pivovar helf

Deadline Day - leden 2018

transferwindow

A je to tady zase! Již tradičně vám budeme nabízet, co se kde šustne ohledně Liverpoolu FC a jeho transferů.

Anfield zažil poměrně krušný leden ve srovnání s předchozími léty. Ačkoli jeho začátek provázelo nadšení, postupem času vystřídala optimismus spíše pachuť hořkosti. Jürgen Klopp si již v létě vysnil oporu Southamptonu, Virgila van Dijka, ale jeho příchod se podařil až na druhý pokus. Klub ohlásil jeho příchod již před oficiálním otevřením přestupního okna a Nizozemci tak nic nebránilo, aby se zapojil do přípravy s týmem už od Nového roku. Od té doby, ale liverpoolské řady řídly. Jedinou světlou výjimkou byl příchod nadějného levého beka Tony Gallachera ze skotského Falkirku.

Asi největší zlom v očekávání fanoušků přišel s tečkou za dlouhou ságou o Philippe Coutinhovi a Barceloně FC. Na anfieldský stůl přilétla nabídka ve výši 142 milionů liber a vedení Reds nakonec kývlo, aby se konečně “zbavilo” tvrdohlavého Brazilce. Od té doby opouštěli kabinu méně i více důležití členové squadry Jürgena Kloppa. Nejprve odešel Marko Grujič, který se vydal do Cardiffu v naději, že konečně začne sbírat herní minuty na Ostrovech. Ke konci okna následně přišla zpráva o hostování Daniela Sturridge ve WBA. O anglickém internacionálovi se dlouho spekulovalo, zdali zamíří do milánského Interu, nebo španělské Sevilly. Nakonec ale na něj zapůsobila zřejmě slova Pardewa. Své zřejmě sehrála touha útočníka zahrát si na nadcházejícím Mistrovství světa a možná i osoba samotného manažera, který dokázal letos již několikrát vyzrát na Reds.

I v rámci týmu U23 došlo na několik změn. Ryan Kent se vrátil z německého Freiburgu, aby na chvilku ochutnal atmosféru Melwoodu, než se přesunul do Bristolu. Neilu Critchleymu ale budou k dispozici navrátilci George (Carlisle), Gomes (Forest) a Williams (Rochdale). Naopak na zkušenou se vydali Virtue (Notts County), Whelan (Yeovil Town) a Firth (Chester). Na trvalo se z Merseyside rozloučili Brannagan (Oxford United) a Lennon (Salt Lake).

A co čekat od následujících hodin? Především další odchody. V éteru se mluví o trvalých i dočasných v souvislosti se jmény Markovič, Ejaria, Jones a další. Naopak fanoušci zřejmě mohou zapomenout na nějaké větší jméno v síti Jürgena Kloppa. Jednání o dřívějším příchodu Nabyho Keity utnulo oficiální prohlášení Lipska. Ani u dalších jmen více, čí méně reálných (Lemar, Allison, Mahrez, Oblak, …) se nedá očekávat, že by mělo dojít k nějakému posunu.

Deadline day

0:01: KONEC! Nedá se očekávat, že by LFC stihlo do konce přestupového okna udělat nějaký přestup z čistého nebe. Naopak téměř všechny plánované odchody nejspíše byly dotaženy do konce. Já vám tímto děkuji za přízeň u dalšího z deadlinů a přeji pěkný zbytek večera.

0:00: OFICIÁLNĚ: Flanagan odchází hostovat do konce sezóny do Boltonu.

23:45: OFICIÁLNĚ: Harry Wilson podepsal s klubem nový víceletý kontrakt. Nicméně zbytek sezóny stráví v Hullu City.

Wilson

23:43: OFICIÁLNĚ: Lazar Markovič byl zapůjčen do konce sezóny do Anderlechtu.

23:41: Hostování Last minute. Lazar Markovič dohraje sezónu v Anderlechtu. (James Pearce - Liverpool Echo)

23:28: Přestup Jona Flanagana do Boltonu by měl být dotažen před uzávěrkou přestupů. (Sky Sports)

23:15: Wolfsburg nevěří, že se mu podaří natrvalo získat Divocka Origiho. Nedávno příchozí Mehmedi z Leverkusenu by mohl být jeho dlouhodobou náhradou. (Kicker)

22:58: Jon Flanagan odejde na hostování do Boltonu do konce sezóny. (James Pearce - Liverpool Echo)

22:07: Na přestupovém poli zatím klid. Liverpool FC ale opouští ředitel operací Andrew Parkinson po necelých 7 letech. Za dobu svého působení se výrazně zasloužil o přestavbu Main Stand. Odchod je součástí změn ve vedení klubu. (James Pearce - Liverpool Echo)

20:02: Nottingham Forrest zvažuje hostování Jona Flanagana. (Pete O'Rourke)

20:00: OFICIÁLNĚ: Ovie Ejaria odchází hostovat do konce sezóny do Sunderlandu.

Ejaria

19:45: Žádný přestup pro Adama Bogdana. Brankář zůstává na svém místě. (James Pearce - Liverpool Echo)

19:44: Harry Wilson míří na hostování do Hullu City. (James Pearce - Liverpool Echo)

19:37: Vypadá to, že Harry Wilson konečně dostane šanci v dospělém fotbale v Hullu. Vše se děje strašně rychle. Ráno ještě nebylo svolné k jeho odchodu. (Glenn Price - ESPN)

19:13: Harry Wilson podepíše před potencionálním odchodem do Hullu s LFC nový kontrakt, což byla podmínka pro jeho odchod. (Peter O'Rourke - ESPN)

18:53: Manažer Hullu, Nigel Adkins, se na poslední chvíli bude snažit získat Harryho Wilsona. (Hull Daily Mail)

18:45: Přestup Markoviče do Swansea se nejspíš neuskuteční. LFC se bud ei nadále snažit poslat ho někam na hosotování do konce okna. (James Pearce - Liverpool Echo)

18:06: Po dohodě s LFC může Swansea přivést Lazara Markoviče. Rozhodnutí je nyní na Labutích. (Wales Online)

17:57: Swansea upřednostnila hosotování Andyho Kinga z Leicesteru před příchodem Lazara Markoviče. (The Guardian)

16:59: Po té, co padla možná dohoda na předčasné přivedení Nabyho Keity, nemělo LFC v záloze žádný plán. Zájem získat Thomase Lemara bzl přesunut až na léto. Příchod Riyada Mahreze nebyl na pořadu dne. Po neodtažení Keity nechtěl Jürgen Klopp hledat náhradu, aby jeho kádr příliš nebobtnal. (Kristian Walsh - Liverpool Echo)

16:32: Swansea se dohodla s Liverpoolem. Velšané si ale nejsou jistí, jestli dotáhnou přestup do konce. Museli by obětovat další hosotování z Premier League. (Stuart James - The Guardian)

15:46: Ovie Ejaria úspěšně dokončil lékařskou prohlídku v Sunderlandu. Brzy bude oznámeno jeho dočasný přesun. (Keith Downie - Sky Sports)

15:45: Markovičův odchod je zřejmě nevyhnutelný. Sám hráč ještě neví, kam zamíří. Swansea se dotazovala na možnosti přestupu, ale větším favoritem na Srbovy služby je zřejmě Wolfsburg. (Sky Sports)

15:44: Jones po přestupu: "Chtěl jsem hrát dospělý fotbal. V liverpoolské U23 jsem byl už dost dlouho. Nyní je čas na novou výzvu. Myslím si, že Luton je správnou volbou."

15:11: OFICIÁLNĚ: Lloyd Jones přestupuje do Lutonu Town.

Jones

14:46: Jamie Carragher právě zahlédl Marca Reuse v Liverpoolu.

13:55: Swansea se stále zajímá o Lazara Markoviče. O jeho služby rovněž stojí Wolfsburg. (Ian Dennis - BBC)

13:04: Lloyd Jones podstupuje lékařskou prohlídku v Lutonu Town. (Sky Sports)

12:31: Jürgen prozradil, proč nestál o Aubameyanga. "Je skvělým hráčem, ale nenastupuje na pozici, kde bychom potřebovali urgentně posílit." (The Telegraph)

12:04: Lazar Markovič dnes opustí Anfield. Otázkou je, jestli natrvalo, nebo na hostování. S Michaelem Edwardsem vede jednání Swansea a Wolfsburg. Německý celek je nakloněn přestup, zatímco Swansea nabízí jen dočasný azyl pro hráče. Harry Wilson by mohl setrvat v Liverpoolu do konce sezóny. Velšan doufal v přesun, ale momentálně není ve hře žádná dohoda. Liverpool je ochoten naslouchat nabídkám na hostování na Adama Bogdana a Jona Flanagana. (James Pearce - Liverpool Echo)

11:29: Swansea stupňuje svůj zájem o Lazara Markoviče, i když uvažují jen o hostování. Liverpool preferuje ale trvalý přestup. (Stuart James - The Guardian)

10:36: Arsenal, Everton, Liverpool, AC Milán, Atlético Madrid, Schalke a Borussia Dortmund se zajímají o Kerema Demirbaye z Hoffenheimu. Záložník má výstupní klauzuli v hodnotě 32 milionů eur. (Sport Bild)

0:20: Manažer Sunderland, Chris Coleman, potvrdil, že Ovie Ejaria bude hostovat v jeho týmu. "Jsem z toho nadšen. Ovie je dobrý hráč a bude skvělým doplňkem (do našeho týmu)."

23:20, 30.1.: Klopp vylučuje umístění Ingse na trh. "Může se to stát jen, pokud bych byl v bezvědomí. Bez šance."

23:12, 30.1.: Emre Can ohledně své budoucnosti: "Už stokrát jsem řekl, že zde stále smluvně vázán. Vše má na starosti můj agent."

20:06, 30.1.: Sunderland vede jednání s Liverpoolem FC ohledně hostování Ovie Ejarii jako náhradu za Ndonga. Klub také zkouší Hyndmana z Bournemouthu, ale není jasné, jestli klub chce Sunderland přivést oba, nebo jen jednoho. (Keith Downie - Sky Sports)

19:38, 30.1.: Ovie Ejaria je připraven zbytek sezóny strávit na hosotování v Sunderlandu, zatímco Lloyd Jones by mohl natrvalo zamířit do Luton Town. (James Pearce - Liverpool Echo)

Pozn. Pro aktuální informace je nutné aktualizovat stránku. 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook