Klopp po zápase s Leicesterem

Klopp Press

Proměněná penalta Jamese Milnera zajistila, že si The Reds připsali osmou výhru v řadě a před další reprezentační přestávkou budou mít i nadále minimálně 5 bodový náskok na čele tabulky. První gól v zápase vstřelil Sadio Mané a jednalo se o jeho 50. gól za Liverpool v Premier League. James Maddison poté vyrovnal v 80. minutě jedinou střelou hostí mezi tři tyče. V 94. minutě však Milner chladnokrevně proměnil penaltu a 3 body tak zůstaly na Anfieldu. Jak viděl zápas samotný boss?

O tom, zda si myslel, že vítězná šňůra je u konce po tom, když v 80. minutě vyrovnal Maddison

Pro 95 % týmů bude v této sezoně úspěch, pokud získají proti Leicesteru alespoň jeden bod. Jednalo se o náročný týden a na rozdíl od našeho soupeře jsme ve středu museli odehrát velmi intenzivní zápas – jsem si ale jistý, že Leicester bude muset od příští sezony hrát také uprostřed týdne. 60 minut jsme hráli velmi dobře, první poločas byl velice dobrý – dostávali jsme je pod tlak, chlapci hráli s neskutečným nasazením, ostatně tak jako vždy. Jediným naším problémem bylo, že se nám podařilo vstřelit pouze jeden gól a bylo jasné, že přijde chvíle, kdy se Leicester dostane zpátky do zápasu, protože naše úroveň nasazení trochu poklesla. V takových chvílích pomůže každý gól, který vstřelíte, ale my dali bohužel jen jeden. Leicester se zvedl, měl větší držení míče, a když jsme měli balon my, nebyli jsme už tak přesní a ztráceli jednoduché balony. Dokonce ani nemuseli pressovat, prostě jsme jim jen odevzdali balon a oni šli okamžitě do protiútoku, což je jejich velmi silná stránka. Jak už jsem řekl, dostali se zpátky do zápasu, dali gól a poté mi přišlo, že se hra trochu uklidnila. Nebylo to tak, že by se Leicester okamžitě snažil dát druhý gól. Zůstali jsme tak ve hře a měli jsme další velké šance – Virgilova hlavička, Robbův nájezd. Měli jsme v závěru dobré momenty, například skvělý protiútok, ze kterého mohla být slibná situace, kdyby nebyl Mo faulovaný. Poté jsme měli penaltu, ze které jsme dali gól. Abyste dali gól z penalty, potřebujete někoho, kdo dokáže udržet nervy na uzdě a Milner je pro takovéhle momenty ten pravý a gólem jenom stvrdil svůj vynikající výkon.

O tom, jestli si myslí, že je Liverpool schopný vyhrávat góly v závěrečných minutách

Pro mě osobně to nevypadalo tak, že jsme schopni po vyrovnání ještě nějaký gól vstřelit, protože jak jsem řekl, hra se hodně uklidnila. Získali jsme zpět kontrolu nad zápasem, ale nebyl jsem si jistý, jestli jsme schopni vyhrát, jak bych také mohl být? Ale také jsem to neviděl tak, že bychom měli prohrát. Jak jsem řekl, bod proti Leicesteru by nebyl žádná tragédie. Nechtěli jsme vyhrát proto, abychom prodloužili nějakou sérii, chceme prostě vyhrát každý zápas. Pokud by bylo jednoduché vyhrát 8 zápasů v řadě, pak by to spousta týmů udělala, ale tak to není. Obzvlášť v této lize a s těmito soupeři už vůbec ne. Ale chlapci samozřejmě věří, že jsou schopni skórovat „na poslední chvíli“, protože se nám to už párkrát v minulosti podařilo. Ale to obrovské množství úsilí, které všichni vkládají do těchto zápasů – to je opravu něco mimořádného! Několikrát jsem byl dotazován na naši hru v obraně, že prý není moc dobrá, ale abych byl upřímný, viděl jsem spoustu zápasů a ještě nikdy jsem neviděl žádný tým ubránit Vardyho tak dobře, jako se nám to podařilo dnes. Jedinou výjimkou byla situace ve druhém poločase, kdy přišel dlouhý balon za naši obranu a Dejan nemohl být okamžitě na svém místě. Stylem, jakým hrají, je opravdu velmi obtížné ho bránit. Celá obranná čtyřka odehrála opravdu vynikající zápas. Obvykle spousta dobrých individuálních výkonů vede k vítězství, když k tomu máte navíc trochu štěstí. Dnes jsme ale ani moc štěstí nepotřebovali, protože podle mě se jednalo o jasnou penaltu a nevzpomínám si na žádnou další akci, ze které by mohl Leicester skórovat. Určitě si nemyslíme, že vyhrajeme všechny své zápasy. Ani před tímto zápasem jsme si nemysleli, že ho vyhrajeme, ale byli jsme připraveni bojovat a to je důležité.

Millnerpopenalte

O Milnerovi

Nejsem si jistý, jestli už jsem dávno neřekl všechny pozitivní věci o Milnerovi, ale nemám problém to udělat znovu. Nejde jen o dnešek, ale obecně je pro nás neskutečně důležitý. Dnes odehrál velmi dobrý zápas, ale dokonce ani Millie není schopný odehrát 12 zápasů v řadě, kvůli vysoké intenzitě atd. Dnes podal dobrý výkon, přihrávka před prvním gólem byla zahraná opravdu chytře. Bohužel pro to, abyste byli schopni těmito přihrávkami překonávat obranu, potřebujete odehrát spoustu zápasů v určitém rozestavní. My jsme očividně rozestavení trochu změnili, Mo hrál uprostřed, Sadio a Bobby více na pozici 10 proti soupeři, který se na rozdíl od nás mohl na tento zápas připravovat celý týden. Na Leicester jsme měli pouze 20 minutovou přípravu. Změnili jsme rozestavení, ale potom taky potřebujete, aby toho hráči využili na hřišti. Mo měl za úkol zabíhat za obranu, k tomu jsme měli 2 hráče mezi obrannou a záložní řadou, což nám velmi pomohlo. Když potom máte balon a vidíte, že Evans sice hraje velmi dobrý zápas, ale proti Sadiovi nemá v rychlostním souboji šanci, je to pak o vaší chytrosti a schopnosti zahrát takovou přihrávku. Samozřejmě to bylo trochu se štěstím, Evans mohl balon tečovat a bylo by po šanci. Takovéhle věci ale musíte zkoušet a je to přesně to, co dělá Milnera tak jedinečným, protože je na zápas vždy 100% připravený.

O tom, zda je spokojený s Maného bojovností, kdy nevzdal zdánlivě ztracený balon a vybojoval penaltu

Neskutečné, opravdu neskutečné. Nemůžu říct o jediném hráči, že by momentálně nebyl v dobré formě, ale Sadio odehrál opravdu velmi náročné utkání a přesto byl na svém místě připravený bojovat o zdánlivě ztracený balon. Nejsme ale přehnaně optimističtí, není to tak, že bych se teď před vámi musel držet, abych neslavil s rukama nahoře. Respektujeme tvrdou práci a všechno úsilí, které jsme zatím do sezony vložili, ale zbývá ještě 30 zápasů. Neděláme si žádné starosti z toho, že lidé mluví o naší vítězné šňůře nebo něco podobného. Soustředíme se jen na zápas a potom můžeme předvést takový výkon jako dnes. Ani na vteřinu chlapci nevypadali jako tým, který vyhrál tolik zápasů a nemá tak už chuť k tomu, aby vyhrával i nadále. Naopak to vypadlo tak, že nikdy předtím žádný zápas nevyhráli a ta touha po vítězství se mi opravdu líbila. Atmosféra na stadionu byla perfektní, Leicester vyrovnal na 1:1 a všichni byli pozitivní, což nám velmi pomáhá. Jednalo se o komplexně výborný výkon celé liverpoolské rodiny. Teď se ale chlapci rozutečou po celém světě a doufám, že se všichni vrátí zdraví a budeme se moct připravit na tým ze středu tabulky z M*nchesteru (pozn. překladatele).

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.