pivovar helf

Henchoz: Škrtel potrebuje kvalitného parťáka!

henchoz

Jednou zo zaujímavých tvárí nedávnej futbalovej exhibície v popradskom NTC bol Stephane Henchoz, niekdajší nekompromisný stopér Liverpoolu.
 
Stále usmiaty štyridsiatnik s redaktorom denníka Šport ochotne prebral témy súvisiace s klubom z Anfieldu, hoci netajil sklamanie z predchádzajúcej sezóny.
 
Ako ste vnímali nedávno skončený ročník?
"Samozrejme, bola to nešťastná sezóna. Keď klub ako Liverpool skončí na 6. mieste v lige, nič iné sa nedá povedať. Najmä, keď v minulej sezóne bojoval do posledného kola o titul a skončil druhý. Všetci dúfali, že táto sezóna bude lepšia, ale bola o dosť horšia. Iste, odišiel Luis Suarez a zvyšný káder ovplyvnili zranenia. Len 52 nastrieľaných gólov v 38 zápasoch, 48 inkasovaných, to nie sú dobré čísla."
 
Sklamalo vás ešte niečo?
"To, že Liverpool v minulom lete zaplatil veľké peniaze za príchod piatich-šiestich nových akvizícií, ktoré však z veľkej časti svojimi výkonmi nepotvrdili vynaložené prostriedky."
 
Napriek výsledkom sa všeobecne tvrdí, že cesta, na ktorú sa vydal Brendan Rodgers, je správna.
"Myslím si, že áno. Filozofia, ktorú vidieť na hre Liverpoolu, je sympatická. Ale pokiaľ ide o výsledky, pozitívne sa prejavila len v sezóne 2013/14. A klub ako Liverpool jednoducho potrebuje mať výsledky a získavať trofeje. On je tréner Liverpoolu. Nie Sunderlandu alebo Stoke City, bez toho, aby som tieto príklady chcel urážať. Brendan Rodgers potrebuje výsledky. Preňho osobne bude kľúčových možno prvých osem zápasov Liverpoolu v budúcej sezóne. Pretože, ak v nich nebude úspešný, trúfam si povedať, že už nebude koučom Liverpoolu."
 
Spomínali sme strelené góly. Suarez dal vo svojej poslednej sezóne za Liverpool vyše tridsať gólov, Liverpool sto. Bol jeho odchod zásadným momentom?
"Bol to silný moment. Teraz je niečo obdobné so Sterlingom. Vieme, čo bolo so Suarezom, aké hektické veci sa okolo neho diali v Premier League, potom na MS, prišlo to uhryznutie, dištanc. Pre Liverpool bolo veľmi ťažké udržať ho, najmä, keď sa do toho vložila Barcelona. Suarez odišiel, zo svojho pohľadu urobil veľmi správne rozhodnutie. Na druhej strane, aj Liverpool zaň zinkasoval veľké peniaze. Áno, strieľal veľa gólov, tridsať v tej spomínanej poslednej sezóne, ale do klubu prišli peniaze, za ktoré sa dal Suarez nahradiť. Prečo sa tak nestalo, je ďalšia téma."
 
V kádri Liverpoolu figuruje slovenský stopér Martin Škrtel - čo vravíte naňho?
"Je veľmi dobrý. V poslednej sezóne bezkonkurenčne, opakujem, bezkonkurenčne najlepší obranca Liverpoolu. Podával veľmi konzistentné výkony. Je spoľahlivý, nakoniec, o tom svedčí aj to, že hral všetky duely, ktoré mohol. Je jednou zo základných opôr Liverpoolu. Ak chcete niečo dokázať, potrebujete mať stopéra, ktorý hrá zápas čo zápas. Nemôžete sa pokúšať triafať do obsadenia tohto postu, musíte tam mať istotu. Martin Škrtel ňou presne je. Ale, aby to bolo efektívnejšie, potrebujete mať k takému hráčovi ešte jedného. A tu bol problém. Liverpool za ťažké peniaze kúpil Dejana Lovrena. Čo naň hovoríte Vy?"
 
Často chybujúci.
"Áno, a opätovne. A v koľkých zápasoch potom sedel na lavičke? Za také peniaze. Ešte menej bol na ihrisku Kolo Touré. Ale ten má 34 rokov, zlepšovať sa už nebude. Mamadou Sakho? Len tak-tak... Jednoducho, Liverpool potrebuje niekoho k Škrtelovi, inak povedané, Škrtel potrebuje kvalitného a stabilného parťáka! Tak, aby sa vytvorilo silné a pevné stopérske partnerstvo v strede obrany. Toto Liverpool v minulosti mal, akurát teraz nemá. Uvidíme, čo bude v lete, čo sa Liverpoolu podarí získať. To nie je jediný problém, je ich viac. Vieme, že odíde Steven Gerrard. Liverpool ho bude musieť nahradiť."
 
Zatiaľ sa však skôr hovorí o odchode kvalitných mien. Hovorili sme o očakávanom odchode Gerrarda. Spomínajú sa však aj Raheem Sterling, o ktorom ste hovorili, a Jordan Henderson - a to mali byť hráči, na ktorých mal Liverpool stáť v najbližších rokoch...
"Ak odídu, bude to problém. V tejto súvislosti mi napadá otázka - to v klube naozaj nemajú peniaze, aby ich udržali? Možno, že Liverpool, pokiaľ ide o financie, nehrá tú ligu ako Manchester City, FC Chelsea alebo Manchester United. Neviem, som z toho trochu zmätený, pretože na jednej strane sa minulé leto platili veľké peniaze za nie až tak presvedčivé príchody a tu zrazu akoby neboli?"
 
Poznámka: Rozhovor poskytol Henchoz ešte 29. mája 2015, denník Šport ho na Slovensku zverejnil včera 25. júna 2015.
 
Otázka: Súhlasíte s tvrdením Švajčiara, že Martin Škrtel by mal zostať aj v tej budúcej sezóne základným pilierom zostavy The Reds? Pokiaľ nie, kto by ho mal podľa Vás v zostave nahradiť?

Bleskové zprávy

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook