pivovar helf

Oficiálne: Javier Manquillo hráčom LFC

Liverpool FC oznámil príchod mládežníckeho reprezentanta Španielska Javiera Manquilla z Atletica Madrid. 

Javier Manquillo je 20-ročný pravý obranca, ktorý začínal svoju futbalovú kariéru v akadémii Realu Madrid, odkiaľ ho v jeho 13 rokoch vykúpilo Atletico Madrid. V decembri 2011 debutoval v drese Los Rojiblancos ako 17-ročný - rok na to debutoval aj v španielskej najvyššej súťaži. Javier sa stal 19 hráčom v histórii Liverpoolu FC zo Španielska a prvým príchodom z Atletica do Liverpoolu od roku 2010, keď na Anfield prestúpil Maxi Rodriguez. Podľa nepotvrdených správ by mal Manquillo prísť do Liverpoolu na dvojročné hosťovanie s následnou opciou, ktorá má hodnotu 5 miliónov libier. Rodák z Madridu sa tak stal už siedmou letnou posilou tímu Brendana Rodgersa.

"Som veľmi šťastný, že som prišiel do klubu ako Liverpool. Myslím si, že je to jeden z najväčších klubov v Európe. Každý futbalista by chcel hrať za tento klub. Keď som sa dozvedel, že ma chce získať Liverpool, presne ako každý hráč, ktorý by dostal takúto ponuku, som bol absolútne ohromený a nemyslel som na nič iné, ako na prestup. Klub je jeden z najväčších v Európe, veď predsa žiadny anglický klub nevyhral viac európskych pohárov. Má bohatú históriu. Futbal v Anglicku je trochu odlišný ako inde vo svete, najmä ako v Španielsku. Tu je veľmi 'zábavné' sledovať futbal, v Španielsku je to viac-menej o taktike. Chcem si zabezpečiť miesto na kraji obrany a ak je to možné, rád by som tu zostal aj dlhšiu dobu," povedal pri svojom úvodnom rozhovore Javier Manquillo.

1000 x 600

1000 x 600

1000 x 600

1000 x 600

Bleskové zprávy

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook