pivovar helf

Pokiaľ chcú, aby som odišiel, tak pôjdem

rodgers54

Brendan Rodgers sa za hanebnú porážku 1:6 proti Stoke City liverpoolskym priaznivcom hlboko ospravedlnil.
 
Po katastrofálnom prvom polčase, v ktorom Reds inkasovali neuveriteľných päť gólov, znížil v druhej polovici zápasu svojim posledným gólom v červenom drese Steven Gerrard. Skóre zápasu však uzavrel na konečných 6:1 v prospech domácich The Potters bývalý útočník LFC Peter Crouch.
 
"Ak by som mal niečím začať, tak je to ospravedlnením." - povedal na úvod svojho pozápasového interview manažér Liverpoolu Brendan Rodgers. "Myslím, že každý, skutočne všetci fanúšikovia Liverpoolu, rovnako ako aj my, sme šokovaní. Zaslúžia si naše ospravedlnenie."
 
"V prvom polčase sme boli ľahko poraziteľní. Hráči Stoke dali niekoľko zázračných gólov, my ale musíme byť oveľa lepší, tak ako sme to ukázali v druhej polovici. Po prvom polčase však už nebolo o čom, a zápas bol pre nás "mŕtvy". V niektorých momentoch sme mali byť v obrannej hre oveľa lepší. Boli sme príliš ľahko bití, a na niektorých miestach nie dostatočne konkurencieschopní. Na ihrisku musíte ukázať agresivitu a túžbu zastaviť protihráčov bežiacich okolo Vás. Boli lepší v súbojoch jeden na jedného. Bolo to trpké sklamanie."
 
Rodgers chápe frustráciu a sklamanie fanúšikov po prehre k čomu ďalej povedal: "Majú plné právo byť naštvaní. Títo fanúšikovia boli vždy pre nás fanstastickí,  najmä s podporou tých, ktorí s nami cestovali von. Nemôžeme sa na nič vyhovárať. Priaznivci boli naštvaní na prvý polčas, a majú na to dôvod. Bol hrozný, úplne katastrofálny. Táto sezóna bola ťažká, najmä na jej konci. V jej závere sme boli slabí. V posledných mesiacoch sme nevyhrali dosť zápasov, takže každý má právo byť naštvaný a frustrovaný. Ako manažér musím za to prebrať plnú zodpovednosť."
 
"Našou úlohou je teraz zamyslieť sa nad účinkovaním v tejto sezóne. Je tu strašný kopec práce, úlohou je všetko napraviť. Buďte si istí, že sa vrátime s motiváciou väčšou ako kedykoľvek predtým, aby sme Vám to dokázali v nasledujúcej sezóne. Skončili sme na šiestom mieste, kde sme si zaslúžili byť. Musíme začať už dnes, aby sme sa opäť vrátili nahor."
 
Na záver manažér Liverpoolu skonštatoval: "Vždy som hovoril..., pokiaľ majitelia klubu chcú aby som odišiel, tak odídem. Stále mám ale pocit, že klubu môžem ešte veľa ponúknuť."
 
Poznámka redaktora: Včerajšia prehra so Stoke 1:6 bola najvyššou prehrou Liverpoolu za posledných 52 rokov. A za situáciu, do ktorej sa tím v posledných týždňoch dostal, by mala byť čím skôr vyvodená zodpovednosť. Vo svojom poslednom blogu som na záver skonštatoval, že BR dôveru u mňa stráca... Po včerajšej obrovskej blamáži ju už definitívne stratil.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook