pivovar helf

Budoucnost hráču na hostování

loanwatch

Liverpool má v současné době 16 hráčů na hostování z různých důvodů, ale kdo z nich se vrátí do prvního týmu a kdo stojí před prodejem?

LFC poslalo v létě mladé hráče a hráče šířšího kádru, a další pohyby byli provedené v lednu. Motivy pro tyto obchody byly různé, někteří získali zkušenosti, jiní se dostali do popředí a tři čekali na pracovní povolení. Loris Karius, Danny Ings a Adam Bogdan mají před odchodem, příčemž se očekává, že Karius zůstane v Turecku, Southampton pošle poplatek ve výši 20 milionů liber za Ingse a smlouva s Bogdanem vyprší v létě, ale co ostatní?

Zde hodnotíme, který z liverpoolských hráčů má s klubem budoucnost, kdo vyžaduje další hostování a kdo pravděpodobně odejde.

Harry Wilson (Derby)

Bylo překvapením, že nebyl Wilson v této sezoně v prvním týmu. Místo toho byla druhé hostování považováno za nejlepší pro jeho vývoj a Welshman pokračoval ve své úžasné forme v Derby, když dosáhl 12 gólu a 4 asistencí ze 29 zápasů. Klopp řekl, že Wilsonovi dá příležitost příští rok, a vzpomínalo se na něj i v lednu. Byl dokonce i pohotovostní plán, kdyby někdo z trojce Mohamed Salah, Sadio Mane a Roberto Firmino měl zranění, takže má určitě velkou šanci.

Rozhodnutí: A tím

Nathaniel Clyne (Bournemouth)

Kloppovo rozhodnutí umožnilo Clynovi se připojit k Bournemouthu na půl sezony, bez opce, jen čtyři dny do konce zimního přestupního okna, bylo široce kritizováno. Zatímco načasování bylo sporné, je jasné, že jeho touha po pravidelném fotbalu byla velká. Clynová smlouva vyprší v roce 2020. Díky tomu je možné, že částka za přestup bude vysoká.

Rozhodnutí: Prodat

Marko Grujic (Hertha Berlin)

Spolu s Wilsonem je Grujic v této sezoně hodně vidět a v Berlíně má výbornou formu. Manažer Herthy Pal Dardai jsi jeho služeb velice pochvaluje, když ho označil za"nejlepšího založníka, kterého měl za posledních 20 let", ačkoliv dvě zranění kotníku ho omezila na pouhých 12 zápasu. Liverpool údajně zvažuje další hostování v klubu, který bude hrát příští sezónu evropské soutěže, ale s otázkami ohledně budoucnosti Adama Lallany, by mohl talentování Grujič mít místo v A-týmu.

Rozhodnutí: A tím

Kamil Grabara (AGF Aarhus)

Grabara se měl připojil k AGF Aarhus v létě, ale zranění Simona Mignoleta přimělo Kloppa udržet jak Grabaru a Caoimhina Kellehera jako zálohu k Alissonovi. Když se Mignolet zotavil a usadil se na lavičce, dostal Grabara svou první šanci pravidelného fotbalu v Ceres Parku. V ligovém debutu nedostal gól.Má obrovský potenciál, ale s tím, že Kelleher má pozici pravděpodobně trojky, půjde příští sezónu opět hostovat.

Rozhodnutí: Hostování

Ovie Ejaria (Reading)

Byla to zvláštní doba pro Ejariu, který podepsal s Liverpolem novou smlouvu. V létě odešel do Skotska a vrátil se v listopadu a poté se v zimě přestěhoval do Readingu. Ejaria měl v Glasgow záblesky svého talentu. Dal gól, který pomohl do Evropské ligy, ale ani toto hostování mu nepomohlo k rozvojí. Ejaria byl součástí týmu v první sezoně u Kloppa na Merseyside ale jeho kariéra se zasekla a odchod se jeví jako realný.

Rozhodnutí: Prodat

Herbie Kane (Doncaster Rovers)

Stejně jako Wilson a Grujic, Kane má v této sezoně skvělý progres a získal mnoho obdivovatelů v Doncasteru, kde se stal klíčovím hráčem v pouhých 20 letech. Tento založník odehrál 36 zápasů a dál 7 branek a přídal 9 asistencí a prodloužil svůj pobyt v Keepmoat do konce sezóny. Po podepsaní nové smlouvy, by měl dostat šanci v letní připravě.

Rozhodnutí: Předsezónní šance

Sheyi Ojo (Stade de Reims)

Ojo se ocitá v podobné situaci jako Ejaria. Jeho budoucnost je nyní rozhodně nejistá. 21-letý hráč byl impozantní během hostování ve Fulhamu v loňské sezoně, ale další hostování v Anglii se mu vyhnula a on se odvážným rozhodnutím přestěhoval na Stade de Reims v Ligue 1. Ve Francii není schopen hrát pravidelně, částečně kvůli zranění. Pouze 6 ze 16 zápasu odehrál ze začatku a průměrně odehrál 44,4 minut za zápas. Proto je nepravděpodobné, že má kvalitu na první tým.

Rozhodnutí: Prodat

Pedro Chirivella (Extremadura UD)

Poté, co v létě odmítl přestup do Rosenborgu, a chtěl zůstat v Anglii nebo se vrátit do Španělska, se Chirivella stala oporou Liverpoolské U23 v první polovině sezóny. Hostování do své vlasti přišlo v závěrečných hodinách lednového okna, ale kvuli chybě v jeho registraci se musel vrátit do Merseyside. Vypada to, že Reds se pokusí zajistit trvalý přestup v létě.

Rozhodnutí: Prodat

Ryan Kent (Rangers)

Kentova poslední sezóna byla podle všeho frustrující. Poté, co prosil Kloppa, aby mu umožnil vstup do SC Freiburgu, pak v lednu odešel z Bundesligy a poté nastoupil do Bristol City po zbytek sezóny, který následně zaplatil pokutu za to, že dost nehraje. Tentokrát je to úplně jiné: Gerard, postavil Kenta na nohy. Odehrál 28 zapasu z bilanci 5 gólů/5 asistenci a ačkoli by mohl být pro Kloppa užitečný. Hráč touží zůstat u Ibroxu dlouhodobě.

Verdikt: Prodat

Taiwo Awoniyi (Royal Excel Mouscron)

Spolu s Ejariou a Benem Woodburnem byl Awoniyi jedním ze tří hráčů, který měl v této sezoně ukončit svoje hostování a vrátit se zpět, ale nigerijský utočník dostal záchranné lano od bývalého klubu Mouscron. Se třemi brankami ve čtyřech vystoupeních a je příjemné vidět, jak se Awoniyi usadil na Stade Le Canonnier. Cílem zůstává,zajistit pracovní povolení, i když šance není velká, takže nemáme jinou možnost, než ho půjčit do vyššího klubu příští sezónu.

Verdikt: Půjčka do klubu Ligy mistrů nebo klubu Europa League

Liam Millar (Kilmarnock)

Millar odmítl velké nabídky z Anglie i ze zahraničí, aby podepsal novou dohodu s Liverpoolem a připojil se ke Kilmarnock, což je slibný krok pro hráče a klub. Pracuje pod ex-Reds trenérem Steve Clarkem. Millar by mohl hrát roli k postupu tabulkou, což by významně zvýšilo jeho sebeduvěru. Jeho dlouhodobým cílem je získat místo v seniorském týmu Reds, ale pravděpodobně bude potřebovat jeden nebo dvě další hostování.

Rozhodnutí: Půjčka do anglického klubu

Allan Rodrigues (Fluminense)

Kloppem podepsaný v roce 2016 jako "vynikající talent", bohůžel, tři a půl roku od jeho příchodu Allan,nebyl schopen hrát za Liverpool. Místo toho se rozhodl pro hostování s SJK, Sint-Truidenem, Herthou Berlin, Apollonem Limassolem a Eintrachtem Frankfurt, ale nyní odchází, aby se připojil k Fluminense v jeho šestém hostování. Je velmi málo pravděpodobné, že mu to pomůže získat nárok na pracovní povolení, a to může být, důvod proč Reds budou prodávat.

Verdikt: Prodat

Anderson Arroyo (KAA Gent)

Realně neznámá kvalita, 19 starý kolumbijský full-back Arroyo připojil se k Liverpoolu na začátku roku 2018, a byl okamžitě zapůjčen do RCD Mallorca. Poté odešel do KAA Gent. Stejně jako Awoniyi a Allan musí získat zkušenosti v Evropě předtím, než získá pracovní povolení. V Belgii hraje za U21. S největší pravděpodobností nedostane pracovní povolení, a proto další rok v Gentu by dával smysl.

Verdikt: Další sezóna v Gentu

Zdroj:www.thisisanfield.com

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook