pivovar helf

Klopp si chválí Wijnalduma

Wijnaldum3

Manažer Jürgen Klopp v jednom z rozhovorů pro oficiální klubový web LFC vyzdvihl důležitost Giniho Wijnalduma v jeho kádru.

Nizozemský reprezentant prožívá fantastickou sezónu, i když se sluší dodat, že jeho výkonnost není na rozdíl od jiných hráčů předmětem tolika diskuzí. Přitom to není zase tak dávno, co o něm Garry Neville prohlásil, že je to nejvíce nedoceněný fotbalista v Premier League.

Vše jen potvrzují nedávna slova Jürgena Kloppa. "Je to neuvěřitelný hráč. Snoubí se v něm několik věcí, které potřebujete. Situace jeden na jednoho, kdy se dokáže dostat mezi protivníka a míč a potom přihrát."

"Nevím, kolik pozic si už vyzkoušel. V dvoučlenném středu si počíná dobře. Dokáže zahrát i v tříčlenném, což je dobré. Abych byl upřímný, všichni hráči jsou opravdu univerzalní. Hendo přišel v sobotu (na hřiště) a vyplňoval mezery. Pomohl nám s naší defenzívou. Působil velmi živě. Nicméně Gini je (také) ve velmi dobré formě."

Zdroj: Anfield HQ

Bleskové zprávy

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Za teplem do Dubaje

Liverpool FC využije jedenáctidenní pauzu mezi utkáními s Crystal Palace a Leicesterem k tréninkovému kempu v Dubaji. LFC tam zavítalo již v rámci loňského ledna.

Awoniyi mění adresu

Útočník Taiwo Awoniyi, který předčasně ukončil své hostování v Gentu, dohraje sezónu v dalším belgickém týmu, Mouscronu. Nigerijec tam působil již minulou sezónou a postaral se o 11 branek mužstva.

Prosincové duo oceněných

Jürgen Klopp a Virgil van Dijk se stali nejlepším manažerem, respektive nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec.

Müller si proti LFC nezahraje

Thomas Müller z Bayernu Mnichov nenaskočí ani do jednoho z duelů osmifinále LM proti LFC. Na vině je jeho vyloučení proti Ajaxu Amsterdam, za nějž si vysloužil dvouzápasový distanc. První utkání zmešká rovněž van Dijk kvůli žlutým kartám.

zbieraj body liverpoolsky

Facebook