pivovar helf

"Kloppovy úmysly s mládeží inspirují každého"

AcademyLFC

Ředitel akademie říká, že směřování mladíku pod novým manažerem je jasné.

Se změnou manažera přichází vždy nejistota, co bude dál. Nicméně i když se honily Inglethorpovi hlavou určité pochybnosti, tak do 24 hodin od uvedení Němce do funkce se rozplynuly jako pára nad hrncem. Již druhý den v nové práci zavítal Jürgen Klopp do akademie v Kirkby, aby na vlastní oči viděl zápas týmu U18 proti Stoke.

Za čtrnáct dní nabyly jeho slova reálných obrazů, když si debut odbyl Connor Randall. V základní sestavě nechyběl ani Cameron Branaagan s Joaem Carlosem Teixeirou v klání Capital One Cupu proti Bournemouthu. Jednalo se nezpochybnitelný důkaz, pokud jej bylo vůbec zapotřebí, že dveře do Melwoodu z Kirkby jsou doširoka otevřeny pro ty mladíky, kteří usilovně bojuji o to, aby vydávali to nejlepší ze sebe.

“Jürgen je úžasný. Přišel sem druhý den ve své práci, aby pochopil zdejší systém. Sledoval zápas se Stoke. Od té doby jsme měli několik rozhovorů.”

“Řeč přišla na naší spolupráci, v čem se naše představy střetávají a pokračování v dobře odváděné práci pro akademii. Obdivuje mládež. Mohli jsme to vidět, jakmile byly známy sestavy se jmény Connor Randall, Joao Teixeira a Cameron Brannagan pro zápas s Bournemouthem.”

“Chce skutečně nasazovat mladíky, což chce každý vidět a slyšet. Můžete vidět, že se to projevuje i v jeho práci. Vidět tři hráče odsud (akademie) debutovat na Anfieldu ohromně povzbudí každého. Měli jsme štěstí v posledních třech letech, že jsme měli kluky uvnitř (áčka), kteří dostali příležitost.“

“Samozřejmě vždy když dojde ke změně, je přirozené divit se, jak se snadné se to zdá. Avšak brzy po příchodu Jürgena jsme se si udělalo jasno, že v případě, že někdo bude dostatečně dobrý, dostane svou šanci.”

Inglethorpe věří, že vidina cesty do prvního týmu působí jako kvalitní motivující stimul pro teenagery, což nebývá zvykem u mnoha předních klubů.

“To je naše silná stránka. Naše akademie je víc než jen světlo na konci tunelu. Nicméně laťka je stále velmi vysoko. Musíte mít kvalitu. Nedostanete se do mužů, jen protože jste člen mládežnického týmu. Jiná věc je dostat se dovnitř než dostat se dovnitř a zkvalitnit tým.”

“Setrvání je výzva. Debutovat je snadnější než dosáhnout na metu 50 až 60 zápasů za klub. Existuje spousta hráčů, kteří si připíšou jedno až dvě představení v klubových barvách. V ideální světě chceme, aby si tito příchozí hráči zahráli ve 200, 300 a 400 střetnutích. To je cíl.”

O Pepu Lijndersovi …

Klíčovým prvkem mezi dvěma klubovými základnami je Pep Lijnders. Nizozemec byl povýšen v létě do pozice trenéra prvního týmu se zaměřením na rozvoj hráčů po roce stráveném u kategorie U16, kam zamířil po svém příchodu z Porta. Udržel si svůj post i přes odvolání Brendana Rodgerse.

Denně probíhají mezi ním a Inglethorpem rozhovory o tom, kteří mladíci se zúčastní tréninků prvního týmu. Dohlíží také na tzv. “Talent Group”, jež zahrnuje to nejlepší z potěru do U15 po U21. Jürgen Klopp je vždy jednou za týden svědkem jejich tréninku Hvězdičky tak mají šanci zaujmout jeho pozornost.

“Pep je fantastický trenér a skvělý člověk. Mluví čtyřmi až pěti jazyky. Ví naprosto všechno o hráčích akademie. Pro zdejší prostředí i Melwood je neskutečným přínosem. Fakt, že klubová struktura je rozdělená na dvě, nečiní problémy. Máme silné pouto. Pep pomáhá tomuto spojení. Má hlavní slovo v koordinaci, když mladíci přecházejí do Melwoodu.”

“Máme Talent Group, jejichž obsázení je vybíráno každý týden. Pep jí má na starost a Jürgen přihlíží. Sleduje mladíky v akci a chce od nich vidět vše, co dokážou. Není to uzavřena skupina. Vybíráme v kategoriích U15 až U21 ty, kterým věříme, že ukážou potenciál pro nastupování za LFC v budoucnu. Neméně důležitý je charakter.”

“Skupina se neustále mění. Je možné dostat se do ní v průběhu sezóny a více než pravděpodobné, že z ní vypadnete. Dnes tu bylo sedm lidí, minulý týden čtrnáct, takže počty se mění.”

“Na manažera musejí dělat tato setkání dojem. Jména se mu dostanou do podvědomí. V tomto je to unikátní. Nemyslím si, že by kdokoliv jiný používal stejný princip.”

Děti mě tlačí kupředu.

Uplynuly tři roky od příchodu Alexe Inglethorpa do Liverpoolu po odchodu z Tottenhamu. Na samotném začátku trénoval U21, ale po uvolnění židle ředitele akademie Frankem McParlandem se přesunul do této pozice. Po dobu jeho působení zaznamenali debut v áčku Suso, Andre Wisdom, Adam Morgan, Samed Yesil, Jerome Sinclair, Conor Coady. Jordon Ibe, Brad Smith, Teixeira, Jordan Rossiter, Jordan Williams, Pedro Chirivella, Randall a Cameron Brannagan.

Jaký muž vlastně sedí v kancelářích za rozsáhlými plochami hřišť areálu v Kirkby. V rozhovoru se svěřil, že ho žene jeho vášeň a radost z rozvoje talentů schopných se udržet pro lepší zítřky s Jürgenem Kloppem.

“Děti mě ženou kupředu. Je neskutečné s nimi pracovat. Oni vás činí mladším. Jsou pro vás výzvou každý den. Vždy tam je něco, s čím jim můžete pomoci.”

“Nikdy jsem sám sebe neviděl jako šéfa akademie, ale spíše jako trenéra. Nicméně čím déle v této roli působím, tím více si to užívám. Mám pocit, že můžu akademii ovlivnit jako celek. Je nesmírně potěšující přijít do práce každý den. Zdejší zaměstnanci mne inspirují. Jsem opravdu potěšen, že mohu pracovat s neuvěřitelnou skupinou lidí, kteří se ženou kupředu. Do Liverpoolu se dostali různými stezkami. Všichni to tady spatřují jako vrchol v rozvíjení mládeže.”

“Je to enormně velký úkol, ale velmi obohacující. Hlavním cílem pro každého ředitele akademie je zanechat ji v lepším v stavu, než v jakém se nacházela při jeho příchodu. To je to, o co se tady snažím.”

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook