pivovar helf

Liverpool vykázal zisk

istock 1036956814

 

Liverpool v loňském roce dosáhl zisku před zdaněním 42 milionů GBP, a to navzdory rekordním investicím hráčů ve výši 223 milionů GBP.

Údaje zveřejněné za finanční rok do 31. května 2019 zahrnují nákupy Alisson (65 mil. GBP), Naby Keita (52,75 mil. GBP), Fabinho (43,7 mil. GBP) a Xherdan Shaqiri (13 mil. GBP).Zahrnuje také zvýšené náklady na nové smlouvy pro 11 hráčů, včetně kapitána Jordan Hendersona, Roberta Firmina, Mohameda Salaha, Sadia Manea, Andy Robertsona a Trenta Alexandra-Arnolda - kteří všichni hráli klíčovou roli při pomáhání vedení v lize.Část těchto nákladů byla kompenzována prodejem včetně Danny Ward (12,5 mil. GBP), Danny Ings (20 mil. GBP) a Dominic Solanke (19 mil. GBP).Příjem byl také podpořen úspěchem Ligy mistrů, ačkoli vítězství ve finále v Madridu přišlo v červnu, budou peníze za výhru z vítězství šestého evropského poháru započítány v aktuálním finančním roce.

 

helmi20 7

 

"Toto neustálé posilování základní finanční udržitelnosti klubu nám umožňuje provádět významné investice jak do náboru hráčů, tak do infrastruktury," uvedl provozní ředitel Andy Hughes.„Možnost znovu investovat přes 220 milionů liber do hráčů v tomto finančním období je výsledkem úspěšné obchodní strategie, zejména výrazného zvýšení komerčních výnosů."Náklady na fotbal však stále, ale pro nás je rozhodující důslednost naší finanční situace, která nám umožňuje,pokračovat v řízení udržitelného fotbalového klubu."

Obrat se během tohoto období zvýšil o 78 mil. GBP na 533 mil. GBP, přičemž tržby z médií vzrostly o 41 mil. GBP na 261 mil. GBP, komerční výnosy vzrostly o 34 mil. GBP na 188 mil. GBP a tržby ze zápasů vzrostly o 3,5 mil. GBP na 84 mil. GBP.

Nárůst je výsledkem nové smlouvy o vysílání Ligy mistrů, která začala v tomto období, za 2 místo za Manchesterem City v Premier League a vyšší hodnotou partnerství a merchandisingu, přičemž Liverpool podepsal svou první dohodu o sponzorování tréninkové sady s AXA."To, co vidíme, je trvalý růst ve všech oblastech klubu, který je v souladu s nedávným výkonem na hřišti," dodal Hughes.„Od tohoto sledovaného období jsme nadále investovali do infrastruktury klubu a těšíme se na otevření naší nové tréninkové základny (£ 50 m) v Kirkby před novou sezónou, která poskytne prvotřídní zázemí pro naše hráče a zaměstnance.„Právě jsme dokončili druhou fázi konzultace o navrhovaném rozšíření zvýšení kapacity stadionu.

 

helmi20 8

   

"Tyto finanční výsledky a toto trvalé období solidního růstu svědčí o našem vlastnictví, Fenway Sport Group, která i nadále podporuje ambice klubu a pokračuje v reinvestování výnosů jak do posílení hrajícího týmu, tak do klubové infrastruktury pro budoucnost."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook