pivovar helf

SME MAJSTRI 2019/20

Champions

 

Po dlhých 30 rokoch sa Liverpool stal víťazom Premier League - alebo ako v priebehu 26 hodín získal Liverpool potrebných 5 bodov na zisk titulu.

Len nedávno sa začala dohrávať Premier League,  ktorú v tabuľke o parník viedol LIVERPOOL FC. Dovtedy sa viedli šialené debaty o tom či napriek veľkému bodovému náskoku nakonec Liverpool nepríde o titul. Rozumej, ak už na to nestačia futbaloví súperi, zoberie mu ho COVID 19. 

Našťastie všetkým úvahám je konec. Premier League spustila reštart. Liverpool v prvom kole po reštarte odohral Merseyside DERBY, v ktorom po nie zrovna okulahodiacom futbale uhral bezgólovú remízu. City v dohrávke zmietli Burnley z ihriska čím síce znížili stratu na Liverpool, ale ten ziskom bodu znížil potrebný počet k získaniu titulu na 5! 

Včera o 21:15 privítali na Anfielde bez podpory domácich fanúšikov Crystal Palace. Pred úvodným hvizdom mali Eagles z posledných štyroch ligových zápasov 12 bodov - najviac zo všetkých mužstiev Premier League. Posledné vzájomné zápasy vyhrali The Reds, ale stále to bol tesný výsledok. Na trávniku však tentokrát dominovali hráči v červených dresoch. Súpera k ničomu nepustili a po stretnutí sa oprávnene ponúkala otázka : " Výsledok 4:0 zodpovedá výbornej hre domácich, alebo mizernej hre hostí ?" 

O 22 hodín po skončení zápasu na Anfielde sa začal hrať zápas na Stamford Bridge. Chelsea v ňom privítala City. Domáci potrebovali body do umiestnenia v TOP4, hostia chceli živiť naďalej nádej na titul. Pred stretnutím sa tábor liverpoolskych fanúšikov rozdelil na tých, ktorí chceli aby City zakoplo a titul získalo LFC už teraz a tých, ktorí chceli aby LFC získal titul v priamom stretnutí so City v nasledujúcom kole.

 

ČI SA VÁM TO PÁČI ALEBO NIE - LIVERPOOL ZÍSKAL TITUL UŽ DNES !!!

 

Verím tomu, že sa na tom nepohádame. Veď sledovať v závere stretnutia obrázky oslavujúcich liverpoolskych fanúšikov bolo jednoducho na nezaplatenie. Rovnaké to bolo pozerať sa na to ako sa v pozápasovom štúdiu objavil cez telemost Sir Kenny Dalglish ...

Na podrobnejšie rozbory bude ešte dosť času. Teraz si to jednoducho spontánne užime !! Veď aj mne sa už takmer roztopil ľad v pohári s Glenfiddich :-)

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook