pivovar helf

Exkluzívne interview s legendou

gerrard30

Deň po oznámení svojho odchodu z klubu, poskytol Steven Gerrard médiám obsiahly rozhovor.
 
Ako sa cítite deň po tom, ako ste potvrdil svoj letný odchod z Liverpoolu?
"Trochu divne. Nebudem klamať, bolo to pre mňa a moju rodinu veľmi emocionálnych 24 hodín. Stále je však predomnou ešte 6 mesiacov, a budem sa snažiť toho veľa dosiahnuť. Na konci sezóny bude ešte dostatok času na slzy aj sentiment. Bolo to skutočne ťažkých 24 hodín, musel som urobiť niektoré ťažké rozhodnutia, ktoré som po dlhú dobu naozaj nikdy nemusel robiť. Teraz je to skutočné a je to trochu zvláštny pocit."
 
Čím prechádzala Vaša myseľ pri tak veľkom rozhodovaní?
"Na prvom mieste bola predovšetkým moja rodina, a potom si myslím, že to bolo o mne a klube. Skutočne to tak bolo. Musel som urobiť naozaj ťažké rozhodnutie o tom, čo je najlepšie pre všetkých. Faktom je, že v lete budem mať už 35 rokov. Pôsobil som tu veľmi dlho, chodil som sem na tréningové ihrisko už od svojich 8 rokov. Vždy som vedel, že príde ten deň, a budem musieť urobiť ťažké emocionálne rozhodnutie. A teraz je to tu. Ľudia budú mať na to iste svoj vlastný názor, ale pre mňa, si myslím, že v lete bude ten správny čas ísť ďalej, a skúsiť niečo iné - odísť z klubu, tohto mesta, pozrieť sa nakrátko niekam inam, s možnosťou sa snáď raz aj vrátiť."
 
Bol tam moment, keď ste rozmýšľal o tom, čo budete v Liverpoole ďalej robiť?
"Áno. Bol tam viac ako jeden moment, ktorý ma viedol k tomuto rozhodnutiu. Myslím, že kľúčovým bol rozhovor, alebo moment, keď si ma manažér posadil a povedal mi, že nastal čas začať manažovať zápasy pre mňa a pre tím. Dosť jasne som si uvedomoval, že je to právo každého hráča, a ja som jedným z nich. Keď ste ale oporou svojho tímu tak dlhé obdobie a hrávate stále základ, bol to pre mňa veru veľmi ťažký rozhovor. Svoju novú úlohu som však prijal, a budem do nej dávať naďalej všetko, či už budem v základnej zostave, nastúpim z lavičky, alebo čokoľvek iné. Bol to ale kľúčový rozhovor, ktorý ma presvedčil o mojom rozhodnutí, zakrátko z klubu odísť."
 
Bolo to kruté prebudenie, alebo ste vedel, že sa to už blíži?
"Mal som predstavu o nejakom čase. Som však iba človek, nie robot. Nemám 24. Kiež by som ich mal, kiež by som stretol Brendana, keď som mal 24 rokov, pretože si myslím, že by som tu teraz sedel a hovoril mnohých tituloch, ktoré by sme spolu vyhrali. Realita je však taká, že Brendan prišiel do tohto klubu, keď som mal 32. Je škoda, že náš vzťah sa nezačal pred 10 rokmi. Mal som predstavu o nejakom čase, ale bol to bolestivý rozhovor. Spolu s ďalšími vecami, ktoré sa za posledných 6-12 mesiacov stali, bol tento rozhovor kľúčovým momentom môjho rozhodnutia."
 
Povedal ste, že prioritu vo Vašom rozhodovaní mala rodina. Tak aký rozhovor to bol s Vašou manželkou a Vašou mladou rodinou?
"Bolo to ťažké povedať mojim dievčatám, aj keď oni nie sú veľkými fanynkami futbalu. Sú viac na tie dievčenské veci, ale je dosť ťažké im oznámiť, že ich otec už nebude hrať za Liverpool. Keď som im to povedal, domom vládli veľké emócie. Zároveň to bolo ale aj vzrušujúce, pretože je to skvelá príležitosť pre mňa a moju rodinu. Ale áno, bolo to ťažké..."
 
A aké neuveriteľné dobrodružstvo môžete poskytnúť Vašej rodine...
"Áno samozrejme. Pre mňa kľúčové je teraz dokončiť túto sezónu z osobného hľadiska úspešne a pokúsiť sa s tímom aj niečoho dosiahnuť. Pokúsiť sa potešiť našich fanúšikov, pretože rovnako ako my, majú za sebou skutočne ťažkých 6 mesiacov. Povedal som manažérovi pred pár dňami, keď sme sa zhovárali, že nemusí mať žiadne obavy z toho, že do hry nedám všetko. Budem tu až do konca bojovať o každú loptu. Nie je nič lepšieho ako sa snažiť vyhrať trofej a opustiť tím, ktorý skončil v prvej štvorke. Keď sa pozerám na to čo príde o 6 mesiacov, tak to bude pre mňa samozrejme neuveriteľná príležitosť skúsiť niečo nové, pretože som žil celý svoj život v Liverpoole. Bude to zmena, ale teším sa na ňu."
 
Musel ste to rovnako oznámiť svojim spoluhráčom, skupine chlapov, ktorí Vás obdivujú. Aké boli ich rekcie?
"Myslím, že včera boli trochu šokovaní. Bolo to tak, ako by boli v celom klube iba samé zlé správy. Ale nechcem, aby tomu tak bolo. Chcel som oznámiť svoje rozhodnutie až po zápase s Leicesterom, pretože som nechcel, aby to nejako ovplynilo zápas. Ale život ide samozrejme ďalej. Vedia čo si o nich myslím, ale bolo tiež pekné vidieť, čo si oni myslia o mne. Bolo to dojemné. Všetci vieme čo máme robiť. Teraz je výzvou pre nás pokúsiť sa stúpať hore, a ja som si istý, že tak urobíme."
 
Predpokladal som, že už na Vás nebudeme vidieť toľko emócií, pretože ste sa rozhodli už dávnejšie. Ale zdá sa mi, že Vás to stále drží...
"Je to skutočne ťažké, a bude to až do konca tejto sezóny. Správy o podpore, ktoré som dostal od fanúšikov, hráčov, zamestnancov, médií a od ľudí, s ktorými som dlhú dobu pracoval, ma dojali. Veľmi ma to emočne zasiahlo. Musím však zostať silný a držať sa späť, pretože ešte nikam neodchádzam a ešte stále vidím nasledujúcich 6 mesiacov ako veľmi dôležité obdobie pre mňa a tím. Musím byť silný a pripravený za pár dní znova hrať a sústrediť sa iba na výkony."
 
 
Čítal ste veľa reakcií?
"V tejto chvíli nemôžem. Odpovedám na správy a je to naozaj ťažké. Neuvedomil som si, že to bude niečo tak veľké, ako to v skutočnosti je. Ale musím ísť ďalej. Dôležití ľudia sú tu fanúšikovia, ktorí sú dušou každého futbalového klubu. Mal som to šťastie hrať pred tými najlepšími na svete. Niektoré veci, ktoré som už videl, a pravdepodobne ešte budem v blízkej budúcnosti vidieť, ma dostane."
 
Hovoria o Vás ako o legende Liverpoolu - tak ste bol označovaný dlhú dobu. Aké to je, keď to počujete?
"Je to veľmi lichotivé a som za to veľmi vďačný. Byť ňou menovaný v niektorej spoločnosti je skvelé pre mňa a moju rodinu, pretože my všetci sme veľkými priaznivcami The Reds, fandíme klubu dlhú dobu a budeme tak robiť naveky. Byť v spoločnosti iných legiend je naozaj skvelým uznaním aj pre môjho otca a brata."
 
Tento klub je obrovskou súčasťou Vášho života, ale Vy ste bol obrovskou súčasťou všetkých našich životov, životov všetkých fanúšikov...
"Bol to fantastický vzťah. Tak silný. Som jedným z najšťastnejších ľudí na tomto svete."
 
Steven Gerrard a Liverpool šli vždy ruka v ruke. Už ste sa vyjadril, že v jeden deň sa chcete vrátiť a slúžiť tomuto klubu. Bol to vždy Váš dlhodobý plán, bez ohľadu na Váš letný odchod?
"Myslím, že je tu veľká šanca. Vrátim sa a budem slúžiť klubu, ak budem mať pocit, že niečím môžem pomôcť. Samozrejme vždy budem fanúšikom, bez ohľadu na to, čo sa v budúcnosti stane. Ale myslím, že to je niečo, čo budem musieť zvážiť. Myslím, že keď ste boli súčasťou klubu tak dlho, a snažili sa prispieť tak, ako ste si vždy prial, určite chcete, aby to zostalo rovnaké aj do budúcna. Nerád by som sa vrátil len ako Steven Gerrard hráč a bol len do počtu. Chcel by som pomôcť na akomkoľvek poste. Ak si sadnem s ľudmi, ktorí budú v tej dobe rovnako "naladení" ako ja a nájdu pre mňa miesto, z ktorého môžem pomôcť tímu, alebo pomôcť malým deťom, aby sa stali hráčmi, samozrejme budem len rád, pretože ako ste povedal, Liverpool bol, je, a vždy bude veľkou súčasťou môjho života."
 
Viem že ste sa už vyjadril, že nechcete hovoriť príliš o tom, kde sa chystáte pôsobiť. Ale fanúšikovia to chcú vedieť, každý to chce vedieť. Už ste sa rozhodli?
"Presne to je dôvod, prečo som urobil svoje rozhodnutie už teraz. Nechcem aby sa to ťahalo od januára, a v novinách boli príbehy typu "on je tam, príde tam, bude tam..." Brendan čelí otázkam médií a hráčov. Nemyslím si, že je to spravodlivé, vždy som sa snažil byť úctivý k iným ľuďom. Chcel som to oznámiť po zápase s Leicesterom, pretože medzi týmto zápasom a stretnutím s Wimbledonom sme mali väčší priestor. Priaznivcom môžem povedať v tomto okamihu iba to, že to bude Amerika. Budem hrať v Amerike."
 
Čo je Vašim snom v priebehu najbližších niekoľkých mesiacov?
"Myslím, keď sa na to pozriem realisticky, tak stále máme šancu na umiestnenie v TOP4, čo je pre klub z pochopiteľných dôvodov tá najdôležitejšia vec. Bolo by to veľkým úspechom po tom, aký štart sme mali v lige. Ale z môjho osobného hľadiska je to vždy o trofejach, medaile. To je to, čo si ľudia pamätajú, a o čom tento klub je. Ide o jeho úspech a históriu. Odo dňa Vášho debutu v tomto klube, Váš ženie tlak a zodpovednosť za trofejami. Ich zisk a tým príspevok do histórie, je niečo nádherné. Žil som s tým tak dlho, a ešte budem ďalších 6 mesiacov. Budem sa snažiť čo je v mojich silách, aby som k nim pridal ešte jednu, dve trofeje..."
 
Keď si konečne zbalíte svoje posledné veci v Melwoode, a budete odchádzať bránou, ako si myslíte, že sa budete cítiť? Je to možné opísať?
"Nie, v tejto chvíli nie. Ale som si istý, že to bude naozaj veľmi ťažké. Posledných zopár týždňov bude pravdepodobne tak ťažkých, ako tých posledných 24 hodín. Som naozaj hrdý na to, čo som doposiaľ dosiahol, a dúfam, že ešte môžem od teraz až do konca napísať s tímom nejakú ďalšiu kapitolu. Posledný zápas a niekoľko tréningov bude pre mňa mučením, pretože je to tak ťažké povedať zbohom. Dúfam ale, že to bude skôr dovidenia, ako zbohom."
 
Medzi priaznivcami prevláda pocit obrovského smútku. Čo by ste im odkázali?
"Je to ťažké, niečo im odkázať, pretože cítim to isté. Ešte mám však trochu času, ale naozaj nebude nič krajšieho, než ísť na konci sezóny do Wembley, alebo na iný veľký štadión, a vyhrať pre nich trofej."
 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook