pivovar helf

Japonská základna Liverpoolu

jap1

Japonská základna Liverpoolu je vášnivá a podporující, přestože je na druhé straně světa, ale jejich podpora není omezena na události na hřišti.

 

Reds mají v Japonsku vroucí fanouškovskou základnu, kteří sledují Reds.Pro mnohé je jejich spojení s klubem takové, že se cítí jako „rodinný příslušník této velké komunity“.Jejich nepřetržitá podpora se rozšiřuje a pravidelně se věnují místním potravinovým bankám v Liverpoolu a nadaci klubu.Věděla jsem, že v Liverpoolu jsou tito fanoušci, kteří podporovali místní potravinové banky, a zjistila jsem, že to byli dva fotbaloví fanoušci," vysvětlila Yumiko Tamaru, sekretářka japonského klubu podporovatelů."Jeden je fanoušek Liverpoolu a druhý  fanoušek Evertonu." Mají tuto rivalitu, ale odložili ji stranou a začali spolupracovat pro místní lidi, kteří to potřebují, a já jsem byla opravdu ohromena tím, co dělají.

"Myslel jsem, že bychom měli tyto lidi podporovat, takže jsem napsala fotbalový časopis o této potravinové bance a začala jsem žádat všechny fanoušky Liverpoolu v Japonsku, aby darovali nějaké jídlo nebo peníze.""Minulý rok v prosinci jsme získali 4300 liber, takže tyto peníze věnujeme nadaci klubu a také potravinářské bance."Yumiko se samozřejmě odvolává na Fans Supporting Foodbanks, iniciativu založenou skupinou fanoušků, kteří sledují Liverpool i Everton v reakci na krizi na ulicích města a jeho domovech."V současné době je v Japonsku oficiální klub podporovatelů Liverpoolu, myslím, pár stovek členů a jsou zasvěcený a charitativní organizace opravdu podporují," řekl fanoušek narozený v Liverpoolu žijící v Japonsku.

 

jap2

 

Povaha japonských podporovatelů Liverpoolu je také vidět, když v roce 2018 při vážném zranění kolena překvapilý Alexa Oxlade-Chamberlaina s domácím tradičním japonským dárkem.Dárek byly tisíce jeřábů origami, které drží pohromadě řetězec, což je tradice, když si přejeme, aby se někdo, kdo je zraněný nebo nemocný, brzy uzdravil.

Jsou to neuvěřitelné akty laskavosti, které ukazují, jak mohou být lidé ve spojení s klubem a jeho městem, i když jsou tisíce kilometrů daleko.

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook