pivovar helf

Salah Africkým hráčem roku

Salah2

Mohamed Salah vyhrál ocenění pro nejlepšího afrického hráče za rok 2018, což se mu povedlo již podruhé v řadě.

Šestadvacetiletý útočník porazil i svého liverpoolského spoluhráče Sadia Maného ze Senegalu a zástupce Gabonu a momentálně i Arsenalu, Pierre-Emericka Aubameyanga. Cenu si následně převzal na včerejším ceremoniálu konaném v senegalském Dakaru.

"Už od dětství jsem snil o získání tohoto ocenění a teď jsem to dokázal dvakrát po sobě," neskrýval nadšení Salah.

Salah získal v prosinci rovněž cenu pro nejlepšího afrického fotbalistu, kterou každoročně vyhlašuje BBC.

Bývalý hráč AS Řím se běhěm sezóny 2017/2018 prosadil hned ve 44 případech, výrazným způsobem pomohl The Reds do finále Ligy mistrů a k tomu se na Mistrovství světa v Rusku postaral o dvě branky Egypta. V letošní sezóně si pak za LFC připsal dalších 16 přesných zásahu v 29 střetnutích napříč všemi soutěžemi.

Trio uchazečů o ocenění se také dostalo týmu roku složeného z nejlepších afrických fotbalistů za rok 2018. Do sestavy se dostal i další zastupce Liverpoolu FC, Naby Keita, který předtím působil v bundesligovém celku RB Lipsko.

Africabest2018

Zdroj: BBC

Bleskové zprávy

Balíčky

Fanclub stále nabízí balíčky na podzimní zápasy PL, nově také na všechny 3 zápasy Champions League. Info zde.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

Bez názvu 1

Facebook