pivovar helf

Ako to vyzerá v našej U-18

LFC logo_na_drese

Priblíženie situácie v našej U-18 od experta na mládežnícke kategórie LFC Kubasíka

 Preklad blogu z thisisanfield.com

Po skvelo prevedenej prestavbe akadémie v roku 2009, sa reputácia Liverpoolu zmenila. - produkovanie nových tvári, ktoré vyťažili z lepšieho koučingu, výchove či zariadení. Mená ako Martin Kelly, Jack Robinson, Jon Flanagan a Raheem Sterling sa už stabilne zapísali do povedomia fanúšikov zatial Suso, Andre Wisdom a Jerome Sinclair tiež urobili dojem no zatial nemali možnosť ukázať všetko. Wisdom sa zapísal hlavne na pravej strane obrany, ktorá nie je jeho stabilná pozícia.

 

Avšak, ako väčšina fanúšikov vítaja príliv talentovaných tínedžerov do prvého tímu, tím trénerov v Kirby zaostrili svoj zrak na dalšiu skupinku. Tento článok bude stručne skúmať aktuálnu súpisku U18tky , analyzovať hráčov, vedenie či taktiky. Bude sa taktiež zaoberať výhliadkami mladíkov do prvého tímu.

 

Manažér – Steve Cooper

Bolo by fér povedať, že Steve Cooper mal ako tréner U18 začiatky veľmi ťažké. Skúsenoti má – najviac z trénovania hráčov do U16 z minulej sezóny.

 

Cooper začal so zaujimavými nápadmi. Formáciu 4-2-3-1 nezmenil no jeho prístup k Tiki-Taka nie je tak dokonalý ako Borrelov či Marshov a už vôbec nie Rodgersov, avšak to neznamená, že jeho štýl bude neproduktívny. Ešte je skoro na to aby sme robili závery.

 

Včom je Cooper skvelý je vývoj hráčov. Túto sezónu sme už mohli vidieť ako si niektorý hráči vymenili pozície alebo dostali úlohu počas zápasu urobiť niečo čo zvyčajne nerobia. Napríklad Connor Randall, zvyčajne hráč defenzívne založený bol viac vysunutý a Yalany Baio dostal pokyny aby sa tlačil viac dopredu. Aj keď to môže znamenať úpadok výsledkov U18 (čo aj znamenalo) je to ovela lepšie pre rozvoj mladých hráčov.

 

V skratke povedané, je to sľubný začiatok Coopera s priestorom na zlepšenie. Minulo týždnňová výhra nad Fulhamom 3-1 (ktorý bol dovtedy neporazený) bola veľmi povzbujúca a zanechala priestor na opimizmus.

 

Mužstvo:

 

Brankári:

 

Tyrell Belford - Prvá voľba do brány. Hrá za U21 aj U18. Talentovaný brankár ale má tendenciu vždy niečo vyviesť.

 

Andy Firth – Je zaradený do U18 ale je ťažké posudzovať, keď skoro nehráva.

 

Ryan Fulton – Podobné ako Firth. No nedávno dostal šancu proti Chelsea a zaujal dobrým výkonom. Má skvelé reflexy ale čas ukáže ako na tom je.

 

Yusuf Mersin – Turecký reprezentant no od príchodu do LFC toho veľa nenahral. Má 18 rokov a je chytáva veľmi málo na to aby si vybojoval novú zmluvu.

 

Obrancovia:

 

Cameron Brannagan – Rodák z Manchestru. Brannagan zapôsobil v jeho vystúpeniach za U18. Jeho všestrannosť znamená, že môže hrať kdekoľvek v obrane alebo zálohe a tvrdo pracuje pre tím.

 

Daniel Cleary – Prevažne stoper, no taktiež vie zahrať pravého obrancu a bol taktiež zahrnutý na lavičku za U21. Vysoký blonďavý obranca vyzerá, že sa udomácnuje v skupine talentovaných 16 ročných obrancov.

 

Neil Healton – Reprezentant Anglicka U16. Má prirodzený talent na to aby rozvíjal svoju karieru na Anfielde no najprv sa musí uspokojiť s tým, že mu na chrbát dýcha dvojica Williams a Cleary a tak môže byť až tretia voľba na stopera.

 

Lloyd Jones – Typ velitela na ihrisku. Excelentná technika s loptou. Reprezentant Walesu do 17 rokov a taktiež si zahral za U21 v Next Gen. No jeho hra má jednu chybičku. Jeho hlavičkovanie, vie o tom, a ak na tom zapracuje môže byť veľká nádej!

 

Joe Maguire – 16 ročný lavý obranca, ktorý sa objavil spoločne s Lloydom v príprave pri výhre nad Chesterom. Náchylný na padanie v súbojoch, ale inak veľmi slušný obranca bojuje so skvelým obancom Alexom O'Hanlonom a pravidelne sa rotujú v zostave.

 

Alex O'Hanlon – Liverpool predbehol velikánov ako Real Madrid a podarilo sa mu podpísať „nového Balea“. Často nasadzovaný ako lavý obranca, no meno si spravil v reprezentácii aj ako ľavý záložník. Je do neho vkladaná veľká nádej. 

 

Conor Randall – Je ťažké zaradiť Conora na nejakú pozíciu. Postavou vyzerá na stopera, no už asi odohral zápas na každej pozícii. Môže mu to pomôcť byť viac všestranný, no môže to robiť problém nájsť mu primárnu pozíciu.

 

Jordan Williams – Može hrať na pozícii obrancu ale aj záložníka. Pridal sa do súboja o pozíciu v základnej jedenástke na pozícii stopera o ktorú bojuje s Healtonom a Jonesom. Dostal sa do reprezentácie Walesu U19 keď mal iba 16 rokov ako veľká nádej.

 

Záložníci:

 

Yalany Baio – Konštruktíny defenzívny záložník z Portugalska hrá aktuálne svoju druhú sezónu v U18. Zopár krát si zahral aj na pravej strane obrany za U21. Talentovaný 17 ročný Yalany je jediný typický defenzívny záložník v našej akadémii.

 

Nathan Burke – Dokáže zahrať pravú obranu alebo stredného záložníka. Niekoľko krát sa objavil na pozícii obrancu minulú sezónu, no túto sa nevie presadiť a to aj kvôli zraneniu.

 

Jack Dunn - ťažko povedať ako tohto chlapca opísať. Pôvodom stredný záložník no už si zahral aj na lavej obrane alebo ako pohdhrot. Niekoľko zranení ho vyradilo z tejto sezóny no čoskoro by mal byť späť. No jedno viem, má veľký talent.

 

Sam Gainford – Druhý rok v U18 si tento krídelník konečne pripisuje konzistentné vystúpenia. Minulú sezónu však stagnoval a tak teraz má čo dokazovať.

 

Jordan Lussey – Stredný záložník, ktorý naozaj urobil veľký krok vo svojej kariere túto sezónu. Dostal kapitánsku pásku a určite mu to dodalo sebavedomie. Skvelá technika so skvelou strelou. Ak bude pokračovať tak ako začal túto sezónu, môže byť pre nás jeden z najlepších hráčov z akadémie.

 

Henoc Mukendi – Lavé krídlo, aktuálne na hosťovaní v Northamptone Town. Nevyniká extra technikou no je zvyčajne nebezpečný hlavne pre svoju výšku a silu.

 

Seyi Ojo – 15 ročný záložník bol kúpený minulú sezónu z MK Dons. Dokáže vyvynúť obrovskú rýchlosť a má vynikajúcu techniku. Tak isto je hráčom Anglickej reprezentácie.


Kristoffer Peterson – Krídlo, hráč švédskej U19. Toto je jeho druhá sezóna a predpokladá sa, že bude stavebný kameň našej U18. Vyznačuje sa skvelou technikou a má rád súboje 1 na 1.  No musí na sebe ešte pracovať, kým sa dostane do U21. 


Nathan Quirk – Druhý rok v U18. Často využívaný ako pravý obranca no pôvodom je pravý záložník. Má veľmi rýchle nohy, no musí pridať na fyzičke ak sa chce dostať daľej ako U18.

 

Jordan Rossiter – Kapitán LFC U16, agresívny záložník, ktorého očakávame, že ku koncu sezóny dostane šancu. Má rýchle a presné prihrávky, je to vodcovský typ a tiež je kapitán Anglicka do 16 rokov.

 

Dan Trickett-Smith – Podpísali sme ho toto leto z Crewe Alexandra, spravil veľký dojem už od svojho príchodu a dal nám ďalšie možnosti v našom útoku. Je skvelý v behu s loptou a taktiež ma skvelé „finálne“ prihrávky. Top talent!

 

Utočníci:

 

Jerome Sinclair – Jerome sa stal najmladším hráčom Liverpoolu, ktorý prišiel z lavičky na ihrisko menej ako týžden po svojich 16tich narodeninách. Rýchly, s dobrým pohybom -. robí obrovské problémy obrancom.

 

Armin Hodzić – Opäť nedostal pracovné povolenie takže toho neukázal veľa, no v príprave ukázal, že je to rodený zakončovateľ. Snáď sa to podarí budúcu sezónu a ukáže nám svoj talent.  


Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook