pivovar helf

Aldridge: FSG musí investovať do nového krídelníka a útočníka

 aldridge

Liverpoolska legenda John Aldridge vyzval majiteľov klubu, Fenway Sports Group, aby v lete investovali do tímu, a to vzhľadom na ukončenú zlú ligovú sezónu v Premier League.

Kenny Dalglish v pondelok cestoval do Bostonu, aby sa vyjadril k priebehu celej sezóny, a aby zároveň s Johnom W. Henrym a Tomom Wernerom diskutoval na tému svojej budúcnosti, a to po poslednom kole, a prehre na ihrisku Swansea City. Porážka na Liberty Stadium znamenala pre Liverpool to, že v tabuľke Premier League skončil na konečnom ôsmom mieste, čo je ich najhoršie umiestnenie za posledných 19 rokov.

Po poslednej ligovej prehre 0:1, ukončil Liverpool sezónu za svojim mestským rivalom Evertonom, čo sa naposledy stalo ešte v roku 2005, ale bývalý hráč LFC John Aldridge verí, že by bolo od majiteľov pochabé, aby skončili s Dalglishom a začali od znova.

"Víťazstvo v Carling Cupe bolo pekné, zvlášť potom, keď si uvedomíte, že Manchester United skončil s prázdnymi rukami. Premier League, však z hľadiska bodového zisku, bola naozaj zlá." - povedal Aldridge.

"Každý fanúšik vie, že Reds potrebujú do tímu nejaké nové prírastky, ale osobne si myslím, že ešte nie je čas zhadzovať niektorých hráčov, ktorí v tejto sezóne predviedli podpriemerné výkony. Niektorí z tých hráčov, ktorí prišli v lete minulého roku, budú mať z posledných 12 mesiacov určite dostatok nadobudnutých skúseností, ktoré v klube doposiaľ získali."

Dalglish bol FSG požiadaný, aby im vysvetlil zlyhanie Liverpoolu pri svojom pokuse kvalifikovať sa túto sezónu do LM. Dôvodom je hlavne to, že majitelia poskytli klubu cca 120 mil. libier, na nákup nových hráčov. Klub síce vyhral v tejto sezóne Carling Cup a dosiahol aj finále FA Cupu, avšak v lige to bolo zlé. Dalglish sa preto pokúsi presvedčiť majiteľov LFC, že v lete budú potrebné ďalšie investície do posilnenia kádra The Reds.

Pochybnosti nad schopnosťami manažéra sa vynorili hlavne po tom, ako v lete minulého roku minul viac ako 50 mil. libier na trojicu Downing, Henderson, Adam. Všetkým trom sa totiž nepodarilo naplniť očakávania, a ich vplyv na klub bol minimálny. Za svoje herné prejavy v priebehu sezóny zožali viac kritiky, ako chvály.

hendoadamdowning

Aldridge ale varoval, že by bolo ešte príliš skoro, aby týchto drahých hráčov pokladali v klube za nepotrebných, a zvažovali v lete ich ďalšie pôsobenie na Anfielde.

"Musíme nechať týchto hráčov usadiť sa. Až potom zistíme, či sú pre Kennyho prínosom. Takisto však nebude možné len čakať, čakať a čakať, pokiaľ nedostanete za dôveru výkony, ktoré od nich očakávate." - povedal Aldridge.

"Určite bude existovať v letnom prestupovom okne zo strany klubu nejaká aktivita. A každý vie, aké posty je potrebné posilniť. Je zrejmé, že stále potrebujeme prvotriedneho nahrávača a efektívneho zakončovateľa. Toto je aj naďalej problémom v celom tíme. Musíme však aj naďalej dúfať, že hráči, ktorí do tímu prišli vlani v lete, budú svoju prácu v budúcnosti odvádzať lepšie, pretože niet pochýb, že táto sezóna nebola dosť dobrá. Vyhrať trofej je krok správnym smerom, ale hlavne musíme zlepšiť naše výsledky v budúcej sezóne Premier League."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook