hľadiska impulzu asi najlepšie striedanie. Bol čerstvý a bolo to najviac poznať práve na ňom zo striedajúcich hráčov. Vybojoval po svojom príchode únikom faul, z ktorého pozície sa dalo oveľa viac vyťažiť.

Komentár redaktora k zápasu: Zostava pred zápasom napovedala, že sa nebude jednať o prechádzku ružovou záhradou. Manažér sa po poslednom výlete na Stoke nepoučil a postavil rovnakú zostavu tvorenú z dvojčlennej stredovej formácie, ktorá mala už pred týždňom problém zabezpečiť Liverpoolu dominaciu a diktovať tak tempo hry. Hendersonove zranenie tento fakt ešte podporil, keď za neho prišla "len" náhrada v podobe druhého hráča do dvojčlennej zálohy, čo odzrkadľovalo rovnaké problémy tímu ako v predošlých minútach zápasu. V neskorších minútach bol stred nakoniec posilnený Lallanom, ktorý sa stiahol z ofenzívnych priestorov a viac vypomáhal stredu udržiavať súpera na úzde. Nutno však dodať, že to bolo od Rodgersa veľmi riskantné a naivné vstupovanie do zápasu po tom, čo sme videli minulý týždeň. Najlepším hráčom na ihrisku bol jednoznačne Christian Benteke, no akoby sa práve využívaním jeho prednosti absolútne vytratili prednosti Coutinha a ďalších spoluhráčov, ktorí boli doposiaľ navyknutí na iný spôsob futbalu. Belgičanovu kvalitu a prínos nejde spochybniť, víťazstvo totižto zariadil on, no je tu stále veľký otáznik, či bol práve tento typ hráča tým najvhodnejším posunom vpred čo sa týka obsadenia postu útočníka. Čas ukáže, hráč sa adaptoval rýchlo a svoje prednosti už ukazuje, či sa ale okolo neho prispôsobí aj zvyšok tímu a ofenzíva, sa uvidí v najbližších kolách. Belgičan už však teraz ukazuje, že je oveľa lepším útočníkom ako veľmi často prirovnávaný Carroll, ale z hľadiska pasovania do systému hry je to stále viac než otvorená téma, ktorá prinesie rozuzlenie až v najbližších mesiacoch a nie po dvoch kolách.

hodnotenie je subjektivnym názorom autora

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook