pivovar helf

Mladíci z Číny se připojí k mládežnickým týmům

 

Long Chen a Chen Xiao Mao

Dva čínští hráči se připojí k mládežnickým týmům Liverpoolu jako součást program "Hvězdy budoucnosti" poté, co obstáli v týdenní zkoušce.

Čínská Fotbalová Asociace (CFA) pošle v lednu do Liverpoolu 2 mladé hráče jako součást program "Hvězdy budoucnosti". 16letý Long Cheng se připojí k liverpoolské U18, 14letý Chen Xiaomao k týmu do 15 let. Médiím to potvrdil ředitel Akademie Frank McParland. Duo, které skauti sledovali během turnaje China's National Intercity Games hráčů do 17 let, již jednou v Liverpoolu působilo, když oba hráči přijeli na týdenní stáž. Jelikož oba hráči trenéry zaujali, klub se dohodl s CFA a oba hráči stráví v Liverpoolu minimálně druhou půlku sezóny, čímž se stanou prvními čínskými hráči, kteří budou hrát za mládežnický tým v anglickém fotbale.

Frank McParland k tomu řekl: "Čínští hráči jsou fantasticky cílevědomí, jsou to neuvěřitelní profesionálové. Vím, že se snaží o všechno, jen aby se naučili tuto hru. Když oba kluci trénovali v Liverpoolu, hráli fotbal, a když ho nehráli, tak sledovali jiné hráče jak hrají a pak byli doma a na internetu zase sledovali fotbal."

Dle McParlanda mají čínští hráči velkou technickou vyspělost, naopak ale potřebují zesílení těla, aby se dokázali vyrovnat s fyzickou náročností anglického fotbalu. "Jsou na tom skvěle technicky a my chceme hráče, kteří rozumí fotbalu, takže jejich fotbalovou inteligenci moc vítáme. Ale v Anglii je styl hry dost fyzický, mnohem více než ve zbytku Evropy, takže musíme s kluky pracovat na tom, aby jejich těla fyzicky zesílila. Pak se budou moct lépe vyrovnat se zdejší hrou. V tuto chvíli oba dost potřebují zesílit. Víme, že inteligenčně jsou na tom moc dobře, takže můžeme počkat na to, až se zlepší jejich fyzická stránka."

Vedení klubu se netají tím, že by rádo proniklo na trhy v této oblasti, což se týká i vyhledávání hráčů. McParland k tomu dodává, že ho velmi těší, že mohl být zahrnut do navázání spolupráce s Čínou. "Když máte jako klub spolupráci s Čínou, která má 1,3 mld obyvatel, tak si dokážete představit, že v ni musí být řada dobrých hráčů. Je fantastické tam mít přátele a moct rozvíjet tuto spolupráci, ale pokud hráči nejsou dostatečně dobří, tak je nevezmeme, protože jsme jeden z nejlepších fotbalových týmů na světě. Myslíme si ale, že oba tito hráči mají potenciál."

Oba hráči se ke svým týmům připojí v lednu a dle vše zůstanou jak do konce sezóny, tak tu celou příští. Klub bude platit náklady na jejich pobyt v Anglii a k tomu musí do jejich příjezdu najít vhodné čínské rodiny žijící v oblasti, které jim pomohou se adaptovat na život v Anglii. "Doufáme, že jim najdeme rodiny, nejlépe čínské rodiny, protože tu jsou dost velké kulturní rozdíly. To jim pak pomůže se mnohem rychleji usadit. Chceme, aby se integrovali co nejvíce a tady v Liverpoolu se cítili aspoň trochu jako doma. Oba kluci se v Číně učí anglicky, chci, aby v tom pokračovali i zde, takže budou mít ve škole intenzivní hodiny. K tomu také samozřejmě budou studovat další věci tak, aby dostali svoje vzdělání. Ale základem je, aby se naučili anglicky, aby rozumněli trenérům a aby trenéři rozumněli jim."

Čínská Fotbalová Asociace (CFA) rozjela program "Hvězdy budoucnosti" minulý rok ve víře, že pomůže v rozvoji čínského fotbalu a každý rok tak odešle do celého světa 100 mladých hráčů na zkušenou. Mnoho mladíků tak letos odjelo například do Portugalska a Brazílie.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook