pivovar helf

At the end of a storm, there is a golden sky...

liverpoolshanklygates

Po psychicky náročných zápasoch sa náskok červených na čele tabuľky zmenšil na tri body. Čaká nás veľká výzva. 

Liverpoolsky celok má za sebou turbuletné obdobie. Nevýrazné výkony doma proti Leicestru a takisto vonku proti West Hamu znamenajú stratu dôležitých 4 bodov. Čo môže byť príčinou straty formy a kolísavého obdobia ? 

Bez pochyby, hlavne v obrane je citeľná strata Gomeza, ale takisto Trenta. Obrana potrebuje hrať čo najviac spolu, preto nám to z úvodu sezóny až prakticky do Januára fungovalo výborne. Alternujúci hráči síce nepodali výrazne zlé výkony, no môžme len polemizovať, ako by to vyzeralo v prípade plnej zostavy, najmä v obrane. 

V záložnej rade, najmä v zápase proti West Hamu sme mohli vidieť, a ja dúfam, že to videli aj zanietení "fanúšikovia" nášho kapitána, Jordana Hendersona, ako v záložnej rade chýbal. Či sa nám to páči alebo nie, Jordan je vodca, kapitánsku pásku nemá len tak pre nič za nič. V poslednom zápase bola citeľná jeho absencia v strede poľa najmä z dôvodu, že sme nevypĺňali tie správne priestory, zle sme riadili tempo hry a robili sme zbytočné chyby. Nevravím, že Hendo by spravil v zápase otočku, no s ním na ihrisku by hra vyzerala určite o čosi organizovanejšie a pri istých situáciach kompaktnejšie. O absencii Giniho niet pochýb, ten patrí v súčasnosti k oporám tímu. 

Strata formy a nepriaznivé výsledky sa dajú jednoznačne pripísať zraneniam. Na to sa však nemôžme vyhovárať. Čaká nas náročné obdobie - psychicky ťažký zápas proti Bournemouthu, veľká výzva v podobe Bayernu v LM a následne na to derby s rozbehnutým Man Utd. Verme, že sa káder dá dokopy a hráči ako Gini, Trent, Hendo budú zdravotne v poriadku. Ja verím v silu tohto kádra, či už mentálnu alebo hernú. Neriešme druhých - konkrétne narážam na Man City. Tak ako sa hráči sustredia iba na nasledujúci zápas, tak aj my fanúšikovia fandime a úžívajme si zvyšok sezóny od zápasu k zápasu. Je zbytočné predikovať a riešiť ďalšie zápasy, tak ako body stratíme my, tak ich stratí aj City. Nehádžme flintu do žita, máme pred sebou náročné ale krásne zápasy, ktoré budú plné emócií a krásnych momentov. Čaro Premier League je, že každý môže vyhrať s každým, stať sa môže čokoľvek.  

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook