pivovar helf

Hodnotenie hráčov: Liverpool FC - Everton FC 1:0

hodnoteniehracov

V 3.kole FA Cupu sme vo výrazne omladene zostave zdolali Everton na Anfielde.

Základná zostava:

Adrián; Williams, Gomez, Phillips, Milner; Chirivella, Lallana, Jones; Elliott, Minamino, Origi

Náhradníci:

Kelleher, Larouci, Hoever, Henderson, Oxlade-Chamberlain, Mane, Brewster

mladici

(zdroj: bleacherreport.com)

Adrián – 8 (hráč zápasu)

Vďaka jeho skvelej pozičnej hre a reflexom sme sa v 1. polčase udržali v zápase. Keď nastúpi Adrián, vždy nám predvedie zázračný zákrok. Proti Evertonu sa vyznamenal hneď trikrát v priebehu 45 minút. V druhom polčase naňho nesmerovala ani jedna strela, a tak si pripísal svoje tretie čisté konto za LFC. Veľmi sa teším, že ho uvidíme aj vo štvrtom kole FA Cupu.

James Milner - bez hodnotenia

Milner sa bohužiaľ zranil ihneď na začiatku zápasu a Klopp naznačil, že to bude asi vážnejšie, keďže James pociťoval bolesť. Ide o svalové zranenie.

Joe Gomez - 8

Gomez prvýkrát odohral súťažný zápas vo dvojici s Phillipsom a s nie veľmi skúsenými krajnými bekmi. Na ihrisku bol ozajstným lídrom obrany a podal veľmi dobrý výkon. Netreba zabúdať, že Gomez má stále len 22 rokov a v momentálnej forme je najlepším anglickým stopérom.

Nathaniel Phillips - 7

V obrane občas spôsobili rozruch Richarlison s Calvertom-Levinom, ale Nat predviedol solídny výkon a v 2. polčase boli s Gomezom nepriechodní.

Neco Williams - 8

Mladý bek odohral veľmi dobrý zápas ako v defenzíve, tak v ofenzíve. Nebál sa útočných výpadov a v prvom polčase si pripísal aj jeden strelecký pokus. Obrovský potenciál do budúcnosti a veľký talent Walesu. Dúfam, že dostane priestor na pár minút aj v Premier League.

Pedro Chirivella - 7

Pedro spolu s Adamom nastúpili namiesto Hendersona a Wijnalduma v strede poľa a obaja si počínali veľmi dobre a predviedli obetavý a organizovaný výkon. Pedro viedol tím už aj ako kapitán pri prehre v Carabao Cupe, ale na konci sezóny mu vyprší zmluva. Uvidíme, či jeho včerajší výkon bude mať vplyv na jeho budúcnosť v klube.

Adam Lallana - 8

Adam dostal po zápase s Wolves opäť šancu v základnej zostave a nesklamal. Bojoval ako lev o každú loptu a po odchode Milnera z ihriska prevzal kapitánsku pásku. Na ihrisku pôsobil ako správny líder a s Pedrom sa veľmi dobre dopĺňali.

Curtis Jones - 8

Curtis sa počas zápasu hľadal a občas akoby nevedel spraviť to správne rozhodnutie smerom dopredu. V druhom polčase ale všetkých postavil zo stoličiek, keď luxusne vystrelil na Pickfordovu bránu, ktorý nemal absolútne žiadnu šancu jeho strelu chytiť. Tento gól sa určite ocitne medzi najkrajšími gólmi sezóny.

curtis

(zdroj: reuters.com)

Harvey Elliott - 7

Proti Toffees nebol jeho vplyv na hru až taký znamenitý, ale Dignemu rozhodne efektívne znepríjemňoval život. Nesmieme zabúdať, že má iba 16 rokov a nastúpil proti skúseným hráčom Evertonu.

Takumi Minamino - 7

Podobne ako Virgil van Dijk, aj Takumi si odbil svoj debut v zápase FA Cupu proti Evertonu na Anfielde. Takumi sa síce gólovo nepresadil, ale najmä počas prvého polčasu ustavične napádal súpera a snažil sa svojou aktivitou prispieť k zvýšenej ofenzíve. V druhom polčase mu už chýbali sily, ale v priebehu polčasu ukázal veľký potenciál do (blízkej) budúcnosti. Treba myslieť aj na to, že s tímom trénuje len niečo vyše týždňa a rozhodne bude potrebovať čas na aklimatizáciu.

takumi

(zdroj: 101greatgoals.com)

Divock Origi  - 7

Večný strašiak Evertonu chcel aj včera potvrdiť svoju povesť, ale tentokrát mu to nevyšlo. Na ľavej strane sa snažil získavať dlhé lopty a neustále ohrozovať obranu súpera, ale do výraznejšej šance sa nedostal.

Náhradníci:

Yasser Larouci – 7 (v 9. minúte za Milnera)

Mladý Francúz sa nečakane dostal do zápasu už po 9. minútach a svojej šance sa chytil ukážkovo. Mnohí si ho možno pamätáte z predsezónnej prípravy, keď nastúpil v základnej zostave v prvých 3 zápasoch a vo štvrtom sa príprava preňho skončila, keď ho nepríjemne fauloval a zranil hráč Sevilly. Už vtedy ukázal veľký potenciál dostať sa do prvého tímu a proti Evertonu tomu nebolo inak. Pre Larouciho to bol aj zároveň jeho súťažný debut za LFC.

Alex Oxlade-Chamberlain – 7 (v 70. minúte za Minamina)

Nominácia Oxa bola pre mnohých milým prekvapením, keďže nebolo isté, či bude môcť do zápasu po zranení zasiahnuť. Klopp mu doprial 25 minút na ihrisku a treba povedať, že jednoznačne oživil ofenzívu a viackrát urobil vietor v obrane Evertonu.

Rhian Brewster – bez hodnotenia (79. minúta za Elliotta)

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook