pivovar helf

Mistrovství světa klubů se uskuteční v Kataru

CHL Madrid

Liverpool FC bude mít v prosinci tohoto roku rozšířit svou hegemonii i za hranice Starého kontinentu a to u příležitosti konání Mistrovství světa klubů, jehož dějištěm bude Katar.

 I přestože Mistrovství světa klubů dozná v nejbližší době změn, Liverpool FC se se svým vítězstvím Ligy mistrů kvalifikoval pro nadcházející ročník. Podle předběžných spekulací by se turnaj měl konat pouze jednou za čtyři roky a v letním termínu. Pro tento ročník však zůstává vše při starém stejně jako pro rok 2020.

Pro Katar by měl být letošní turnaj zkouškou před nadcházejícím Mistrovství světa v roce 2022.

Turnaje se zúčastní šest kontinentálních šampionů spolu s národním vítězem reprezentujícím zemi pořadatele. Za organizaci UEFA se v Perském zálivu představí právě Liverpool FC.

Během prosincového konání turnaje by se měly průměrné teploty pohybovat mezi 17 a 26 stupňů.

Ač se LFC může pyšnit bohatou sbírkou trofejí, nikdy ve své historii neovládlo tuto soutěž. Při poslední účasti v roce 2005 nestačilo ve finále na brazilské Sao Paolo. V rámci Interkontinentálního poháru podlehli Liverpoolští Flamengu po triumfu v Poháru mistrů evropských zemí v roce 1984.

Poslední tři ročníky ovládl suverén evropské scény, Real Madrid. Paradoxně posledním evropským týmem, který nedokázal ve finále přemoci svéhou soupeře, byla Chelsea, s níž se v srpnu střetneme v rámci Evropského superpoháru. V roce 2012 bylo nad jejich síly brazilské Corinthians.

Pohár už má téměř kompletní složení. Za organizaci CONCACAF dorazí mexický celek z Monterrey a zástupcem Africké asociace je Esperance de Tunis z Tuniska. Oceánii bude reprezentovat Hienghene Sport z Nové Kaledonie. Domací barvy by měl hájit Al Sadd.

Asijská Liga mistrů na své vyvrcholení stále ještě čeká, kdy se momentálně odehrávají osmifinálová střetnutí. Finálové dvojutkání je na pořadu dne v listopadu. Obdobná situace je i v Jižní Americe, kde se závěrečný duel odehraje 23. listopadu.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook