pivovar helf

Liverpool FC - Stoke City 0:1 (0:1) 6:5 na pokutové kopy

CAPITAL review

V odvetnom zápase ligového pohára sme na domácej pôde privítali Stoke City.

 

souhrn

Kloppo do semifinálovej odvety postavil to najlepšie čo mal zdravé. Zostava v podstate kopírovala ligový zápas s Norwichom akurát Clynea nahradil Flanagan, ktorý sa po 20 mesiacoch objavil v základnej zostave LFC a myslím, že budete súhlasiť NESKLAMAL. Ak sa Flano rozohrá máme vyriešený post pravého obrancu, pretože Nat a aj Flano hrajú na svojom poste výborne. Poďme ale k zápasu. Hrali sme znova až na záverečných 20 minút riadneho času veľmi zle. Ak si za 120 minút hry nevieme vypracovať ŽIADNU vyloženú šancu na gól tak niekde je chyba. A tá chyba je v Hendersonovi, Lucasovi a najmä Canovi, ktorí hrali absolútnu tužku. Ich neschopnosť vo vhodnom okamihu nahrať alebo podržať loptu je neskutočná. Ak zhodnotím zvyšnú trojicu, ktorá má čo povedať do ofenzívy tak Firmino sa opäť snažil a ako jeden z mála má talent na LFC, ale v súčasnom rozpoložení nášho tímu mu to proste nefunguje. Pochvalu musím tentokrát vysloviť Milnerovi a čiastočne Lallanovi, ktorí odviedli maximum, ich snaha urobiť niečo s výsledkom bola evidentná a podali dobrý výkon. Čo sa týka obrany, Flana som už spomínal a znova musím napísať, že na moje prekvapenie hral s veľkou rozvahou, výborne riešil situácie, ponúkal sa na čiare aj v útočnej fáze. Samozrejme tam bolo niekoľko nepresností v rozhrávke, ale takéhoto obrancu rozhodne potrebujeme. Čo sa týka stopérskej dvojice tak tá hrala rovnako ako proti Norwichu. Po vystriedaní Tourého Sakho úplne ožil a v predĺžení bol jeden z našich najlepších hráčov. Škoda, že až v predĺžení. Moreno odohral svoj štandard to znamená, že hral s obrovským nasadením a veľkou energiou. Rozhodne nesklamal. Čo sa týka striedajúcich hráčov tak Benteke odohral jeden zo svojích lepších zápasov. Vyhral väčšinu súbojov, dostával sa pomerne často k lopte avšak neviedlo to k žiadnemu ohrozeniu Butlandovej bránky čiže efektivita bohužiaľ žiadna. Ibe rovnako ako proti Norwichu....nič. Joe Allen si znova vypýtal miesto v základe, pretože prišiel, podržal loptu, umne rozhral a snažil sa zadirigovať našu hru čo dovtedy nedokázal v našom tíme nikto.

Priebeh zápasu ovplyvnila akcia na úplnom konci prvého polčasu keď si v ofsajdovej pozícii nabehol na center Arnautovič a Mignolet prvú strelu na bránku znova nechytil. V druhej polovici zápasu sme sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale do žiadnej šance sme sa nedostali. Rozhodnúť v prospech Stoke City mohol striedajúci vanGinkel, ale mieril len do žrde Mignoletovej brány.

V nadstavenom čase sa aj napriek zlepšenej hre nášho tímu nič nestalo a tak nasledovali pokutové kopy. Z našich Can trafil iba žrď a Croucha s Muniesom pekne vychytal Mignolet takže sme na penalty vyhrali 6:5.

Celkovo môžem povedať, že sme rozbili Stoke City 0:1 na penalty a sme vo finále Capital One Cupu!!!!

sestavy

Liverpool(4-3-3): Mignolet - Flanagan, Touré, Sakho, Moreno - Allen, Can, Henderson - Milner, Firmino, Lallana (manažér Jürgen Klopp)
Stoke(4-2-3-1): Butland - Johnson, Muniesa, Wollscheid, Pieters - Whelan, Afellay - Walters, Arnautovič, Bojan - Crouch (manažér Mark Hughes)

zapasove info

Exeter City FC Liverpool FC
58. ↑ Benteke  ↓ Henderson
71. ↑ Adam ↓ Krkič
85 ↑ Allen  - ↓ K.Touré
78. ↑ Shaquiri ↓ Arnautovič
105. ↑ Ibe  - ↓ Flanagan
98. ↑ van Ginkel  ↓ Adam

Góly: 45+1 min Arnautovič

Penalty:  Lallana 1:1 - Walters 0:1

               Can nedal - Crouch nedal

               Benteke 2:2 - Whelan 1:2

               Firmino 3:3 - Afellay 2:3

               Milner 4:4 - Shaquiri 3:4

               Lucas 5:5 - van Ginkel 4:5

               Allen 6:5 - Muniesa nedal       

Žlté karty: Flanagan, Allen - Muniesa

Červené karty: -

Rozhodca: Jonathan Moss

Počet divákov: 43 292

statistiky

Liverpool FC
Team Stoke City
 12 Strely celkom  15
 2 Strely na bránku  2
 8 Rohy  6
 7 Strely mimo bránku  9
 3 Zblokované strely  4
 % Presné prihrávky  % 
 16 Priame kopy  15
 3 Ofsajdy  1
 19 Fauly  19
56% Držanie lopty 44%
 2 Žlté karty 1
 0 Červené karty 0

 

 

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook