pivovar helf

Torres, stratený syn Anfieldu. V časť

Torres cover

Po dlhej dobe som priniesol pokračovanie série prekladov o hráčovi vďaka ktorému mnohý z nás začali fandiť LFC.

Predošlá časť : http://www.liverpoolsky.net/clanky/news/9770-ftiv

"Išiel som sa porozprávať s Comollim (človek zodpovedný za predaj/nákup hráčov predtým pôsobil pri sliepkach) a povedal som mu o mojich pochybnostiach a o tom čo sa podľa mňa deje. Povedal mi to isté ako Purslow : "Nie, nie.. nemôžeš odísť pretože nemáme hráčov nazvyš." Zase, nepovedal mi : "Nemôžeš odísť pretože ťa potrebujeme pre tento projekt." Bolo to skôr : "Okej, nájdeme náhradu za teba a potom možno budeš môcť odísť."
 
Povedal mi proste že si ma nechcú nechať. Chceli nájsť niekoho iného. Ale najprv chceli aby som počkal do leta.
 
"Comolli mi povedal že Liverpool plánuje kúpiť Luisa Suaréza ale pretože Suaréz nie je strelec gólov potrebujú aby som zostal pokiaľ nejakého nájdu. 'Suaréz je hráč ktorý hraje skôr podhrot, určite nestrelí mnoho gólov.' To mi povedali... Môžte vidieť že podpísali Suaráza s tým, že určite nestrelí veľa gólov..."
 
Torres sa pokúsil o malý úsmev ktorý sa v ňom prebudil potom čo si spomenul na to ako história ukázala že Suaréz sa zaradí medzi takých trhačov siete ako Messi alebo Ronaldo.
 
"Comolli mi povedal že nový majitelia (FSG) , majú vlastnú predstavu o tom ako minúť ich peniaze. Chcú doviesť mladých hráčov, chcú vybudovať niečo nové. Pomyslel som si že to zaberie veľa času. Možno len 2 či 3 roky.Možno aj 10. Nemal som toľko času. Mal som 27 rokov. Nemal som čas čakať. Chcel som vyhrávať. A o 5 rokov neskôr je klub v rovnakom rozpoložení a na rovnakom mieste ako keď som odišiel."
 
Liverpool, ako klub ktorý sa potácal v strede tabuľky musel prijať drastické riešenia. Jedno z prvých ktoré FSG vykonali bolo že vyhodili Hodgsona na začiatku januára a nahradili ho Dalglishom do konca sezóny. Vzťah medzi Hodghsonom a fanúšikmi Liverpoolu najlepšie ukazuje pokrik "Hodgson pre Anglicko" ktorý sa začal ozývať v zápase proti Blackburnu. Jeho trénerská kariéra pri Liverpoole sa ukázala byť ako najkratšia spomedzi všetkých trénerov čo LFC trénovali.
 
Dalglish bol narozdiel od Hodgsona vnímaný ako legenda klubu. Tiež viedol Liverpool k jeho poslednému ligovému titulu viac ako 21 rokov do zadu.
 
Torres mal rád Dalglisha a po jeho angažovaní s ním hovoril o jeho rozhovore s Purslowom a Comollim. Na jednom z stretnutí potvrdil že nepodá požiadavku na prestup ale zase na druhu stranu vníma že jeho prestup by znamenal veľký finančný prínos pre LFC a pre jeho stratégiu prebudovania mužstva.
 
V nasledujúcich týždnoch začal LFC tajne rokovať s Chelsea a postupne sa dostávali k dohode ktorá by spravila z Torresa najdrahšieho hráča v anglickej histórií. Je však pravda že novinami sa šírila správa o tom že 'Torres ústne požiadal o prestup'. Torres verí že tento únik prišiel od niekoho kto bol v štruktúrach klubu. Niekoho ktorý chcel aby mal "maximum responsibility" za transfer keď v skutočnosti bol klub ten ktorý ho pretláčal.
 
"Keď Chelsea spravila prvú ponuku pred zápasom s Wolwes hovoril som s Dalglishom a Stevenom Clarkom (Asistent trénera). Myslím že Comolli sa chcel zúčastniť konverzácie ale povedal som im že chcem hovoriť len s nimi. Opäť som povedal ténerom že som opustil Atlético len kvôli tomu že som chcel vyhrávať a že momentálne sme veľmi ďaleko od toho aby sme vyhrávali. Povedal som im narovinu ako sa cítim. A že aj keď mi hovorili že najlepší hráči sa nebudú predávať Mascheráno predaný bol. Povedal som že ponuka Chelsea je veľmi dobrá a dovolila by mi sa zlepšiť ako hráč a klub by dostal veľkú finančnú kompenzáciu. Dalglish mi povedal že nechce aby som odišiel - bol však jediný. 'Potrebujem ťa tu' povedal. Aj keď mi nikdy nepovedal dôvod prečo."
 
"Predtým ako som opustil miestnoť som mal pocit že vzniklo nejaké dorozumenie. Zrejme to bol zložitý rozhovor ale bol tu rešpekt na obidvoch stranách. Bolo to no pasa nada (žiadny problém). Dalglish mi povedal že navždý bude vďačný za to čo som pre Liverpool spravil a že dúfa že zostanem."
 
"Či by som mal ostať alebo odísť všetko fungovalo ďalej normálne. Chcel som robiť všetko správne. Skóroval som 2-krát proti Wolves a potom som hral OK proti Fulhamu. Dalglish mi povedal že nechce aby som odišiel a v rovnaký čas som vedel že Liverpool rokuje s Chelsea takže to nakoniec nebola až taká pravda."
 
"Čo som však neočakával bolo to čo hovorili médiam. Menili to, ako veci vyzerali. Snažili sa im ukázať že ja som ten vinný, el único (jedinný). Sám som prišiel za Dalglishom a tváru v tvár som mu povedal ako sa cítim a čo vnímam. Dalglish mi zase povedal ako to cíti on takže všetko bolo jasné. Nepoužil som svojho agenta. Vedel ako sa cítim- chcem vyhrávať ale v Liverpoole sa to nezdalo byť reálne niekoľko rokov. A môžte po tých rokoch vidieť že som sa nemýlil."
"Povedal som mu že City má skvelý tým, United stále niečo vyhrávajú, potom tu bola Chelsea a ako obyčajne Totenham. Boli sme od nich tak ďaleko. Povedal som mu o mojich rozhovoroch s Purslowom v lete a že som zostal kvôli tomu že som nechel byť zodpovedný za to že sa klub nepredá."
 

Koniec piatej časti.

Autor : Simon Hughes
Zdroj : www.theanfieldwrap.com

 
 

 

Bleskové zprávy

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

Bez názvu 1

Facebook