pivovar helf

Akadémia – odchody a príchody

 

AcademyLFC

Špecialista na mládežnícke kategórie LFC Kubasík mapuje príchody a odchody hráčov.

Tak ako po každej sezóne tak aj po tejto nastal čas rozlúčiť sa s niekoľkými hráčmi akadémie, ktorý nepresvedčili trénerov počas uplynulej sezóny (prípadne z predminulých).

 

Po konci sezóny 2011/2012 sme sa rozlúčili s hráčmi ako Toni Silva, Joe Rafferty či Lewis Hatch. Toni Silva skončil asi najlepšie keď sa dostal do druholigového Barnsley. Síce za klub odohral iba jeden zápas (odohral 20 minut) a potom šiel na hosťovanie do 4. ligového Dagenham & Redbridge FC, no patril k oporám rezervy Barnsley.. Stále očakávam, že by z tohto mladého krídelníka mohlo niečo byť.. Joe Rafferty nedávno podpísal nový 1 – ročný kontrakt so 4 ligovým Rochdale no ten na rozdiel od Toniho pravidelne hráva v prvom mužstve, keď si v nedávno skončenej sezone pripísal 23 štartov.

 

Medzi prvými bol túto sezónu oznámený odchod Nathana Quirka.

Nathan sa pripojil k našej akadémii v deviatich rokoch. V sezóne 2011/2012 sa stal základným kameňom našej záložnej rady, keď nastúpil 19 krát a pripísal si jeden gól za našu osemnástku. Napriek tomu, že preferuje hru pod útočníkom (takzvaný podhrhot), nastupoval túto sezónu pri absencii a nedostatku obrancov na pozícii pravého obrancu. Keď hral, nehral zle no bolo vidieť, že to nie je jeho pozícia a dokonca k záveru sezóny ho zo zostavy vytlačil len 14 ročný Corey Whelan.. Nathan oznámil, že bude pokračovať vo svojej kariére v USA.

 

Ďalší na rane bol Niall Heaton.

S príchodom Kristofa Polgara, z maďarského MTK Budapešť sa dalo očakávať, že niekto z dvojice stopérov Heaton/Cleary bude musieť odísť. Daniel Cleary (súčasný kapitán Írska do 17 rokov) mal skvelý záver sezóny v ktorej presvedčil. To sa nepodarilo Niallovi, ktorý nás opúšťa po dvoch sezónach. V marci roku 2011 k nám prišiel z Bradfordu. Práve skončená sezóna bola jeho prvá keď hral za výber do 18 rokov. A práve do Bradfordu budú smerovať kroky Nialla, ktorý oznámil, že jeho ďalšie pôsobenie bude práve jeho predchádzajúci klub.

 

Ďalší z nie veľmi prekvapujúcich odchodov je odchod Jamieho Stephensa.

Jamie k nám prišiel s renomé jedného z najsľubnejších brankárov zo Swindonu. V sezóne 2010/2011 dostal ocenenie zákrok sezóny v kategórii do 18 rokov. Avšak 3. januára 2013 bolo oznámené, že Jamie ide na hosťovanie do Welšskej najvyššej súťaže do klubu Airbus UK Broughton. Akonáhle som sa dozvedel túto informáciu, bolo mi jasné, že jeho budúcnosť nie je v LFC. Myslím si, že v Airbuse s ním môžu byť spokojný. Skončili na solídnom druhom mieste čím si zaistili predkolo európskej ligy. Kam povedú Jamieho kroky zatiaľ nevie nik..

 

Prechádzame na hráčov, ktorých odchod som až tak neočakával. Sam Gainford.

Sam mal skvelý vstup do tejto sezóny, keď v prvých dvoch dueloch dal dva góly za našu osemnástku a po štyroch zápasoch bol náš najlepší strelec. No to bolo všetko. Mladý krídelník, ktorý pôsobil v LFC od svojich desiatich rokov zakončil sezónu na skúškach v iných kluboch. Je známe, že nastúpil za Birminghamskú 21tku no neuspel, pretože krátko potom, čo bolo oznámené, že končí v LFC, sa vyjadril, že v kariére bude pokračovať tak ako Nathan Quirk v USA. Žiaľ nievie sa či budú hrávať spolu.

 

A asi najemotívnejší odchod na koniec – Tyrell Belford.

Do LFC prišiel v pätnástich rokoch z Coventry v roku 2009 a ihneď si klub zamiloval. V sezóne 2010/2011 odohral skvelých 18 zápasoch, po ktorých sa dostal aj na turnaj do 17 rokov kde reprezentoval Anglicko. No v ďalšej sezone sa dostal do rezervy/U21 kde však boli hráči ako Brad Jones, Gulacsi a neskôr aj Danny Ward. Ak sa pozrieme koľko brankárov máme od U16 až po prvý tím je toho naozaj veľa. Andy Firth, Ryan Fulton, Ryan Crump, Yusuf Mersin, Jamie Stephens, Ty Belford, Danny Ward, Brad Jones, Peter Gulacsi a Pepe Reina je toho naozaj dosť. Očakávam však ešte odchod Crumpa, Mersina a aj Gulacsiho. A možno aj Pepeho no to je otázka na niekoho iného.

 

Ako som už povedal, jediná známa osoba, ktorá sa pripojí k našej akadémii je Kristof Polgar, 16 ročný maďarký stoper, ktorý reprezentuje Maďarsko do 17 rokov ma však až tak nezaujal. Lloyd Jones, Daniel Celary aj Tom Brewitt sú zatiaľ na vyššej úrovni. Kristof odohral zopár zápasov za LFC U16 no ako som už povedal, reprezentuje Maďarsko do 17 rokov a tak je jasné, že hrať proti tímom do 16 rokov nie je nič pre neho a je jednoznačné, že bol skvelý a o triedu vyššie ako ostatní.

 

Sam Gainford

 

Archívna fotografia. Úplne vpravo je Sam Gainford. Úplne vľavo Jordan Lussey a vedľa neho Nathan Quirk.

 

Ďalší kto sa spomína je Sergi Canós. Talentovaný iba 16 ročný útočník prípadne krajný záložník z toľko preslávenej barcelonskej akadémie (aj keď ja nie som až taký obdivovateľ La Masie) by bola určite obrovská posila, hlavne ak si zobereme, že v U18tke máme do útoku iba Sinclaira prípadne Harryho Wilsona či Louisa Roblesa a pre ďalšiu sezónu máme na krídla iba Oja a Kenta..

 

Na záver by som len dodal, že tento zoznam hráčov, ktorý nás opustili ešte pravdepodobne nie je kompletný, pretože zmluvy končia začiatkom júna prípadne júla a vtedy by malo byť všetko oznámené. Taktiež aj ja mám ešte zopár tipov, no tie si radšej nechám pre seba.

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook