pivovar helf

Klopp akceptoval pokutu za své chování

Alisson Klopp

Jürgen Klopp přijal rozhodnutí FA za porušení pravidel, jehož se dopustil v nastaveném čase utkání proti Evertonu, kdy vběhl na hřiště po Origiho gólu.

Němec se ihned po vstřelení poněkud bizarní branky rozběhl a objal se s Alissonem. Za jeho počínání mu asociace vyměřila pokutu osmi tisíc liber a varování pro příště. Klopp, který měl čas do čtvrtečního večera na odpověď, trest přijal.

Při rozhovoru po výhře nad Evertonem, díky kterému se LFC opět dotáhlo na rozdíl dvou bodů za Manchester City, se Jürgen Klopp omluvil. "Musím se omluvit, protože jsem nechtěl být nezdvořilý, ale nemohl jsem si pomoci. Kdybych měl znovu předvést, jak jsem se cítil, když se míč dostal do brány, tak bych nad tím měl mít kontrolu. Nehledám výmluvy, ale tak to je. Neměl jsem v plánu běžet. Když jsem se rozhodl zastavit, byl jsem už blízko Alissona. Byl překvapený."

Evertonský protějšek Marco Silva řekl, že nemá žádný problém s Kloppovým chováním. "Neviděl jsem jeho reakci a pokud bychom vstřelili podobně šťastný gól, asi bych udělal to samé. Nevidím v tom žádnou neúctu."

Chování Jürgena Kloppa se setkalo s rozporuplnými reakcemi napříč fotbalovou veřejností. Zatímco bývalý anglický zadák Danny Mills neměl pro podobné eskapády pochopení, Pep Guardiola byl poněkud smířlivější i s ohledem na to, že sám převedl něco podobného v utkání se Southamptonem.

Zdroj: BBC

Bleskové zprávy

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Za teplem do Dubaje

Liverpool FC využije jedenáctidenní pauzu mezi utkáními s Crystal Palace a Leicesterem k tréninkovému kempu v Dubaji. LFC tam zavítalo již v rámci loňského ledna.

Awoniyi mění adresu

Útočník Taiwo Awoniyi, který předčasně ukončil své hostování v Gentu, dohraje sezónu v dalším belgickém týmu, Mouscronu. Nigerijec tam působil již minulou sezónou a postaral se o 11 branek mužstva.

Prosincové duo oceněných

Jürgen Klopp a Virgil van Dijk se stali nejlepším manažerem, respektive nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec.

Müller si proti LFC nezahraje

Thomas Müller z Bayernu Mnichov nenaskočí ani do jednoho z duelů osmifinále LM proti LFC. Na vině je jeho vyloučení proti Ajaxu Amsterdam, za nějž si vysloužil dvouzápasový distanc. První utkání zmešká rovněž van Dijk kvůli žlutým kartám.

zbieraj body liverpoolsky

Facebook