pivovar helf

Rodgers o Gerrardovi, Palace a blížiacom sa lete

rodgers52

Nálada Brendana Rodgersa mala včera večer horkosladkú pachuť. Na jednej strane bol svedkom lúčenia sa Gerrarda s Anfieldom, nepotešil ho však výkon a ani výsledok jeho tímu.

Kapitán Reds nastúpil na svoj posledný domáci zápas v drese LFC ešte predtým, ako sa v lete presťahuje do slnečnej Kalifornie, kde bude hrávať za LA Galaxy v americkej MLS. Spoluhráči mu však veľmi nepomohli k tomu, aby bola jeho rozlúčka víťaznou.

"Stevenovi sa dostalo nádherných ovácií, a až do konca dal do toho na ihrisku úplne všetko. On bol ten, ktorý nás ťahal vpred, a pokúsil sa skórovať. Podpora, ktorú dostal, bola absolútne geniálna. Bolo to fantastické pre neho a celú jeho rodinu. Bol to jeho špeciálny deň."

"Výsledok a výkon bol však sklamaním. Začali sme vcelku dobre, dali sme Adamom fantastický gól. Potom sme ale robili v celej defenzíve chyby. Boli sme za ne potrestaní na konci prvého polčasu, a aj v tom druhom. Nebránili sme dosť dobre, ich ofenzívni hráči nám spôsobovali problém, a nevedeli sme si s tým rady. Druhý polčas bol celkove neuspokojivý."

"Pri prvom góle by sa hráč nikdy nemal dostať do takej pozície, do blízkosti šestnástky. V tom momente sme nebránili dobre. Myslím si, že naše rozhodovanie v defenzíve dnes nebolo dobré. Ale aby som bol spravodlivý, bol to krásny voľný kop. Sme sklamaní, pretože sme videli Puncheona, ako pred týždňom svoj priamy kop realizoval. V týchto situáciách je veľmi dobrý."

"Druhý gól padol pravdepodobne z ofsajdu, keď v momente prihrávky stáli dvaja hráči mimo hru. Ten tretí padol po faule, ktorý bol jasne mimo šestnástku. Tie dva góly (druhý a tretí) ktoré sme dostali, boli veľmi neštastné. V každom prípade sme ale mali byť v týchto chvíľach v obrane lepší."

Najbližšiu nedeľu Liverpool uzavrie zápasom so Stoke City tohtoročnú sezónu, pričom v tej nasledujúcej sa už bude musieť zaobísť bez služieb svojho "talizmana" Stevena Gerrarda. Severný Ír pripúšťa, že ako jednotlivec je Steven nenahraditeľným.

"Je to hráč a človek, ktorý je pre klub nenahraditeľný. Ten čas a to, čo tu po dlhé roky predvádzal, to už nikto iný nedokáže. Pôjdeme v ústrety koncu sezóny, a akonáhle ju na budúci týždeň skončíme, budeme musieť nájsť spôsob, ako sa v lete zlepšiť. To bude naša úloha."

"Počas môjho pôsobenia v klube sme stratili niekoľko hráčov, medzi nimi dvoch, ktorí odohrali za klub viac ako 700 zápasov - Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera. Obaja boli obrovskými osobnosťami klubu, takže ich strata je veľkou ranou. Keď k tomu pridáte world-class hráča ako je Luis Suárez, je to ťažké."

"Na toto však budeme musieť reagovať. Čaká nás výzva - pozrieť sa v lete na to, ako sa zlepšiť. Tento rok bol pre nás všetkých v mnohých aspektoch veľmi náročným. Hráči ale bojovali, a dávali do toho to, čoho boli schopní. Dúfame, že v lete tím kvalitne posilníme."

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook