pivovar helf

Situace okolo kontraktů

dhanda

Ofenzivní hráč U23 Yan Dhanda je asi veřejně nejznámějším hráčem Akademie, který bude na seznamu fotbalistů, kterým vyprší v létě kontrakty.

Mladíci zakončili sezónu úspěšně vítězstvím 5:1 nad vrstevníky z Chelsea na začátku května a v pondělí odehráli jeden ze dvou posezónních přátelských zápasů. V sobotu následně poměří síly v Nizozemsku s juniorkou Ajaxu. Utkání se rovněž zúčastní brankář Ross Sinclair a křídelník Angel Sanchez, kteří jsou u týmu na zkoušce. Manažer Neil Critchley se již tak připravuje na další sezónu, ve které nebude moci počítat s některými hráči, kterým v létě vyprší smlouvy.

Dle zjištění BBC Sport by jedním z nich měl být i Yan Dhanda, který se po pěti letech přesune do sestupivší Swansea. Mladík přišel do Kirkby v roce 2013 z West Bromu a stal se prvním hráčem s indickými kořeny ve strukturách klubu. Způsob, jakým končí svůj pobyt na Merseyside, je poměrným překvapivý. Před pouhým rokem jej Jürgen Klopp označil vedle Connora Mastersona jako "dalšího z líhně". Nicméně vzhledem ke končící smlouvě a celé řadě konkurentů, kteří jej přeskočili v hiearchii, jeho hvězda pohasla.

Dhanda není jediným, kdo opustí klub. Také Jordanu Williamsovi, Bobby Adekanyemu, Shamalu Georgevi, Toni Gomesovi a Paulo Alvesovi zbývají již jen týdny do konce jejich závazku ke klubu. Jiným případem je stoper Nathaniel Phillips, který rovněž spadá do této kategorie, ale dle liverpoolského korespondenta Neila Jonese je pro něj připraveno prodloužení.

Odlišná situace je u Emreho Cana a Rhiana Brewstera, kdy se s nimi LFC nedokázalo dohodnout na nových podmínkách a hráči nejspíše zamíři na kontinent. Zatímco Canovo jméno se nejvíce spojuje s Juventusem Turín, Brewstera mají do svých řad lákat Borussia Mönchengladbach a RB Lipsko. Odchod dua nevrhá nejlepší světlo na sportovní úsek. Can se stal jedním z nejdůležitějších článků v Kloppově záloze, zatímco nadějný mladík patří k nejzářivějším hvězdičkám v mladežnických týmech Reds.

Minulé léto opustili řady LFC Adam Phillips, Tom Brewitt, Madger Gomes, Kane Lewis, Jake Brimmer, Jack Dunn a Alex Manninger, který ukončil svou bohatou kariéru.

Již v průběhu sezóny odešli z akademie Ryan Fulton, Sam Hart, Okera Simmonds, Marley Blair a Cameron Brannagan.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

Awoniyi odchází do Gentu

Krátce poté, co Taiwo Awoniyi uzavřel s LFC nový víceletý kontrakt, odchází na rok hostovat do belgického Gentu. Hráč stále neobdržel britské pracovní povolení.

Awoniyi prodloužil kontrakt

Dvacetiletý Taiwo Awoniyi, který zatím vinou problémů se získáním pracovního povolení neodehrál za Reds jediný zápas a od roku 2015 obráží Evropu po hostováních, podepsal s Liverpoolem FC nový víceletý kontrakt.

kalendare2019

Facebook