Hodnotenie hráčov v 3.kole skupinovej fázy Ligy Majstrov.

Alisson Becker, James Milner, Dejan Lovren, Virgil van Dijk, Andy Robertson, Fabinho, Alex Oxlade-Chamberlain, Naby Keita, Mo Salah, Sadio Mane, Bobby Firmino

Adrian, Gomez, Henderson, Adam Lallana, Gini Wijnaldum, Divock Origi, Rhian Brewster

Góly:

Oxlade-Chamberlain 2′, 57′, Mane 77′, Salah 87′; Odey 88′

Alisson Becker - 7

Alisson predviedol dôležitý zákrok proti Ounachovi v prvom polčase. Často bol zapájaný do rozohrávky, ktorá mu vychádzala počas celého zápasu. Pri góle Odeya nemal šancu a strata čistého konta ho asi mrzí doteraz.

James Milner - 6

Milner začal zápas nečakane na pozícií pravého obrancu, keď nahradil chorého Trenta Alexandra-Arnolda. Nie je to jeho typická pozícia a Genk sa snažil útočiť hlavne z jeho strany. Pri neuznanom góle na 1:1 mal kus šťastia, že útočná situácia súpera bola nakoniec vyhodnotená ako ofsajd, keďže v hlavičkovom súboji so Samattom ťahal za kratší koniec a lopta skončila v sieti. Milner rozohrával aj rohové kopy Liverpoolu, ale jeho centre neboli najpresnejšie.

Dejan Lovren - 5

Rovnako ako Milner, Lovren dostal nečakane prednosť pred Gomezom. Jeho výkon vzbudzuje zmiešané pocity, keďže sa v obrane dopustil viacerých chýb. Zaváhal pri šanci Ounachu v prvom polčase, keď vypustil súboj a spoliehal sa na offsidový hvizd rozhodcu. V druhom polčase sa nechal prehlavičkovať Samattom. Najviac sa ale zviditeľnil (v negatívnom zmysle) v 88. minúte, keď veľmi zbytočne stratil loptu pri postrannej čiare v blízkosti šestnástky. Táto strata lopty vyústila do gólu Genku a Lovren opäť potvrdil, prečo ho mnohí považujú za nášho 4. obráncu za Virgilom, Matipom a Gomezom.

Virgil van Dijk - 7

Fanúšikovia si pri Virgilovi zvykli na bezchybné zápasy a každé jeho zaváhanie je okamžite rozoberané. Čo sa týka defenzívnej činnosti, nie je mu čo vyčítať. Počas zápasu sa dopustil pár nepresných prihrávok, ale inak podal dobrý výkon.

Andy Roberson - 7

Neúnavný Andy Robertson predviedol opäť svoj štandardný výkon a spolu s Keitom si rozumeli na ľavej strane ihriska. Klopp mu doprial zaslúžený oddych a vystriedal ho v 63. minúte. Veľmi z toho nadšený nebol, ale bolo to správne rozhodnutie vzhľadom na počet zápasov, ktoré Robbo odohrá za klub a krajinu.

Fabinho - 7

Fabinho odohral tento zápas v deň svojich narodenín a bol jediným záložníkom, ktorý si udržal miesto v základnej zostave. Dobre si plnil svoje povinnosti a aj asistoval na prvý gól Oxlade-Chamberlaina. V prvom polčase strážil stred poľa viacmenej sám, čo ho stálo veľmi veľa síl. V druhom polčase sa Keita a neskôr aj Gini začali viac zapájať do defenzívnejšich aktivít, čo Fabinhovi uľahčilo život.

Alex Oxlade-Chamberlain - 8 (hráč zápasu)

Na súpiske Liverpoolu asi nefiguruje hráč, ktorému by fanúšikovia Liverpoolu dopriali lepší štart do zápasu Ligy Majstrov ako Chamberlainovi. Po ťažkom zranení, keď vymeškal takmer celú minulú sezónu, sa pomaly dostáva do formy a v kádri LFC nie je veľa hráčov, ktorý by pravidelne skórovali spred šestnástky. Chamberlainovi sa to podarilo proti Genku dvakrát a bol strojcom nášho úspechu. Treba povedať, že oba góly, najmä ten druhý, boli luxusné.

Naby Keita - 8

Nabyho kariéra v Liverpoole je bohužiaľ poznamenaná zraneniami a fanúšikovia si konečne mohli vychutnať jeho štart v strede poľa, ktoré bolo ladené ofenzívnejšie ako sme zvyknutí. Keita odohral veľmi dobrý zápas, keď sa neustále snažil podporovať útok, ale nezabúdal ani na svoje defenzívne povinnosti. Každý fanúšik the Reds dúfa, že sa jeho kariéra opäť naštartuje a budeme svedkami viacerých skvelých výkonov z jeho strany.

Mo Salah - 7

Salah nebol počas prvého polčasu veľmi výrazný, no napriek tomu mal dve slušné šance na skórovanie. Aj keď to nebol jeho najlepší zápas, Manému naservíroval v druhom polčase gólovú prihrávku a Salah bol autorom aj nášho posledného gólu, pri ktorom ukázal svoju fyzickú silu a dravosť.

Sadio Mané - 7

Sadio je pravdepodobne najkonzistnejším hráčom nášho útočného trojlístka a proti Genku predviedol veľmi dobrý výkon. Veľká škoda, že nepremenil Bobbyho nádhernú prihrávku v prvom polčase. V zápase skóroval a aj prihral Salahovi na 4.gól. Obaja sa usmievali od ucha k uchu, čo potešilo každého fanúšika LFC.

Bobby Firmino - 7

Po nevýraznom výkone na Old Trafford dostal Bobby možnosť na nápravu a zhostil sa jej veľmi dobre. Snažil sa neúnavne podporovať útok, aj keď jeho prihrávky boli občas nepresné, bol to ten starý Bobby, ktorého poznáme. V 25. minúte našiel exkluzívnou prihrávkou Maného. Jediné, čo jej chýbalo, bolo lepšie zakončenie nášho senegalského hráča. V 57. minúte ukázal prehľad v hre a asistoval Oxovi pri jeho druhom góle. Firmino mal prsty aj pri góle Maného.

Joe Gomez - 6 (63. minúta za Robertsona)

Joe sa nedostal do základnej zostavy, čo muselo byť preňho veľmi frustrujúce, keďže absentoval Trent aj Matip. Počas 30. minút, v ktorých dostal šancu odviedol dobrú defenzívnu prácu.

Gini Wijnaldum - 7 (73. minúta za Chamberlaina)

Gini dostal zaslúžený oddych a nastúpil až v druhej tretine zápasu. Do stredu poľa priniesol ukľudnenie a svojim skvelým napádaním bol pri vzniku útočnej situácie, ktorá skončila naším tretím gólom.

Divock Origi - N/A (80. minúta za Firmina)

Divock strávil v mládežníckej akadémii Genku 9 rokov predtým a domáci fanúšikovia ho privítali potleskom.

Manažér: Jurgen Klopp 7

Klopp sa rozhodol pre omnoho kreatívnejší stred poľa ako zvyčajne a nemohol si na to vybrať lepší zápas. Veľa fanúšikov sa potešilo, keď videli v základnej zostave Keitu, či Oxlade-Chamberlaina. Prekvapil vynechaním Gomeza zo základnej zostavy a uprednostnením Lovrena. Striedania prišli v správny čas a pomohli nám kontrolovať hru. Uvidíme, či nám Klopp pripraví prekvapenia v zostave aj v nedeľu, kedy nás čaká zápas s Tottenhamom na Anfielde.