pivovar helf

OFICIÁLNĚ: Kent dohraje sezónu v Bristolu

kent

Jednadvacetiletý křídelník Ryan Kent se do konce sezóny připojí k týmu Bristol City.

Záložník začínal sezónu jako host v německém Freiburgu. Nicméně kvůli nedostatečnému hernímu vytížení se kluby dohodly na ukončení hostování a Kent se nyní odebere pomoci účastníkovi Championship a letošnímu semifinalistovi ligového poháru.

Ryan Kent se nejprve vrátil do Melwoodu, kde spolu s týmem Jürgena Kloppa absolvoval tréninkové jednotky. Už od počátku ale bylo jasné, že nejlepší pro jeho vývoj by bylo opětovné zapůjčení do týmu, kde by pravidelně sbíral herní minuty.

Liverpool FC byl doslova zahlcen nabídkami nápadníků z Championship. Nakonec Jürgen Klopp ukázal prstem na Bristol City. O záložníkovy služby dále usilovalo například Derby, Leeds, Middlesborough, či Barnsley. Mužstvo Garyho Johnsona si v nedávné době vysloužilo mnoho pochval za svou jízdu Ligovým pohárem. V prvním utkání semifinále sice nestačili na aktuálního lídra Premier League, Manchester City, v poměru 2:1, ale v předchozích kolech si poradili Watfordem, Stoke, Crystal Palace a Manchesterem United.

Podstatnou roli hrálo, že Johnson se zavázal dávat Kentovi dostatečnou porci času na hřišti. Smlouva o obchodu má údajně obsahovat pokuty, pokud by křídelník nenastoupil do určitého počtu zápasů.

Kent, který v létě podepsal nový víceletý kontakt s LFC, zazářil v Championship v loňské sezóně, kdy oblékal dres Barnsley. Objevil se v celkem 47 střetnutích a vyhrál v anketě o nejlepšího klubového mladého hráče roku.

Zdroj: Liverpool Echo, Oficiální stránky Bristol City

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook