Hodnotenie hráčov: Crystal Palace - Liverpool FC 1:2

hodnoteniehracov

Po reprezentačnej prestávke sme odohrali ťažký ligový zápas v Selhurst Parku proti Crystal Palace.

Základná zostava:

Alisson, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, Henderson (Milner 79′), Oxlade-Chamberlain (Origi 64′), Mane, Firmino (Gomez 89′)

Alisson Becker - 7

Pred Alissonovou bránou bolo v prvom polčase rušnejšie ako býva v našich zápasoch zvykom. Naša jednotka predviedla koncentrovaný výkon a v druhom polčase Alissona viackrát testovali hráči Palace strelami z diaľky. Ani jedna však nášho brankára neprekvapila a dlho si držal čisté konto. V 82. minúte ale z vápna vystrelil Zaha a Alisson bez možnosti zasiahnúť opäť inkasoval. Do konca zápasu už nemal veľa práce. Dnes by sme ho mohli pochváliť aj za veľmi dobrú rozohrávku.

Trent Alexander-Arnold - 5

Najmä v prvom polčase bol Trent nervózny, keď mu Zaha znepríjemňoval život. Jeho prihrávky tiež neboli najpresnejšie a celkovo to bol z jeho strany slabší výkon. V druhom polčase na svojom výkone zapracoval a predviedol zopár zaujímavých pasov.

Dejan Lovren - 7

Lovren si v posledných zápasov drží vysoký štandard a veľmi dobre zastupuje zraneného Joela Matipa. Aj dnes bol v defenzíve istý a pripísal si niekoľko dobrých zákrokov. Lovren mohol byť dnes aj gólovým hrdinom, ale pri rohu Alexandra-Arnolda tesne minul loptu.

Virgil van Dijk - 8 (hráč zápasu)

Podobne ako na pôde Sheffieldu United, bol dominantný výkon Van Dijka rozhodujúci a bez neho by sme dnes čelili viacerým nebezpečným situáciam. Virgil s prehľadom vyhrával (nielen) hlavičkové súboje a mal obrovský podiel na našom dnešnom víťazstve.

Andy Robertson - 6

Jeho štart bol otázny až do poslednej chvíle, keďže rovnako ako Salaha, Andyho trápia problémy s členkom. Dnes podobne ako Alexander-Arnold nepredviedol optimálny výkon a chýbali hlavne jeho ofenzívne výpady. Je však veľmi pravdepodobné, že ešte nie ja na 100 percent v poriadku. Napriek tomu bol dnes našim lepším krajným bekom a opäť si pripísal asistenciu, keď nahrával na gól Maného.

Fabinho - 6

Dnes mal plno defenzívnych povinností a nedokázal napodobniť svoje dominantné výkony z predchádzajúcich zápasov. V 54. minúte dokonca dostal svoju 5. žltú kartu v sezóne, a tak vynechá ďalší zápas na Anfielde proti Brightonu.

Gini Wijnaldum - 5

Odohral obidva zápasy za prezentáciu Holandska a rovnako aj dnes si zahral celých 90 minút. Nebolo ho moc vidieť a nedokázal podporiť ani naše útočné trio v ofenzívnych snahách.

firmino

(zdroj: 101greatgoals.com)

Jordan Henderson - 6

Henderson podal energický výkon a snažil sa podporovať aj ofenzívu, keď svojou prihrávkou našiel na začiatku druhého polčasu Maného, ale ten výnimočne vo vyloženej situácii minul. Nášho kapitána treba pochváliť aj za výpomoc Trentovi, keď neustále zdvojoval Zahu.

Alex Oxlade-Chamberlain - 5

Ox dostal šancu v útočnom trojlístku namiesto (ne)zraneného Salaha, ale proti Palace na tejto pozícii nepresvedčil. Verím, že keď Shaqiri bude k dispozícii, tak na tomto poste bude dostávať prednosť pred Oxom, ktorý najviac vyniká v strede poľa (aj keď zápas proti Genku mu vyšiel). Anglický záložník bol v prvom polčase neviditeľný a ani v druhom dejstve nepresvedčil Kloppa, a tak ho v 64. minúte vystriedal Origi.

Sadio Mane - 7

V 46. minúte sa po nahrávke Hendersona dostal do našej prvej vyloženej šance. Mané sa túto sezónu nezvykne mýliť, ale jeho strela smerovala mimo bránu. Všetko napravil o pár minút neskôr, keď otvoril skóre zápasu. Treba ale povedať, že lopta po jeho strele skončila v súperovej bráne aj s dávkou šťastia. Mané túto sezónu strieľa extrémne dôležité góly a dnešok nebol výnimkou.

mane cp

Roberto Firmino - 7

Ako jeden z mála hráčov sa snažil rozprúdiť náš útok, ale dnes to bolo proti CP aj z jeho strany trápenie. Za stavu 0:1 mohol zvýšiť naše vedenie, ale jeho strelu vytlačil Guaita. Nakoniec si pripísal víťazný gól, ktorý nám zabezpečil 8 bodový náskok pred druhým Leicesterom.