pivovar helf

Oficiálne: Suárez odchádza do Barcelony

Uruguajský útočník prestupuje za rekordnú sumu do Barcelony.

Sága Luis Suárez, ktorá sa tiahne už niekoľké prestupové obdobie, je na konci. Ukončila to španielská Barcelona, ktorá neváhala zaplatiť výkupnú klauzulu vo výške £75m. Španielského giganta neodradil ani štvormesačný trest, ktorý 27-ročný kanonier dostal od Medzinárodnej futbalovej federácie za uhryznutie talianskeho stopéra Giorgia Chielliniho.

Na Anfielde sa tak končí kapitola geniálneho útočníka, ktorý odohral s Liverbirdom na drese 133 zápasov (11 341 minút), v ktorých strelil 82 gólov a taktiež si pripísal 53 asistencii. 

Oficiálne stanovisko LFC:

"Liverpool FC môže potvrdiť, že Luis Suárez opúšťa klub potom, čo bolo dosiahnutá dohoda s FC Barcelona. Hráč má teraz oprávnenie na dokončenie obvyklých prestupových formalít. Radi by sme poďakovali Luisovi za jeho prínos a rolu, vďaka ktorej okrem iného pomohol vrátiť späť Champions League na Anfield. Všetci v Liverpool Football Clube prajeme Luisovi a jeho rodine do budúcnosti len to najlepšie."

Oficiálne stanovisko Luisa Suáreza: 

"S ťažkým srdcom vám oznamujem, že opúšťam Liverpool a prijímam výzvu na nový život v Španielsku. Ja aj moja rodina sme sa zamilovali do tohto klubu aj mesta. Ale zo všetkého najviac som sa zamiloval do vás - neuveriteľných fanúšikov. Vždy ste ma podporovali a my ako rodina na to nikdy nezabudneme. Navždy budeme fanúšikmi Liverpoolu."

"Dúfam, že všetci chápete, prečo som sa takto rozhodol. Klub spravil naozaj všetko preto, aby som tu ostal. Možnosť hrať a žiť v Španielsku, kde žije rodiny mojej ženy je môj celoživotný sen a ambícia. Verím, že teraz je ten správny čas na zmenu. Prajem Brendanovi Rodgersovi aj tímu do budúcnosti len to najlepšie. Klub je v skvelých rukách a som si istý, že aj budúcu sezónu bude úspešný. Som veľmi hrdý na to, že som pomohol Liverpoolu vrátiť sa späť medzi elitu Premier League a najmä späť do Champions League. Ešte raz vám ďakujem za skvelé momenty a spomienky. You´ll Never Walk Alone."

Luis Suarez - Liverpool v Newcastle United - Premier League

Brendan Rodgers:

"Luis je veľmi špeciálny talent a ďakujem mu, čo spravil pre tím v priebehu dvoch rokov, čo som v Liverpoole. Myslím, že by som mal byť prvý kto povie, že sa Luis zlepšil za obdobie, ktoré v klube strávil. On ťažil z toho, že bol v tomto klube a my sme ťažili z jeho prítomnosti. V klube sme urobili všetko pre to, aby sme tu Luisa udržali. S veľkou nechuťou a po dlhých rokovaniach sme sa nakoniec dohodli a splnili jeho želanie presťahovať sa do Španielska. Prajeme jemu aj jeho mladej rodine len to najlepšie; navždy si budeme vážiť nášho priateľstva."

"My v klube sa zameriavame budúcnosť, pretože sa snažíme pokračovať v progrese a nadviazať na minulú sezónu. Som si istý, že ako tím sa budeme naďalej zlepšovať a do novej sezóny pôjdeme ešte silnejší, aby sme mohli bojovať na všetkých frontoch - v pohároch, lige a aj v najväčšej klubovej súťaži na svete, teda v Champions League. V histórii nášho obrovského klubu je presvedčenie, že Liverpool FC je väčší ako hociktorá individualita. Dúfam, že naši fanúšikovia budú aj naďalej snívať a veriť, že sa posúvame vpred a neustále zlepšujeme. Spoločne chceme ísť za úspechom, ktorí si všetci zaslúžime."

 

Luis ďakujeme za krásne spomienky, góly a všetko nádherné, čo si tomuto výnimočnému klubu dal. You´ll Never Walk Alone! Adiós amigo, Luis!

Bleskové zprávy

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook