pivovar helf

Buvač se dohodl na ukončení smlouvy

Buvač1

Bývalá pravá ruka Jürgena Kloppa, Željko Buvač, se dohodl s klubem na ukončení smlouvy a oficiálně tak opouští liverpoolské struktury.

Bývalý asistent manažera LFC oficiálně odchází z Liverpoolu FC. Buvač pobýval mimo realizační tým již od loňského dubna, kdy byl krátce před odvetou semifinále Ligy mistrů s AS Řím uvolněn na základě osobních důvodů.

Jürgen Klopp odmítl jakkoli komentovat důvody odchodu svého bývalého spoluhráče. Nicméně spekulovalo se, že už před uvolněním Buvačův vliv na chod mužstva výrazně slábl. Nyní po dlouhotrvající epizodě, kdy stále figuroval v liverpoolských záznamech jako zaměstnanec, byl kontrakt sedmapadesatiletého rodáka z Omarsku ukončen, čímž se stal jeho odchod definitivním.

Željko Buvač, jehož Klopp často tituloval jako "mozek", se tak po 17 letech po boku současného manažera LFC, kterého následoval i v říjnu 2015 na Anfield, vydává oficiálně na svou vlastní pouť.

Klopp si vyhlédl náhradu již v létě, kdy se do Melwoodu navrátil Pep Ljinders. Nizozemec neuspěl v rámci svého prvního učinkování v dospělém fotbale na pozici hlavního trenéra v celku NEC Nijmegen a vrátil se do klubu, kde se dříve vypracoval od mládežnického fotbalu až k učinkování v realizačním týmu A-mužstva.

Pep Ljinders se těší v rámci organizace velké oblibě a očekává se, že po vyvázaní Buvače ze smlouvy se oficiálně stane asistentem manažera vedle Kloppovy stálice, Petera Krawietze.

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook