pivovar helf

Daniel Sturridge žije přítomností

sturridge21

Liverpoolský útočník Daniel Sturridge se nechal slyšet, že nepřemýšlí nad svou budoucností, zatímco jeho současný zaměstnavatel je uprostřed vřavy o ligové vítězství.

Devětadvacetiletému internacionálovi končí v létě smlouva a i vzhledem k dobré kondici a především výkonnosti tria Salah, Firmino a Mané se dostává na hřiště jen sporadicky. Ačkoli je na tom Daniel Sturridge zdravotně nejlíp za posledních pár let, jeho rozsáhlý chorobopis a nedostatek zápasových příležitostí výraznou měrou snižují šance na prodloužení jeho stávajícího kontraktu.

Na povrch už pomalu prosakují informace o možné nové adrese útočníka. Nicméně Daniel Sturridge ví, že není dobré narušovat morálku týmu, který má šanci ukončit čekání na titul trvající již 29 let. "Právě teď se nepřestávám soustředit. Musíte žít v přítomnosti a nikdy ne v budoucnosti. Jsem v Liverpoolu dlouho dobu a jsem tady také šťastný. Bude se chtít pokusit týmu pomoci v honbě za úspěchem. Vyhrát s nimi nějakou trofej by bylo fantastické. Byli jsme blízko. Finále. Málem jsme dříve vyhráli Premier League, ale nedopadlo to," shrnuje Sturridge.

Spoluhráč Sadio Mané věří, že klub může ukončit čekání a přidat do sbírky další titul vedle 18 předcházejících. Poslední z nich LFC ukořistilo dva roky před tím, než se Senegalec narodil. Tým Jürgena Kloppa se momentálně nachází na špici tabulky se čtyř bodovým náskokem na druhý Manchester City.

"Samozřejmě věříme, že můžeme vyhrát, ale ne příliš. Víme, co se může stát. Stále jsme profesionálové a snažíme soustředit na nadcházející zápas. Máme nyní dost zkušeností. Sezóna je dlouhá a čeká nás ještě hodně utkání. Vytvářet si tlak na sebe samé nedává smysl. Proč se prostě nepokusíme vyhrávat zápasy až do konce sezóny?," zůstává při zemi v rozhovoru pro klubovou televizi Sadio Mané.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

pastelove_farby.jpg

Facebook