pivovar helf

Daniel Sturridge žije přítomností

sturridge21

Liverpoolský útočník Daniel Sturridge se nechal slyšet, že nepřemýšlí nad svou budoucností, zatímco jeho současný zaměstnavatel je uprostřed vřavy o ligové vítězství.

Devětadvacetiletému internacionálovi končí v létě smlouva a i vzhledem k dobré kondici a především výkonnosti tria Salah, Firmino a Mané se dostává na hřiště jen sporadicky. Ačkoli je na tom Daniel Sturridge zdravotně nejlíp za posledních pár let, jeho rozsáhlý chorobopis a nedostatek zápasových příležitostí výraznou měrou snižují šance na prodloužení jeho stávajícího kontraktu.

Na povrch už pomalu prosakují informace o možné nové adrese útočníka. Nicméně Daniel Sturridge ví, že není dobré narušovat morálku týmu, který má šanci ukončit čekání na titul trvající již 29 let. "Právě teď se nepřestávám soustředit. Musíte žít v přítomnosti a nikdy ne v budoucnosti. Jsem v Liverpoolu dlouho dobu a jsem tady také šťastný. Bude se chtít pokusit týmu pomoci v honbě za úspěchem. Vyhrát s nimi nějakou trofej by bylo fantastické. Byli jsme blízko. Finále. Málem jsme dříve vyhráli Premier League, ale nedopadlo to," shrnuje Sturridge.

Spoluhráč Sadio Mané věří, že klub může ukončit čekání a přidat do sbírky další titul vedle 18 předcházejících. Poslední z nich LFC ukořistilo dva roky před tím, než se Senegalec narodil. Tým Jürgena Kloppa se momentálně nachází na špici tabulky se čtyř bodovým náskokem na druhý Manchester City.

"Samozřejmě věříme, že můžeme vyhrát, ale ne příliš. Víme, co se může stát. Stále jsme profesionálové a snažíme soustředit na nadcházející zápas. Máme nyní dost zkušeností. Sezóna je dlouhá a čeká nás ještě hodně utkání. Vytvářet si tlak na sebe samé nedává smysl. Proč se prostě nepokusíme vyhrávat zápasy až do konce sezóny?," zůstává při zemi v rozhovoru pro klubovou televizi Sadio Mané.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Za teplem do Dubaje

Liverpool FC využije jedenáctidenní pauzu mezi utkáními s Crystal Palace a Leicesterem k tréninkovému kempu v Dubaji. LFC tam zavítalo již v rámci loňského ledna.

Awoniyi mění adresu

Útočník Taiwo Awoniyi, který předčasně ukončil své hostování v Gentu, dohraje sezónu v dalším belgickém týmu, Mouscronu. Nigerijec tam působil již minulou sezónou a postaral se o 11 branek mužstva.

Prosincové duo oceněných

Jürgen Klopp a Virgil van Dijk se stali nejlepším manažerem, respektive nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec.

zbieraj body liverpoolsky

Facebook