pivovar helf

Klopp akceptoval pokutu za své chování

Alisson Klopp

Jürgen Klopp přijal rozhodnutí FA za porušení pravidel, jehož se dopustil v nastaveném čase utkání proti Evertonu, kdy vběhl na hřiště po Origiho gólu.

Němec se ihned po vstřelení poněkud bizarní branky rozběhl a objal se s Alissonem. Za jeho počínání mu asociace vyměřila pokutu osmi tisíc liber a varování pro příště. Klopp, který měl čas do čtvrtečního večera na odpověď, trest přijal.

Při rozhovoru po výhře nad Evertonem, díky kterému se LFC opět dotáhlo na rozdíl dvou bodů za Manchester City, se Jürgen Klopp omluvil. "Musím se omluvit, protože jsem nechtěl být nezdvořilý, ale nemohl jsem si pomoci. Kdybych měl znovu předvést, jak jsem se cítil, když se míč dostal do brány, tak bych nad tím měl mít kontrolu. Nehledám výmluvy, ale tak to je. Neměl jsem v plánu běžet. Když jsem se rozhodl zastavit, byl jsem už blízko Alissona. Byl překvapený."

Evertonský protějšek Marco Silva řekl, že nemá žádný problém s Kloppovým chováním. "Neviděl jsem jeho reakci a pokud bychom vstřelili podobně šťastný gól, asi bych udělal to samé. Nevidím v tom žádnou neúctu."

Chování Jürgena Kloppa se setkalo s rozporuplnými reakcemi napříč fotbalovou veřejností. Zatímco bývalý anglický zadák Danny Mills neměl pro podobné eskapády pochopení, Pep Guardiola byl poněkud smířlivější i s ohledem na to, že sám převedl něco podobného v utkání se Southamptonem.

Zdroj: BBC

Bleskové zprávy

Vlci ve 3. kole FA Cupu

Liverpool FC zavítá v rámci 3. kola FA Cupu na Molineux, který je domovem Wolverhamptonu Wanderers. Duel se odehraje buď 7., nebo 8. ledna.

Mané podepsal nový kontrakt

Sadio Mané s klubem uzavřel nový víceletý kontrakt. Po Robertu Firminovi a Mohamedu Salahovi se tak stal posledním z ofenzivního trojlístku, kdo tak učinil.

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

kalendare2019

Facebook