pivovar helf

Liverpoolsky.net: Vďaka Ti Steven Gerrard

stevietribute

V sobotu podvečer sa s Anfieldom, tisíckami fanúšikov priamo na štadióne, a miliónmi fanúšikov na celom svete, rozlúčil legendárny kapitán, ikona LFC nového milénia - Steven Gerrard.
 
Pri tejto príležitosti sme dali možnosť vyjadriť Steviemu svoju vďaku, obdiv, rešpekt, aj čitateľom oficiálneho československého webu fans Liverpool FC. Stovky z Vás, podobne ako Dominika Chňapeka, Vojtěcha Macháčka, alebo Jakuba Sklenku chytila za srdce najmä slávna májová noc v Istanbule roku 2005, a práve vďaka SG8, ktorý zavelil svojmu tímu k neuveriteľnému finálovému obratu, ste si LFC zamilovali. Na email nám v priebehu posledného týždňa dorazilo spolu päť "listov", preto sme s výberom tých najlepších žiadnu prácu nemali :-))). Veľmi pekne za ne ďakujeme.
 
Písal sa 25. máj 2005. Už vtedy som mal futbal v krvi a preto som sa sústredil na večerné finále Ligy Majstrov. Proti sebe nastúpilo milánske AC a anglický Liverpool. O favoritovi nebolo pochýb. Maldini, Kaká, Shevchenko, Crespo, či Pirlo boli v najlepších futbalových rokoch. 
 
Prichádzal večer a ja, vtedy ešte ako nestranný fanúšik, som zaujal svoje miesto pred televízorom. Zápas ledva začal a bolo 1:0. Do polčasu 3:0. Nikto na svete nepochyboval o tom, kto zdvihne nad hlavu ušatú trofej. Mal som vtedy desať, preto som po polčase šiel do postele a nemal šancu dopozerať spomínané finále dokonca. Ani ma to nemrzelo, zdalo sa, že všetko podstatné som stihol. Ráno som sa zobudil, pre istotu som skontroloval na teletexte výsledok zápasu. Keď som tam uvidel 3:4 pp, naozaj som tomu nemohol uveriť. Následný deň, keď som sa vrátil zo školy, tréningu a vypracoval si domáce úlohy, pozrel som si finále zo záznamu. 10 rokov, laicky pohľad na vec a aj cez to všetko ma pri pozeraní druhého polčasu oslovil jeden hráč. Hral za Liverpool a na chrbte sa mu vynímalo číslo 8. Steven Gerrard. Jeho neuveriteľná hlavička na 1:3 a následný masívny vplyv na okolie. Nikdy predtým som nevidel niečo tak silné. Energia a viera, ktorá z neho išla nakazila zvyšok červenej armády na ihrisku. Hráči našli stratenú vieru a opäť zodvihli hlavy. Z absolútnej utópie sa stali králi Európy. Veľkolepí králi Európy. Zamiloval som si to. Začal som si pravidelnejšie púšťať zápasy, v ktorých s páskou na ruke nastupoval Gerrard. Stal sa mojim vzorom a veľkou inšpiráciou. Niektoré zápasy som sledoval jednoducho len jeho. Či mal loptu, alebo nie. Učil som sa od neho. Na ihrisku behal hráč, ktorý mal v sebe energie za dvadsiatich a dokázal dávať neskutočné góly, ktoré boli zároveň veľmi dôležité.
 
Keď sa na to pozriem teraz, hovorím si, že som si ako malý ani nemohol vybrať lepšieho hrdinu. Hráč, ktorý počas celej svojej kariéry nezradil svoj klub. U mňa to evokuje niečo strašne silné, niečo, čo sa z dnešného futbalu vytratilo a niečo, čo cením úplne najviac. Lojalita. Mohol kedykoľvek prestúpiť a zarábať ešte väčšie peniaze, ale vždy odolal. Ako sa hovorí: „Hráči prichádzajú a odchádzajú, ale legendy sú tu navždy.“ 
 
V osemnástich hral svoj prvý ligový zápas. O 5 rokov neskôr sa stal kapitánom. Pásku nosil 12 rokov. Neuveriteľná doba. Všetky tie boje. Víťazstvá, prehry. Chvíle, kedy máte silu, ale takisto aj tie, kedy sa cítite slabí a unavení. Steven Gerrard, nositeľ Radu britského impéria, sa takisto ocitol na kolenách, zrazený bolesťou a neúspechom. Vždy vstal a vzdoroval ďalej. Pochodeň v tuneli. Maják v búrke. Vodca. Inšpirácia. Talizman. Vzor. Kapitán. Mr. Liverpool. Hráč, ktorého uctievali aj hráči, či tréneri súpera. Potešila ma reakcia tých rozumnejších fanúšikov Chelsea a Mourinha. Veľmi. To všetko hovorí o jeho veľkosti.
 
Vždy som sa bál momentu, ktorý práve prišiel. Stevenov farewell. Bude to strašné silné a stále nemôžem uveriť, že už je to tu. 17 neuveriteľných rokov. Celé to prešlo tak rýchlo a preto ma ešte viac mrzí minulá sezóna, kedy sme ten titul kapitánovi mohli dopriať. Škoda. Zároveň som rád, že som mohol zažiť tohto velikána a gentlemana v našom klube. Pre mňa zostane najväčší z najväčších. Je mojim vzorom už dlhé roky a bude ním dokonca života. Desiatky prenádherných gólov, stovky dobrých pasov, tisícky emotívnych chvíľ. Slovami nejde vyjadriť vďaka, ktorú by si tento futbalista zaslúžil. Hráč, akého v našom klube neuvidíme tak skoro. 
 
A prosím vás, nedávajte mu za vinu, že na tím nemal v posledných sezónach tak veľký vplyv a dopad, aký by mať mohol, pretože za to on nemôže. Som si istý, že keby sa s týmto hráčom narábalo správnejšie, nemuseli sme mu dávať zbohom a mohol tu pre nás byť aj v budúcej sezóne. Ako dôležitá súčiastka do skladačky.
 
Dominik Chňapek
 
**********************************************************************
 
Aj keď ma tak mrzí, že si nevyhral titul, lebo žiadny iný hrač si ho nezaslúžil viac ako Ty, poviem Ti, že nezaleží na tom, lebo si vyhral to najlepšie, čo si mohol, nie nemyslím Ligu majstrov, myslím srdce každého fanúšika Liverpoolu po celom svete. To ako si obetoval svoje najlepšie roky tomuto klubu, a častokrát si bol Ty ten rozdielový hráč, pravý líder, ktorý
rozbehol liverpoolsku mašinu na plné obrátky, to by nedokázal nikto.
 
Ďakujem Ti za každú jednu trofej, no najviac Ti ďakujem za to, že si mi ukázal, ako milovať Liverpool. YNWA Stevie.
 
Peter Minarčík
 
**********************************************************************
 
Psal se rok 2005. Malý chlapec, který miloval fotbal a aktivně ho hrál v menším městě Hlinsku, zůstal zavrtaný v sedačce, když v televizi spatřil famózní gol Luise Garcii ve čtvrtfinálovém zápase Ligy mistrů. Viděl dav fanoušků v červených dresech, z jejichž hrdel se linula chytlavá melodie. Pro chlapce, jehož vrcholným fotbalovým zážitkem byl zápas Sparta – Slavia, to byl ohromný objev nesrovnatelný s tím, co do té doby vídal. 25. květen 2005. Od rána se veškeré myšlenky 13letého chlapce upínaly k večernímu zápasu, který šířil jako poselství mezi své spolužáky a vrstevníky.  Po dlouhém přesvědčování rodičů usedl k televizní obrazovce. To však ještě netušil, že tyto 2 hodiny podstatně změní jeho život. Během zápasu se v chlapci vystřídaly snad všechny emoce počínaje zklamáním až po nesmírnou radost a hrdost. Před zápasem znal pouze české hráče, po zápase miloval všechny, avšak jeden je absolutně převyšoval a to hráč s číslem 8, který věřil a svou víru dokázal přenést na tým, který byl poté schopen čehokoliv. Oslepil tím i malého chlapce, který se plný dojmů a zážitků ubral ke spánku a dokola si opakoval: „Steven Gerrard, Gerrard, Gerrard,“ ve strachu, že to do rána zapomene. Nezapomněl a do konce svého života nezapomene. 
 
Oním chlapcem jsem byl já. Stevieho jsem si oblíbil okamžitě. Do dnes si pamatuji, že červnové vydání nejmenovaného fotbalového časopisu v roce 2005 se věnovalo právě Gerrardovi a já časopis nedal z ruky a četl ho pořád dokola. V žákovském mužstvu jsem tehdy nosil kapitánskou pásku, hrál střední zálohu a nosil dres s číslem 5. To byl drobný detail, který mi vrtal hlavou. Jednoho dne jsem sebral odvahu a poprosil trenéra, zda bych nemohl nosit dres s číslem 8, trenér souhlasil a kamarádi mi začali říkat Steven Gerrard a já byl v té době snad nejšťastnější kluk na světě.
 
Steven Gerrard mě ovlivnil v mnoha směrech. Doposud jsem byl na třech zápasech Liverpoolu FC, ale pouze jednou s Gerrardem, i přesto to byl pro mě splněný sen. Nyní cítím mírné zklamání, že se tato krásná kapitola uzavírá, avšak cítím obrovskou hrdost, že jsem mohl být její součástí.
 
Říká se, že žádný hráč není větší než klub, pokud Steven toto pravidlo nevyvrátil, tak byl nejblíže ze všech.  YNWA StevieG.
 
Vojtěch Macháček
 
**********************************************************************
 
Jsi idolem a vzorem milionům lidí na této planetě. To je to nejvíc. Napadá mě milion myšlenek, nevím co říci. Stevie děkuju.
 
Dawe
 
*********************************************************************
 
Dobrý den pane Stevie-G. 
 
Vzpomínám si na rok 2005, kdy mi bylo 9 let a sledoval jsem finále Champions League, ke kterému nastoupili moji dva krajánci. Milan Baroš a Vladimír Šmicer. Přiznám se, že o poločas jsem televizi vypnul, jelikož jsem druhý den brzy vstával do školy. Ráno, když jsem se podíval na výsledek utkání nemohl jsem uvěřit svým očím. Když jsem si druhý den pouštěl záznam druhého poločasu a prodloužení, zamiloval jsem se. Jak jste zavelel k obratu, jak jste hecoval spoluhráče. Jak jste bojoval na levo, na pravo. Prostě jste byl všude. 
 
Od té doby jsem se začal zajímat nejen o fotbal ale o i o Liverpool a hlavně o Vás. Dnes je mi 20 let a těžce snáším to, že už Vás nebudu vídat v televizi v mém milovaném Liverpoolu. Bylo to nečekané, ale Vaše rozhodnutí chápu. Jsem Vaším obrovským obdivovatelem. Pořád sleduji videa, kde zkoumám Vaše přesné dlouhé přihrávky, které mě inspirují. Vaše zaujetí, touhu vyhrát každý souboj o balon. Každou pomoc mladým spoluhráčům, které se navíc snažíte chránit. Góly, které jste ve své kariéře dokázal vstřelit. Jsem neskutečné rád za to, jakým fotbalistou a osobnosti jste. 
 
Neskutečné, co jste obětoval tomuto úžasnému klubu. Že jste přes všelijaké nabídky zůstal, Vás hrozně moc obdivuji. Jste král! Nikdo Vás nikdy nepřekoná ! Jste vzorem navždy. Ať se Vám daří v Americe. Děkuji za vše, co jste pro LFC udělal. 
 
Jsem amatérský fotbalista, střední záložník a nastupuji s číslem 8. Pásku ještě nemám ale Vy jste ji také dostal ,,až´´ ve 23 letech :-)
 
P.S.: "Jon-Paul by na Vás byl hrdý." 
 
YOU´LL NEVER WALK ALONE Stevie-G
 
Jakub Sklenka
 
**********************************************************************
 
Poznámka: Ak ste doposiaľ nemali odvahu ani čas, svoje pocity kľudne píšte pod článok do komentárov.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook