Rhian Brewster a jeho budoucnost

brewster

Rhian Brewster má skvělý výběr místa a čich na nebezpečné situace před brankou soupeře - to je zřejmé. Aby byl ale opravdovým přínosem a zapadl do systému Jurgena Kloppa, musí útočník nabídnout víc věcí a přispívat týmu i jinak než "jen" góly.

V remízovém zápase s RB Salzburg vstřelil Rhian Brewster obě branky Liverpoolu. Hráči, kteří jsou většinou první volbou do základní sestavy, první poločas neodehráli nejlíp a odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 0:2. Do druhého poločasu nastoupili vesměs hráči širšího kádru a v čele s Brewsterem se jim podařilo naši hru oživit.

Klopp však říká, že ve hře našeho mladého útočníka stále existuje prostor pro zlepšení.

"Rhian je přirozeným střelcem gólů, má to prostě v sobě. V rozhodujících okamžicích si najde v šestnáctce soupeře prostor, je tam kde má být - to umí na 100 procent. Může se ale naučit ještě spoustu dalších věcí, může se více zapojovat do hry."

Mohli bychom polemizovat o tom, jestli si už Brewster zaslouží šanci být před Divockem Origim a Takumi Minaminem v pomyslném pořadí náhradníků, kteří kryjí záda Bobbymu Firminovi.

Dokázal by Brewster skórovat vícekrát pokud by dostal na hřišti stejnou porci minut jako Divock nebo Takumi? Možná ano a možná by mohl být i tím správným impulsem z lavičky nebo když by jeden z pravidelně nastupujících forwardů potřeboval přestávku.

Další možností je poslat ho znovu na hostování do nějakého týmu v rámci Premier League, ideálně se zárukou, že bude Rhian nastupovat pravidelně do zápasů. Jedním z mnoha klubů, které mají o hostování Brewstera zájem, je také Sheffield United a podle některých zdrojů by se The Reds nebránili myšlence nechat Rhiana hrát pod taktovkou trenéra Sheffieldu Chrise Wildera.

Zdroje z Liverpoolu naznačují, že Blades jsou atraktivní možností a navzdory svým třem gólům během 90 minut v rámci přátelských utkání bude Rhian Brewster opravdu poslán na hostování.

Chris Wilder je takticky vyspělý trenér a hlavně vyžaduje, aby jeho útočníci stále bojovali a vyvíjeli tlak na soupeřovy hráče - což je věc, kterou po svých hráčích vyžaduje právě i Jurgen Klopp. Rhianovu rozvoji by herní čas v takovém systému určitě prospěl s ohledem na jeho případnou budoucnost u The Reds. Pokud ale opravdu odejde na hostování, bude pro něj zásadní, aby nastupoval pravidelně a cítil se jako důležitý hráč.

Měl by určitě těžké prosadit se přes Roberta Firmina, který je v podstatě vždy v základní sestavě a bývá jen málokdy zraněný (a kéž mu to dlouho vydží - pozn. překladatele). Navíc jsou tu ještě Divock Origi a i Takumi Minamino čeká na svou příležitost.

Jaký je váš názor na Rhiana Brewstera? Měl by zůstat v Liverpoolu a být Kloppovou první volbou z lavičky nebo by měl odejít na hostování?