pivovar helf

Torres: “LFC ze mne udělalo zrádce”

Torres3

Bývalý útočník Reds poodkrývá v nové knize okolnosti, za kterých odcházel do Chelsea za rekordních 50 milionů liber.

Španěl věří, že byl vykreslen jako zrádce krátce po kontroverzním přestupu do Chelsea před pěti lety, zároveň říká, že se cítí být podveden ze strany tehdejšího vedení Liverpoolu vzhledem k tomu, že vyšlo najevo, že hráč ústně požádal klub o přestup. Fernando Torres mluvil otevřeně o okolnostech, které ho vedly k rekordnímu přestupu na Ostrovech do stanice Stamford Bridge v lednu 2011, v nové knize od Simona Hughese “Ring of Fire: Liverpool FC into the 21st Century – the players’ stories”.

Útočník rozkrývá detaily, jak hovořil s ředitelem Christianem Purslowem v létě 2010 a po té s Damianem Comollim, sportovním ředitelem Reds, po jeho jmenování v listopadu. Torres chtěl vědět, jestli by mohl být prodán, protože klub i nadále tížily finanční problémy, ale z úst Purslowa mu bylo řečeno, že potřebují, aby hráči zůstali v Liverpoolu, aby hodnota LFC zůstala vysoko před plánovaným převzetím. Jeho frustrace jen vzrostla po prodeji Javiera Mascherana do Barcelony krátce po schůzce s Purslowem.

New England Sports Ventures (později Fenway Sports Group) koupila Liverpool a zahájila změny uvnitř klubu. Na pozici sportovního ředitele přišel Damien Comolli a krátce na to nahradil odvolaného Roye Hodgsona legendární Kenny Dalglish.

“Comolli mi řekl, že noví vlastníci (FSG) mají plán, jak utratit jejich peníze. Chtěli přivést mladé hráče a vybudovat něco nového. Přemýšlel jsem o tom, že to zabere čas. Potrvá to dva, tři, čtyři, možná dokonce deset let. Neměl jsem moc času. Bylo mi 27 let. Neměl jsem čas čekat. Chtěl jsem vyhrávat. Nyní to je pět let a oni se stále pokoušejí budovat a v lize jsou na stejné pozici, jako když jsem odcházel.”

Ačkoli Torres připouští jeho nespokojenost a narůstající pravděpodobnost odchodu byla projednávána při setkání s Dalglishem. Tento rozhovor se udál až po té, co Liverpool začal za zavřenými dveřmi jednat s Chelsea o možném transferu. Jakmile se dostala informace o jeho zvažování odchodu na světlo světa po úniku z jednání, “změnil se názor každého, včetně mě samotného.”

“Bylo to prezentováno, jako kdybych já byl zrádce. Diskuze probíhaly v jiném duchu. Liverpool nemohl přiznat, že si počíná špatně při práci s celým týmem. Museli najít viníka.”

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Za teplem do Dubaje

Liverpool FC využije jedenáctidenní pauzu mezi utkáními s Crystal Palace a Leicesterem k tréninkovému kempu v Dubaji. LFC tam zavítalo již v rámci loňského ledna.

Awoniyi mění adresu

Útočník Taiwo Awoniyi, který předčasně ukončil své hostování v Gentu, dohraje sezónu v dalším belgickém týmu, Mouscronu. Nigerijec tam působil již minulou sezónou a postaral se o 11 branek mužstva.

Prosincové duo oceněných

Jürgen Klopp a Virgil van Dijk se stali nejlepším manažerem, respektive nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec.

Müller si proti LFC nezahraje

Thomas Müller z Bayernu Mnichov nenaskočí ani do jednoho z duelů osmifinále LM proti LFC. Na vině je jeho vyloučení proti Ajaxu Amsterdam, za nějž si vysloužil dvouzápasový distanc. První utkání zmešká rovněž van Dijk kvůli žlutým kartám.

zbieraj body liverpoolsky

Facebook