pivovar helf

Budeme hrať na víťazstvo, tvrdí Rafa

Rafael Benitez vyhlásil, že do odvety osemfinále Ligy Majstrov  na Anfield Road o dva týždne proti Realu Madrid pošle svojich hráčov, aby kráľovský veľkoklub porazili a to i napriek výhode  z prvého zápasu na Santiago Bernabeu.


Prípadná remíza by zverencom španielskeho kouča zabezpečovala pokračovanie vo vyraďovacej fáze o najprestížnejšiu európsku trofej. Avšak, boss červených varuje, že prílišné spoliehanie sa na uhranie remízy, by mohlo mať katastrofálne následky, vzhľadom na protivníka, ktorý do mesta Beatles pricestuje.

Rafa povedal pre liverpoolfc.tv: “Gól vonku môže byť rozhodujúci, no nemusí. A navyše, proti Realu Madrid sa hrá vždy veľmi obtiažne. Takže by sme sa mali v domácom prostredí pokúsiť o víťazstvo. Myslím, že s obrovskou podporou fanúšikov sme doma schopmí poraziť kohokoľvek., takže sa musíme pozerať do budúcnosti. Keď dokážeme pracovať tak tvrdo ako v stredu a zlepšiť sa v niektorých herných činnostiach, mýslim si, že svoje šance máme vo vlastných rukách.”

Hlavička Yossiho Benayouna zo záveru druhého polčasu znamenala ďalšie pamätné víťazstvo Merseysiders na európskej scéne. Rovnakou defenzívnejšou taktikou už hráči The Reds pod vedením práve Rafaela Beniteza dokázali eliminovať ich útočnú silu a nakoniec poraziť aj také veľkokluby ako sú Inter Miláno, či FC Barcelona.

48 ročný kouč pokračoval: “Som skutočne nadšený. Nadšený pre hráčov, pre tím, klub a najmä fanúšikov. Vyhrať tu v Madride je veľmi náročna úloha a som si istý, že sme odviedli kus poriadnej práce. Hráči nechali na trávniku všetky svoje sily a za taký odhodlaný výkon si zaslúžili vyhrať. “

Na otázku, ako vážne to vyzerá s Fernandom Torresom po tom, čo bol vystriedaný už po hodine hry Benitez odpovedal: “Nemyslím si, že by to malo byť nejako veľmi vážne. Ale členok ho dosť bolel, tak sme ho potrebovali ochrániť a radšej ho vystriedali.”

Rafu neobišla ani otázka ohľadom jeho budúcnosti na Anfield Road. Zareagoval takto: “Hovorili sme o tom večer pred zápasom, lenže moje myšlienky neboli o podpísaní novej zmluvy, ale o tom, ako sa pokúsiť zvíťaziť na Santiago Bernabeu. Koncentroval som sa výhradne na zápas, pochopiteľne.”

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook