pivovar helf

Henderson: Musíme sa chytiť na Blackburne

henderson15

24-ročný stredopoliar The Reds Jordan Henderson po zápase s Arsenalom priznal, že jeho tímu v ňom chýbala potrebná agresivita a ostrosť, aby mohol byť na Emirates aj úspešný.
 
Zároveň tvrdí, že Liverpool ešte stále nevzdáva svoj boj o prvú štvorku. Šancou napraviť zlý dojem z posledných dvoch ligových zápasov má už túto stredu - v opakovanom zápase štvrťfinále FA Cupu na ihrisku Blackburnu Rovers.
 
"Dostať tri góly v tak krátkom čase nie je dobrou vizitkou, naše osobné bránenie musí byť lepšie. Som si istý, že na tom v tréningu zapracujeme." - povedal Henderson po zápase s Gunners.
 
"Mali sme byť viac agresívni v defenzíve, a potom aj efektívnejší v koncovke. Vedeli sme už pred stretnutím, že bude ťažké skončiť v prvej štvorke, ale teraz to máme ešte ťažšie. To ale neznamená, že sa vzdávame. Máme pred sebou ešte sedem zápasov, a pokúsime sa vyhrať každý jeden z nich. Keď sa nám to podarí, človek nikdy nevie... V krátkom čase náš čaká ďalší veľký zápas s Blackburnom. Musíme sa naň dobre pripraviť, poučiť sa, a snažiť sa o to, aby sme v stredu vyhrali."
 
Zápas s "kanoniermi" mohol vyzerať inak, ak by za bezgólového stavu premenil Lazar Markovič spoločne s Raheemom Sterlingom najväčšiu šancu LFC v zápase.
 
"Nezačali sme dobre, a naopak Arsenal hral v úvode naozaj výborne. Dostal nás skoro pod tlak. Potom sme sa však dostali aj my do šancí. Cítil som, že ako sme sa vymanili z úvodného tlaku, začali sme si lepšie prihrávať, dostávali sme tým loptu vyššie, a mali sme aj zopár dobrých možností zakončiť. V posledných desiatich alebo pätnástich minútach prvého polčasu sme neboli dosť dobrí v osobnom bránení, ale dobre sme nebránili ani ako celý tím. A po polčase bolo 0:3... Museli sme ale ísť ďalej a bojovať, čo sme myslím v druhom polčase aj urobili. Vo finálnej fáze však musíme byť viac nemilosrdní."
 
 
Pozápasové slová manažéra Liverpoolu Brendana Rodgersa:
 
"Od úvodného hvizdu sme boli pomalí, čo sa nám zvyčajne nestáva. Časom sme sa však vzchopili, začali hrať lepšie, mali sme aj dve veľké šance, kde sme sa mohli ujať vedenia. Ak sa dostanete do vedenia 1:0 a hráte dobre, môžete ovládnuť priestor a loptu. To sme ale neurobili, a potom sme sa pred prestávkou mali šialených pár minút, v ktorých sme trikrát inkasovali. Keď sa pozriete na našich posledných šesť alebo sedem zápasov na ihriskách súperov, bránili sme v nich veľmi dobre, udržali si čisté kontá. Pred prestávkou sme však bránili veľmi, veľmi zle, a než sme sa spamätali, prehrávali sme už 0:3. V druhom polčase sme hrali o česť, a hráči v ňom už boli oveľa lepší."
 
V kádri Liverpoolu, ktorý vycestoval do Londýna chýbal Mario Balotelli.
 
"Včera (piatok) popoludní trénoval s tímom, dostal však "knock" na koleno. Nebol schopný cestovať s tímom. Cítil, že to je príliš bolestivé, aby mohol cestovať a hrať." - povedal Rodgers.
 
Severný Ír zároveň pripustil, že výsledok 1:4 defacto znamená, že The Reds sa dostali do situácie, keď už len v oblasti teórie je ich prípadné umiestnenie v TOP4. Na otázku čo je možné vziať si z končiacej sa sezóny ako pozitívum odpovedal...
 
"Leto bolo ťažké, stratili sme Luisa, a Daniel sa na začiatku sezóny zranil. Museli sme do tímu začleňovať aj celú radu nových hráčov. Bolo to ako začínať od začiatku - ako mojich prvých šesť mesiacov, čo som sem prišiel. Potom je tu obdobie po zápase s Crystal Palace, ktoré je naozaj pozitívne. Až do zápasu s Manchestrom United sme mali formu, hrali sme veľmi dobre. V týchto dvoch posledných zápasoch sme ale inkasovali dva veľké údery. Nedosiahli sme výsledky, ktoré sme si priali, a pochybujem, že sme ešte momentálne schopní dostať sa do prvej štvorky. Teraz sa musíme zamerať na FA Cup, ktorý bude pre nás veľmi, veľmi dôležitý. Budeme sa snažiť skončiť sezónu tak silní, ako to len bude možné, a potom si to vziať aj do tej nasledujúcej."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook