pivovar helf

Deadline Day - srpen 2017

transferwindow

Rok se s rokem sešel a máme tu opět konec letního přestupového okna. Na rozdíl od minulých oken nás ale čekají mnohem rušnější hodiny.

Pokud bych chtěl zhodnotit uplynulé měsíce nabité přestupovými spekulacemi přirovnal bych je k houpačce. Očekávání fanoušků během sezóny nabývalo nebývalých výšin, aby krátce na to spadlo až na samotné dno a s bližícím se koncem okna se opět šplhá nahoru.

Liverpool FC si sice zajistil místo v nejlepší čtyřce s odřenýma ušima, ale i přesto to měl být odrazový můstek pro nastávající éru Jürgena Kloppa. Už před koncem sezóny se s Liverpoolem spojovalo několik zajímavých jmen jako Virgil van Dijk, Naby Keita, nebo Julian Brandt. Paradoxně první posilou se stal Dominic Solanke po té, co po vypršení kontraktu v Chelsea podepsal nový s Liverpoolem. Ačkoliv útočník dorazí zřejmě "za babku" (na základě rozhodnutí tribunálu), nejen v přípravě ukázal, že již v této sezóně může být platným hráčem. Dalším na řadě se pak stal Mohamad Salah, který v italské Serii A pookřál po svém odchodu z londýnské Chelsea. Vše nasvědčovalo tomu, že se k němu co nevidět připojí Virgil van Dijk, ale Southampton vypustil do světa kauzu, v níž obvinil Reds z nekalých praktik. Klub se ze strachu z možných sankcí vzhledem k předchozím problémům s příchodem mladíků veřejně omluvil za své počínání a veřejně oznámil ukončení zájmu o hráče. Realizační tým v čele se sportovním ředitelem Edwardsem  se tak musel přesunout na svůj další primární cíl pro toto léto, Nabyho Keitu. LFC se rozhodlo rozbít bank, ale ani to neobměkčílo Lipsko, aby svého hráče i přes jeho protesty pustilo do Anglie. Sága se stejně jako v případě Nizozemce táhla několik týdnů.

Naplastí pro většinu liverpoolských fanoušků tak mohl být alespoň přestup Lucase Leivy, který po 10 letech své služby zamířil do Lazia Řím. Vzápětí klub přivedl levého obránce Andrewa Robertsona z Hullu. Opačným směrem zamířil za téměř stejnou částku Kevin Stewart.

V průběhu léta docházelo i k odchodům hráčů ze širšího kádru. Na konci ročníku oznámil konec kariéry Alex Manninger. Brzy došlo v rámci přestupů i na mladší ročníky. Alex Wisdom po několika letech stravených na hostování našel svůj nový domov v Derby County. Connor Randall pro změnu odešel hostovat ke skotským Hearts, zatímco Sheyi Ojo se přesunul o jednu ligu níže do Fulhamu.

Po neúspěších na přestupovém trhu klub upadl do mírné letargie. K tomu se přidal interes petrodolary nasaknuté Barcelony o největší hvězdu LFC, Philippeho Coutinha. Nikdo se nemohl divit, že Brazilec byl přestupu nakloněn. Liverpool ale jeho nadšení nesdílel. V srpnu přišlo další prohlášení, v niž tentokrát vedení deklarovalo, že drobný špílmachr není na prodej. Jak řeklo, tak i učinilo. Každá nabídka vždy doplněna o několik ultimát byla okamžitě smetena ze stolu. Hráči to ovšem nebylo vůbec po chuti a krátce po prohlášení podal žádost o přestup. Záložník navíc v letošním ročníku neodehrál ani minutu kvůli údajném poranění zad, ačkoli mu to nebránilo odejt na sraz národního týmu. Hovořilo se rovněž o zájmu Juventusu o služby Emreho Cana, jemuž po sezóně skončí kontrakt.

Určitým zlomem se stal dvojzápas o Ligu mistrů s Hoffenheimem. Jürgen Klopp sice říkal, že je spokojen s dosavadním přestupním oknem, ale jedním dechem dodával, že definitivní potvrzení účasti v nejprestižnější evropské soutěži může přestupové okno ještě poznamenat. Němec nelhal. Na začátku tohoto týdne přišel jako blesk z čistého nebe přestup tolik vytouženého Nabyho Keity. Ačkoli se středopolař k týmu připojí až příští léto, Liverpool si zajistil jednoho z nejperspektivnějších záložníku v Evropě vůbec. Aby toho ještě nebylo dost, média přišla se zprávami o zájmu celku z Anfieldu o Thomase Lemara z Monaca a Alexe Oxlade-Chamberlaina z Arsenalu.

Na co se tedy fanoušci mohou v následujících hodinách těšit? Na spadnutí je přestup anglického reprezentanta z Arsenalu po té, co odmítl nabídku Chelsea a Arsenal si spočítal, že mu nezbývá nic jiného, než se dohodnout s Liverpoolem. Dokončený přestup Oxe by neměl mít žádný dopad na potencionální příchod Lemara, o němž se nyní intenzivně jedná. Šum je také okolo možnosti, že by se Anfield přece jen mohl dočkat příchodu Virgila van Dijka.

Pohyby se dají čekat i ven z klubu. Divock Origi měl být původně součástí vyrovnání za Lemara, ale tato možnost padla. O Belgičana mají zájem kluby napříč Evropou, ale nejblíže k jeho ziskání má být údajně Wolfsburg, kam by měl hráč odejít na hostování. Do Bundlesgy by měl být rovněž zapůjčen i mladík Ryan Kent. S jeho jménem se nejčastěji spojoval Hannover a Freiburg. Poslední těčku by měl v Liverpoolu napsat i nechtěný Mamadou Sakho. O jeho služby v posledních dnech začalo bojovat Crystal Palace v reakci na jejich katastrofalní vstup do ročníku. Francouz má ale v Premier League daleko více zájemců a nemělo by tedy hrozit, že zůstane opět na ocet. O podobných nabídkách si může jen nechat zdát další z odpadlíků, Lazar Markovič. V červnu měl mít zájem Watford a West Ham, ale brzy jejich nadšení opadlo. Nyní se zdá, že první ze zmíněných by přece jenom měl Srba získat alespoň na hostování. Kartami by ještě mohla zamíchat také Barcelona, která se ještě nevzdala svých nadějí na zisk Coutinha. Sluší se dodat, že španělská La Liga uzavírá své přestupové brány o den později než její anglická sestra. 

Shrnuto, podtrženo. Čeká nás spoustu nervů, které vystřídají buď výbuchy nadšení, nebo naopak popuštění úzdy hněvu.

Deadline day

0:00: Je konec! Alespoň v Anglii. Dá se očekávat, že ještě bude oznámen přestup Mamadou Sakha, pokud byly dokončeny všechny nezbytné administrativní kroky. V týmu naopak zůstavají Flanagan, Bogdan, či Markovič. Kromě Srba je velmi nepravděpodobné, že by někom z dalších hráčů sáhl tým mimo Ostrovy. Zítra by mělo být také definitivně rozhodnuto o osudu Coutinha, protože skončí přestupní obodobí také ve Španělsku. Zatímco Liverpool v létě již nikdo neposílí.

Já se pro tuto chvíli, ale loučím a přeji příjemný zbytek večera.

23:30: OFICIÁLNĚ: Sam Hart přestupuje natrvalo do celku Blackburn Rovers.

23:24: Barcelona poslala novou nabídku na Coutinha. Přestupová suma ovšem ani s bonusy nedosahuje částky 150 milionů eur. (Diario Sport)

22:59: Než aby hledal alternativy k VvD, Klopp počká na hráče, které opravdu chce v rámci dlouhodobého plánu. LFC obnovi svůj zájem o obránce v lednu, nebo dokonce až příští léto. (Chris Bascombe - Telegraph)

22:40: "Nyní jsem hráčem Monaca a daří se mi," řekl Lemar po zápase s Nizozemskem. Hráč se více nevyjádřil k přestupovým spekulacím. (GFFN)

22:21: Lazar Markovič je stále k mání. (James Pierce - Liverpool Echo)

21:30: OFICIÁLNĚ: Ryan Kent odchází na hostování do konce sezóny do německého Freiburgu. 

21:08: LFC už žádné velké jméno nepřivede. Naděje na příchod van Dijka padla. Čas na odchody Markoviče a spol. (Dominic King - Daily Mail)

20:53: Zdroje blízko Southamptonu tvrdí, že van Dijk definitivně zůstává v Southamptonu. (Sky Sports)

20:30: OFICIÁLNĚ: Jordan Williams odchází do ledna hostovat do celku League One, Rochdale.

19:59: Liverpool za Lemara nabídl 75 milionů eur, což Monaco odmítlo. Hráč chtěl přestoupit, ale už bylo pozdě. (SFR)

19:45: Thomas Lemar figuruje v základní sestavě Francie pro zápas s Nizozemskem.

19:38: Liverpool za Sakha vyinkasuje 26 milionů liber. (Melissa Reddy - Goal)

19:35: Sakho je v Londýně. Dohoda s Crystal Palace je na spadnutí. (Paul Joyce - The Times)

19:32: Přestup Lemara se letos neuskuteční. Arsenal nabízel 75 milionů liber plus dalších 17 v bonusech, ale hráč odmítl hrát jen Evropskou ligu. (James Olley - Evening Standard)

19:28: CP se dohodlo s LFC. Sakho dostane pětiletý kontrakt. Zatím nikdo si v klubu nepřišel na takový plat, jako dostane Sakho. (GFFN)

19:13: Po krachu příchodu Lemara bylo Coutinhovi sděleno, že letos neopustí LFC. Coutinhovi rodiče přijeli do kempu Brazílie. Atmosfére je jako na pohřbu. (Sport)

19:04: Arsenal je hotov s příchody. (John Cross - Daily Mail)

18:52: Monaco se snažilo udržet Lemara za každou cenu i přes ohromné nabídky (le10sport) 

18:30: Favoritem na zisk Ryana Kenta je Freiburg. Z kola ven není ani Hamburg. (Sky Sports)

18:21: Liverpool nestihně přivést před koncem přestupního okna už dalšího hráče. Reds mají zájem o van Dijka a Lemara, ale zdá se, že je to nad jejich síly. Liverpool nebyl schopen se dohodnout na přestupu s Monacem před zásahem Arsenalu. Liverpool má v Paříži své lidi, ale Lemar nejspíš zůstane v Monacu. Southampton tvrá na svém, že van Dijka nepustí, i když se hráč celé léto pokoušel vynutit si odchod. (James Pearce - Liverpool Echo)

18:08: Monaco neprodá Lemara i přes nabídku Arsenalu. Jeho cenovka je vyšší než 100 milionů eur. (Jason Burt - Telegraph)

18:06: LFC se nevzdalo úvah na zisk Lemara. Hráč je přestupu nakloněn. (Sky Sports)

18:01: OFICIÁLNĚ: Toni Gomes odchází hostovat do celku League Two, Forrest Green Rovers.

17:41: Sanchéz zůstává v Arsenalu: Klubse pokusil podepsat Lemara, ale nemá dost času na dokončení přestupu. (Guardian)

17:32: OFICIÁLNĚ: Allan odchází hostovat do Apollonu Limassol.

17:30: Monaco přijalo nabídku Arsenalu, ale hráč preferuje Liverpool. (Matt Spiro)

17:12: Monaco se s Arsenalem dohodlo na přestupní částce. Nyní je rozhodnutí na Lemarovi. (James Ducker - Telegraph)

17:06: Monaco by mohlo slyšet na nabídku 92 milionů liber od Arsenalu. (Sky Sport) 

17:00: Oxlade-Chamberlain bude v LFC nosit dres po Lucasi Leivovi s číslem 21.

16:15: Arsenal si nemyslí, že se mu povede přivést Lemara. Sanchez zůstává. (John Cross - Daily Mail)

16:10: Pokud bude potřeba Divock Origi se bude moci ypět vrátit díky klauzuli již v lednu. (Paul Joyce - The Times)

16:01: V dohodě o hostování útočníka není zanesena opce. Wolfsburh zaplatí za hostování 6 milionů liber. (James Pearce - Echo)

16:00: OFICIÁLNĚ: Divock Origi odchází hostovat do Wolfsburgu.

15:42: Liverpool nemá v plánu soupeřit s Arsenalem o zisk Lemara. Pokud se LFC pokusí o van Dijka dočkají se stejné odpovědi jako Barcelona u Coutinha (Sky Sports)

14:02: Virgil van Dijk opustil tréninkové středisko Southamptonu na zadním sedadle černého vozidla. (Sky Sports)

13:00: OFICIÁLNĚ: Alex Oxlade-Chamberlain se stává hráčem LFC.

Ox1

12:44: Virgil van Dijk trénuje opět sám v tréninkovém centru Southamptonu. Klub ho odmítá prodat. (Sky Sports)

12:39: Partizan ukončil své snahy na zisk Lazara Markoviče. (Glenn Price - ESPN)

12:23: Liverpool stále nerozhodl, jestli pustí hosotvat Ryana Kenta. Zájem mají kluby z Championship i Bundesligy (James Pearce - Echo)

12:01: Dohoda s Monacem na přestupu Lemara stále není na světě. Jednání dále pokračují. Monaco požaduje 100 milionů eur a čas na podepsání náhrady. (GFFN)

11:52: Dohoda o hostování Divocka Origiho by měla být brzy stvrzena. Hráč je nakloněn přesunu do Wolfsburgu. (Kristof Terreur)

11:42: LFC se pokusí získat van Dijka i Lemara (částky by se měly pohybovat okolo 70 milionů liber), aby se připjili k Oxlade-Chamberlainovi. Lemar měl vedení Monaca sdělit, že by si chtěl zahrát pod Kloppem. LFC se připravuje na všechny formality ohledně přestupu. LFC doufá, že jejich nabídka by mohla obměkčit Monaco. (Melissa Reddy - Goal)

11:35: Southampton neočekává rušný den. Jejich stanovisko ohledně Virgila van Dijka se nemění. (Ian Dennis - BBC)

0:16: Monaco nechce prodat Thomase Lemara. Jejich postoj by mohla změnit nabídka okolo 92 milionů liber. (Kevin Solkehol - Sky Sports)

23:58, 30.8.: LFC by rádo podepsalo Emersona Palmieriho z AS Řím, kterého by obratem poslalo zpět na hostování, dokud by se nezotavil ze zranění (ACL). (Gianluca di Marzio)

23:40, 30.8.: AOC už se potí při rozhovoru.

AOC2

23:37, 30.8.: Jürgen Klopp plánuje utratil v poslední den přestupů 175 milionů liber. Částka by měla pokrýt přestupy Van Dijka (70 m) a Lemara (70 m). Liverpoolský lékařský tým odcestoval do Francie, aby byl připraven na případnou Lemarovu prohlídku. Klub i nadále trvá na tom, že Coutinho není na prodej. (Paul Joyce - The Times)

23:35, 30.8.: Následujícíh 24 hodin bude pozornost upřena na Virgila van Dijka. Přestup nizozemského stopera zůstává priritou. VvD je přestupu nakloněn. Osud přestupu bude záležet na šikovnosti liverpoolských vyjednavačů. (Chris Bascombe - The Telegraph)

23:28, 30.8.: OT: Joe Gomez byl zvolen kapitánem anglické U21 (Dominic King - Daily Mail)

23:23, 30.8.: AOC spatřen v liverpoolském úboru.

AOC

23:20, 30.8.: Wolfsburg souhlasí s podmínkami hostování Origiho (6 milionů eur + plat). (Paul Joyce  - The Times)

22:44, 30.8.: Ox souhlasil s pětiletým kontraktem. Hráč si vydělá méně, než na kolik by si přišel, kdyby zůstal na Emirates. (James Pearce - Liverpool Echo)

22:01, 30.8.: Alex Oxlade Chamberlain podstupuje v St. George's Campu lékařskou prohlídku. (James Pearce - Liverpool Echo)

Pozn. Pro aktuální informace je nutné aktualizovat stránku.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook