pivovar helf

Reštart Premier League

RestartPL

V túto nedeľu sa malo hrať posledné kolo Premier League, namiesto toho už viac ako dva mesiace zívajú anglické futbalové štadióny prázdnotou.

Zhruba takú istú dobu sa vedú debaty o tom či sa Premier League dohrá a akým spôsobom. V posledných dňoch  Anglická vláda pripustila možnosť, aby sa liga dohrala. Samozrejmosťou budú prísne zdravotnícke opatrenia. Medzi nich patrí, že hráči sa budú musieť naďalej vyhýbať „sociálnym stretnutiam“.  Rohové vlajky, lopty, kužele, bránky a akékoľvek ďalšie tréningové pomôcky budú musieť byť dezinfikované po každom tréningu. Rovnako tak samotný trávnik.

Medzi ďalšie opatrenia budú patriť pravidelné prehliadky hráčov, pričom na vírus COVID 19 budú testovaní dvakrát týždenne. Asociácia futbalových hráčov súhlasila so zachovaním centrálneho registra výsledkov testov.

Vedenie Premier League dúfa, že tímy budú môcť zahájiť spoločné tréningy už v pondelok 18.mája. Tie by mali byť časovo obmedzené na 75 minút. Odporúčané kontrolné opatrenia zahŕňajú dôkladnú osobnú hygienu, používanie osobných ochranných pomôcok, žiadne zhromažďovanie v spoločných priestoroch vrátane priestorov telocvične. Na tréningy hráči nemajú používať tímové vozidlá, pričom každý hráč by mal cestovať v aute sám. Tieto opatrenia nezabúdajú na povinnosť čistiť interiér použitého automobilu a kopec ďalších opatrení. Každý hráč dostal rešerš tých najdôležitejších bodov na 40 stranách, aby sa s nimi oboznámil.

Prísne tréningové protokoly doteraz hovoria o pravidlách pre hráčov pohybujúcich sa od parkoviska až po tréningovú plochu.  Mali by chodiť s vlastnými uterákmi, vodou a na tréningoch požívať rúška alebo masky.

V tomto okamihu nie je jasné ani miesto dohrania súťaže. Navrhovaný systém, ktorý ráta s neutrálnymi ihriskami má svojich odporcov. Tímy z dolnej časti tabuľky oponujú tým, že tento systém by ovplyvnil športovú integritu. Niektoré štadióny / Emirate, Etihad, Amex, Vitality, King Power/  sú pomenované po bohatých sponzoroch, ktorí za to zaplatili veľké čiastky, by teraz prišli o reklamu. O tú by prišli aj spoločnosti, ktoré majú umiestnené reklamy na každom štadióne .

Zápasy pred prázdnymi tribúnami majú podľa niektorých oponentov prinášajú ďalšie riziká. Fanúšikovia na Ostrovoch nie sú zvyknutí pozerať futbal doma. V čase zápasu by sa stretávali v puboch. Niektorí policajní úradníci poukazujú na možné nebezpečenstvo stretu fanúšikov dvoch tímov na jednom mieste.

Dnes sa v Nemecku začína hrať najvyššia futbalová súťaž , kde sa odohrá 6 zápasov 26. kola Bundesligy. Dva zápasy sa odohrajú zajtra a celé kolo sa dohrá v pondelok.  Aby sa znížila pravdepodobnosť pozitívnych testov na Covid-19 boli všetky  tímy  posledný týždeň izolované v hotelových komplexoch.

Reštart Bundesligy v Nemecku môže priaznivo ovplyvniť obnovenie zápasov Premier League. Najmä v prípade ak to v Nemecku prebehne bez problémov.  V Spojenom Kráľovstve sú na tom v boji s vírusom horšie ako v Nemecku.  Každý deň tu stále pribúda okolo 3 000 nových prípadov, čo je štyrikrát viac ako v Nemecku.

 

V najbližšom období sú naplánované ďalšie rokovania a udalosti :

- Pondelok, 18.mája : Ďalšie stretnutie vedenia Premier League

- Pondelok, 18.mája : Hráči budú môcť začať skupinový tréning podľa dohodnutého protokolu

- Pondelok, 25.mája : konečný termín, kedy majú mať národné ligy finalizovaný plán pre obnovenie sezóny

- Pondelok, 1. Júna : Anglická vláda umožňuje štart elitných športových súťaží pred prázdnymi tribúnami

- Piatok,  12.júna : Možný termín prvého zápasu Premier League

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook