pivovar helf

Hádanka jmenem Naby Keita

NABY1

Naby Keita v Liverpoolu zatím nebyl příliš úspěšný, ale existují náznaky, že se může vrátit v kondici a formě.Nejprve to byly jeho svaly, potom úder, slabiny, pak roztrhané svaly, další úder a potom zase slabiny.Převládajícím zraněním bylo trvalé téma kariéry v Liverpoolu Naby Keity. Právě když se drobný guinejský hráč chystá kopnout, jeho tělo se stává překážkou.Je to frustrující cyklus a nejeden fanoušek už zlomil hul nad Keitou.

Vyrůstal v hustém a rušném přístavním městě Conakry, kde jsou ulice přeplněné a naplněné až k okrajům, a na jeho milovanou hru nebylo dost místa. Keita hrát fotbal na ulicích a vyhýbal se příchozím automobilům a motorkám.Zkušenost ho formovala. I dnes jsou v jeho hře zbytky pouličního fotbalisty. Keita může být občas nepředvídatelný. Je to bojovník, který může běhat nahoru a dolů.

Často má schopnost najít cestu nekonvenčním způsobem.Jeho gól proti Monterrey v semifinále Klubového mistrovství světa, když se Keita uvolnil ze středu pole a vběhl za obranu mexického tymu, je dokonalým příkladem.Způsob, jakým hraje je vynalézavý. V Anfieldu je často podceňovaným klenotem.Guinean je obětí falešných očekávání a je zatížen č. 8 a štítkem „Náhrada za Coutinha“, který se u něj objevil.Keita se nikdy nebude srovnávat s Gerrardem nebo Coutinhem. Není typem, který by dělal hollywoodské přihravky nebo očarující triky. Je to pracovitý hráč, který rád běha do hloubky pole a presuje soupeře.Jeho pohyb je nesobecký a často uvolňuje prostor pro spoluhráče na hřišti.V defenzivě je stejně zběhlý s působivou rychlostí a obrovským hladem,aby získal míč zpět.Statisticky Keita často produkuje nejlepší čísla v každém zápase,ve kterém hraje, a to jak z hlediska vytváření klíčových přihrávek a driblování, tak řešeni obranných situacích.Přesto je jeho příspěvek často podkopáván.Jako příklad si můžete vzít poslední výkon Keity.Vítězství 1-0 nad Norwichem na Carrow Road. Hrál 84 minut, udělal jeden klíčový průnik, dokončil dva driblingy (což byl nejvíce ze všech hráčů), vyhrál osm z jeho 10 soubojů, udělal dva tackly a osm přerušení.To je solidní výkon typu box-to-box. Přesto však byl Keita silně kritizován.Fanoušci nemohou očekávat něco od Keity, neco co neumí.Keita nikdy nebyl typem, který bude mít obrovské čísla, pokud jde o góly a asistence - pouze jednou zaznamenal více než 10 gólu v sezóně.Vždy byl motorem týmu.

 

NABY2

 

Keitovo zranění také nepomohly jeho kariéře v Liverpoolu.V minulé sezoně po návratu z úderu skóroval tři z pěti startů, ale zranění slabin ho vyloučilo ze zbývajících čtyř zápasu.Stejně tak v prosinci Keita zvládl tři zápasy, než utrpěl další zraněni třísel.V těchto krátkých intervalech byl Keita vše, co fanoušci Liverpoolu očekávali od svého středního maestra.Keita zřídka vynechal zápasy v Lipsku a Salcburku, hrál více než 30krát v každé jednotlivé sezóně před svým příjezdem na Anfield, což je známkou toho, že jeho frustrující kolotoč určitě skončí.

 

NABY3

 

Proto by fanoušci měli být trpěliví. Jakmile se Keita zbaví svých zranění, stane se klíčovým kolečkem ve středu pole Jurgena Kloppa."Nikdy nepochybuji o Nabym," řekl manažer v únoru.

"Samozřejmě potřebuje zápasy, to je jasné, proto dostává zápasy, když je v pořádku." Když se podíváte na to, kdy byl fit a jak často hrával. Taková je situace. “Je zřejmé, že Klopp věří Keitovi, že bude hrát, když mu to jeho tělo dovolí.Tato přestávka může samozřejmě pomoci Nabyho situaci, protože je schopen se plně zotavit z jakýchkoli dlouhotrvajících problémů.Ale není pochyb, ze sága Nabyho Keity v Liverpoolu teprve začala.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook