pivovar helf

Oficiálne: Markovič štvrtou posilou

Liverpool FC dnes oznámil príchod srbského záložníka Lazara Markoviča.

Univerzálny ofenzívny hráč podpísal s Reds dlhodobú zmluvu, pričom by malo za jeho služby odísť do pokladnice klubu z Lisabonu približne 20 miliónov libier. 

20-ročný Lazar Markovič odohral v minulej sezóne 49 zápasov v ktorých strelil 7 gólov. Aj on pomohol svojmu tímu dostať sao do finále Európskej Ligy v ktorej napokon prehral so Sevillou. Rodák z Čačaku prešiel rýchlo mladežníckymi reprezentačnými výbermi pričom už pravidelne nastupuje za seniorov, u ktorých debutoval vo februári 2012 ako 17-ročný. 

Stal sa tak štvrtou letnou posilou Brendana Rodgersa po Lambertovi, Lallanovi a Canovi. "Som veľmi rád, že som prestúpil do takého veľkého klubu akým je Liverpool. Dúfam, že naplním očakávania fanúšikov, trénerov, hráčov a všetkých členov klubu. Keď som zistil, že sa o mňa zaujíma Liverpool, bol som samozrejme potešený - zvýšilo sa aj moje úsilie na tréningoch. Premier League je najsilnejšia liga na svete takže som rád, že si ju zahrám. Hral som už aj Ligu Majstrov s Benfikou - je vynikajúce, že Liverpool sa do nej kvalifikoval a ja len dúfam, že sa v nej dostaneme čo najďalej."

"Manažér mi nepovedal nič špeciálne, len to, akú rolu budem hrať v tíme. Som tu na to, aby som naplnil jeho očakávania. Na ľavej strane sa cítim najlepšie, no budem hrať tam, kde mi bude povedané. V tejto sezóne som sledoval každý zápas Liverpoolu, hrali vynikajúco. Je škoda, že nevyhrali titul - dúfam však, že túto sezónu sa to podarí. Bol som v Partizane a získal tam titul. Hral som v Benfike a vyhral titul. Teraz som tu a aj tu chcem vyhrať titul," povedal 20-ročný Markovič.

K novej posile sa vyjadril aj manažér Brendan Rodgers. "Je to vzrušujúca posila, ktorá zlepší našu ofenzívu do budúcej sezóny. V Benifke sa minulú sezónu ukazoval v dobrom svetle - preukázal, že má schopnosť podávať dobré výkony aj v európskych súťažiach, čo je pre nás rovnako dôležité. Lazar dokáže zahrať na viacerých postoch. Páči sa mi jeho spôsob hry - presne zapadá do nášho systému. Sme radi, že sme ho získali v tak mladom veku, pretože budeme môcť rozvíjať jeho talent v rámci nášho tímu. Taktiež je presne taký typ človeka, ktorý je hladný po úspechu a chce sa neustále zlepšovať - to je presne to, čo hľadáme."

Bleskové zprávy

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook