pivovar helf

Camacho přesvědčil Kloppa

Camacho

Varianta Rafaela Camacha operujícího na pravé straně obranné řady dává Jürgenu Kloppovi dostatečné záruky, že není nutné vstupovat na trh kvůli posílení pravé strany.

Liverpoolský mladík Rafael Camacho je připraven přesvědčit Jürgena Kloppa, že není potřeba shánět nového pravého obránce. Tato pozice se stala v posledních týdnech dosti problematická, když se vedle Joe Gomeze zranil i Trent Alexander-Arnold a Nathaniel Clyne odešel hostovat do Bournemouthu.

V posledním zápase zaskočil napravo James Milner, ale ke konci nervy drasající výhry 4:3 nad Crystal Palace byl předčasně poslán do sprch. Vše tak vyvrcholilo v neplánovanou premiéru Rafaela Camacha, který za pět vteřin dvanáct odzbrojil Wilfreda Zahu v důležitém souboji v blízkosti brány. 

"Okamžitě po zápase jsem mu řekl, že si už připsal nejdůležitější souboj v životě. Nejsem si jistý, jestli to pochopil. Podíval se na mě, jak kdyby nevěděl, o čem to mluvím. Nicméně byl to klíčový souboj," vyzdvihl přínos debutanta Jürgen Klopp.

"Dokáži si představit, co si o této situaci lidé myslí, ale vy musíte dělat rozhodnutí v momentě, kdy jsou na pořadu dne. To je důvod, proč tu není Clyney. V té době jsme měli několik variant a nyní už je nemáme. Tak to bude vypadat v dalších utkáních. Trent se zranil. Je to vážné, ale ne až tolik. Bude brzy zpátky, ale nevím, jestli dostatečně brzy pro další zápas. Možná až na ten další zápas. Každý mi říká, včetně Trenta, že to je klidně možné, ale musíme počkat a nemůžeme si dovolit riskovat. Musíme si s touto situací poradit. Poraďte mi hráče, který dovede hrát pravého obránce a stejně tak další pozice lépe než naši kluci jako například Rafa?"

Rafa Camacho původním povoláním křídelník začal pod vedením Stevena Gerrarda nastupovat na pravém kraji obranné řady, než se bývalý liverpoolský kapitán přesunul na misi do Glasgow. Jürgen Klopp v tom spatřuje podobnost s vývojem Andy Robertsona.

"Vede si dobře v defenzivních úkolech. Myšlenkami to je ofenzivní hráč, ale podívejte se na naše beky, kde se většinu času pohybují? Potřebujete ofenzivní dovednosti. Na druhé straně můžou přijít momenty, kdy budete sám proti špičkovému hráči a bude se očekávat, že vám dá jesle nebo něco podobného. Je to stejný proces učení, kterým si musel projít Robbo. Byl skvělým levým křídelníkem, ale hrával levého obránce a dnes je z něj levý bek."

"Bylo to skvělé. Byl jsem v tu chvíli (souboje proti Zahovi) opravdu štastný, ale už jsem od něj viděl podobné situace," chválí svého svěřence Jürgen Klopp.

Zdroj: FourFourTwo

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook