pivovar helf

Jak Liverpool promeškal cíle přestupu.

202003

Dnešní přestupová politika je v Liverpoolu je tak dobrá, jak se dá - ale na Anfieldu to tak vždy nebylo.

Ve skutečnosti daleko od toho.Všichni máme své příběhy, které hrače jsme měly podepsat a mohlo se ukončil dlouhé čekání na titul Premier League. Naštěstí tento příběh vypadá, že v této sezoně konečně skončí Alisson, Henderson, Salah a další. - ale to vše přichází po dlouhém řetězci neúspěšných pokusů. James Pearce,podrobně popsal některé z obchodů které se Reds pokusili uskutečnit a selhali. Některé z nich jsou již dobře známy, ale některé z nich mohly poněkud sklouznout pod radar. V každém případě je to fascinující pohled na kalibr hráčů, které se Liverpool pokusil podepsat v posledních několika desetiletích. Přes manažerské změny a různé majitele a vedoucí pracovníky.Vzhledem k tomu, jak moc někteří z hráčů pokračovali v kariéře,mohl mit Liverpool za málo pěnez kvalitní posily například-Gareth Bale.

 

202002

 

Když byl ve Saints stále nezletilým , navrhly Reds výměnu za záložníka Darrena Pottera ,ale
Southampton také chtěl peníze.Liverpool to neviděl jako spravedlivý obchod... a Bale okračoval do Spurs, poté do Realu Madrid za zhruba 100 milionů liber, zatímco Potter hrál 17 zapasu za Reds, než hrál za Wolves, MK Dons a Rotherham.Podobně Liverpool nechtěl zaplatit poplatek za Aarona Ramseho(£ 500k) a Jamese McCarthyho, než se přesunuli jinam, zatímco další potenciální tahy se rozpadly, protože hráči dostali nové smlouvy se svými tehdejšími kluby - Alan Shearer, John Terry a Christian Pulisic spadají do této  kategorie. Bylo také spousty odvážných pokusů o zajištění těch nejlepších hráčů z Evropy i mimo ni, které z různých důvodů upadly na vedlejší kolej... ačkoli většinou to bylo buď zrušeni správní radou, nebo neschopnost navýšit finanční prostředky.

 

202001

 

Cena za Cristiana Ronalda pro Reds byla 4 miliony liber, ale než se klub rozmyslel, odešel do Mu za více než třikrát. Sergio Aguero byl terčem Rafa Beniteza, ale jeho cena ve výši 16 milionů liber byla příliš, aby se dala za jednoho hráče.Existuje mnoho příběhů o obtížným jednáním - často obviňovaným z prodejní strany, které je třeba říci - s Garethem Barrym (Aston Villa), Yevhenem Konoplyankou (Dnipro) a Gabrielem Heinze (Man United). Jiná jména z dávných dob přinesou vzpomínky na zběsilé fámy a téměř hotové nabídky. Simao, Malouda, Vidic, Duff, Mkhitaryan, Costa a další byli údajně na pokraji přestěhování na Anfield.

Ted se podíváme ještě dále do minulosti. Když byl manager Graeme Souness bylo mnohem méně skautských videí a analytických nástrojů, muselo se někdy rozhodovat podle citu.Obtížnost odstraňování klubových velikánů, jako je Bruce Grobbelaar, znamenala, že se rozhodl proti podpisu mladého Petera Schmeichela, Souness také odmítl Erica Cantonu, protože nechtěl problematickou osobnost v šatně. Roy Evans chtěl, aby Teddy Sheringham přidal zkušenosty do svého mladého týmu v 90. letech, ale bylo mu řečeno, že je příliš starý ve 29 letech a tak vedení přestup zamítlo. Sheringham pokračoval ve vstupu do United ve 31 a stále hrál za West Ham o deset let později.

Je to jednoduchá a občas frustrující pravda o fotbalovém životě.Ale pokud, jsou důsledně přijímána rozumná rozhodnutí a koučovací personál může získat to nejlepší z hráčů, kteří se připojí, současná iterace Liverpoolu je důkazem toho, že nakonec může být vykonána skvělá práce, na i mimo hřiště.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook