pivovar helf

Oficiálne: Origi šiestou posilou

 

Belgický útočník Divock Origi skompletizoval svoj prestup do Liverpoolu.

Jeden z najväčších objavov nedávno skončených MS odohrá sezónu 2014/2015 na hosťovaní v Lille, odkiaľ ho Liverpool vykúpil. 19-ročný belgičan podpísal s Reds zmluvu na 5 rokov a podľa posledných správ za neho zaplatili 10 miliónov libier. Svoju kariéru začal v mládežníckych výberoch Genku, ale už v roku 2010 si jeho služby zabezpečilo OSC Lille. 

"Som veľmi, veľmi šťastný a potešený, že o mňa prejavil záujem taký veľký klub, ako je Liverpool. Je to pre mňa ako sen hrať za taký veľký klub. Viem, že Liverpool je klub s bohatou históriou, skvelými fanúšikmi a hráčmi. Pre mňa je Liverpool jeden z najlepších tímov celej histórie a tak som veľmi vzrušený, že budem súčasťou tejto histórie aj ja. Klubu dám všetko, čo je vo mne. Dúfam, že spoločne môžeme dosiahnuť veľké veci."

1000 x 600

Ohľadne 19-ročného mladíka sa vyjadril aj Brendan Rodgers. "Osobne si myslím, že Origi môže byť jedným z najzaujímavejších talentov svetového futbalu. Som tým skutočne presvedčený. Vidíte množstvo dobrých hráčov, no tento 19-ročný chlapec priam vletel na scénu Majstrovstiev Sveta, no my sme ho sledovali už ako mladého hráča v nižších reprezentačných kategóriách. Má predpoklady byť prvotriednym hráčom. Je veľmi rýchly, má skvelý dotyk s loptou, dobrú postavu a agresivitu. Čo sa mi na ňom páči a čo majú aj ostatní hráči v tíme je pokora na sebe tvrdo pracovať. Môže 'prisvietiť' svetovému futbalu, určite."

Bleskové zprávy

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook