pivovar helf

Lístok na zápas LFC. Ako na to?

Anfield tickets e1472394523198 500x352

Mnohí z vás sa chcú dostať na zápas Liverpool FC a zažiť atmosféru Anfieldu.

Zápas Liverpool FC na Anfielde. Sen mnohých fanúšikov Liverpool FC v Čechách a na Slovensku. Veľa fanúšikov si už ten sen splnilo, ale veľké množstvo fanúšikov tam ešte nebolo.

Som adminom tejto stránky, a dvoch fejzbúkových stránok o LFC a tak sa ku mne dostane množstvo otázok ako na to. Ako si kúpiť lístok na zápas Liverpoolu FC? Z vašich otázok jednoznačne vyplýva, že mnohí z vás nemajú ani šajnu ako to s lístkami na zápas Liverpool FC vlastne je. Otázky typu ako sa dostanem k lístkom na Anfield mimo nejakej zájazdovej agentúry, alebo mimo priekupníkov, ktorí kšeftujú s lístkami je obrovské množstvo. Ako sa dostanem k lístom za oficiálnu cenu? Takýchto otázok je ešte viac.  

A viete aká je pravda? Dostať sa k lístkom za oficiálnu cenu je pre normálneho CZ-SK fanúšika LFC v zásade nemožné. Možno to znie arogantne, ale je to tak. Mnohí z vás tu teraz vytiahnu kopu argumentov ako sa k lístkom a za akú cenu niekedy a niekde dostali, ale v zásade je pravda taká, že dostať sa k lístkom za oficiálne ceny je veľmi ťažká vec. Nakoniec je človek vlastne rád, že existuje predražená možnosť s priekupníkmi, alebo extra predražená možnosť kúpiť lístky cez agentúru, lebo by sa na zápas nemal šancu dostať za akékoľvek peniaze.

Skúsim vám teraz objasniť ako to na trhu s lístkami vyzerá. Berte to ako všeobecné objasnenie situácie, pretože tých cestičiek ako sa dostať k lístku je samozrejme viac. Možno vám to viac objasní situáciu a otázok bude menej :)

Najprv si pozrite tabuľku koľko vlastne lístky na ligový zápas LFC stoja (rovnaké ceny väčšinou platia aj na zápas Ligy majstrov či domáci pohár)

Snímka obrazovky 2018 11 27 o 19.05.17

Z tabuľky ceny lístkov môžte vidieť, že ceny pre dospelých sa pohybujú v zásade od 37 libier do 59 libier. Na naše reálie to znamená od 45 Eur (1 1170.- Kč) do 71.- Eur (1 850.- Kč).  Ceny pre ostatné kategórie (Seniori, juniori a deti) ani nepozerajte. Nedostanete sa k nim.

1. Možnosť - Kúpa lístku cez oficiálnu klubovú stránku liverpoolfc.com

- Najlepšia možnosť. Výhodou je, že nakupujete lístok za oficiálnu cenu uvedenú v tabuľke. Čo k tomu aby ste sa vôbec mohli uchádzať o zakúpenie tohto lístka potrebujete? Maličkosť. Musíte byť členom klubu a vlastniť Membership Card čo obnáša zakúpiť si ročné členstvo. Členstiev je viac druhov. International, Light a Full Membership. Ak chcete mať možnosť kúpiť si lístok v online predaji tak sú zaujímavé iba Light za 33.- Eur a Full za 50.- Eur na celú sezónu.

Ok, máte členstvo v LFC a máte možnosť zapojiť sa do nákupu lístku cez online systém. Tu však narážame na problém. Systém predaja lístkov na zápas LFC je viackolový. A lístky sa predávajú v dvoch etapách, na prvú polovičku sezóny a na druhú polovičku sezóny. Čiže v júli sa začne predaj na ligové zápasy cca od augusta do novembra a koncom novembra sa začne predaj na zápasy od decembra do konca sezóny. Predaj je silné slovo, lebo väčšinou to trvá tak 5 dní a je všetko vypredané.

A čo znamená viackolový systém predaja? To je práve ten problém prečo sa k lístkom nedostanete. A ak áno tak s veľkým šťastím. Uvediem všeobecný príklad. Začne sa napr. v júli predaj lístkov na prvú polovicu sezóny. Samozrejme v prvom rade si nekúpite miesto, ktoré vlastnia permanentkári a tých je asi 20 000. Vy si chcete kúpiť lístok napr. na domáci zápas Liverpool - Fulham 10.augusta 2018. V prvom kole predaja od 10.júla od 8.00 hod majú možnosť si kúpiť lístky invalidný fanúšikovia, od 15.00 hod fanúšikovia, ktorí si kúpili v minulej sezóne lístky na 13 domácich zápasov, na druhý deň 11.júla si môžu kúpiť lístok členovia klubu, ktorí majú v minulej sezóne zakúpených aspoň 5 ligových zápasov. 12.júla všetci ostatní fanúšikovia v General Sale. Do General Sale sa väčšinou nedostane ani jeden lístok a ak, tak na to striehnu pripravení domáci fans, alebo priekupníci, ktorí okamžite po zahájení Online General Sale zahltia web LFC tak, že čakáte v rade na prihásenie aj hodinu a lístky vám miznú pred očami. Takže veľa šťastia.

Aby som bol objektívny tak pár dní pred jednotlivými zápasmi sa dostanú do predaja lístky, ktoré niekto vrátil, pretože na zápas z nejakých príčin nemôže prísť. Ale aj na to platí presne ten istý scenár, ktorý som opísal vyššie.

2.Možnosť - Hospitality

- Oficiálna a drahšia možnosť zakúpenia lístkov. Je to však moja obľúbená možnosť, pretože v cene hospitality máte lístok za oficálnu cenu a kopu benefitov. Benefity záležia od balíka aký si zakúpite. Balík obsahuje napríklad lístok+obed vo vychytenej reštaurácii+magazín zápasu+stretnutie s nejakou LFC legendou. Alebo iný typ balíku obsahuje lístok+obed v bare priamo na štadióne+magazín zápasu+1 nápoj na štadióne. Atd atd fakt záleží na tom aký balík si vyberiete. Dostupnosť je oveľa väčšia ako pri nákupe bežných lístkov. Cena je síce okolo 250.- Eur za balík. ale je to stále lepšie ako nákup lístka cez agentúru alebo priekupníka.

3.Možnosť - Nákup lístka cez oficiálny CZ-SK fanklub LFC

- Úplne najlacnejšia a najľahšia možnosť. Najľahšia a najlacnejšia ale dosť obmedzená. V prvom rade musíte byť členom cz-sk fanklubu, v druhom rade členom Liverpool FC. To je všetko fajn akurát, že LFC na fankluby vyčleňuje málo lístkov a nášmu fanklubu umožní zúčastniť sa maximálne 10 zápasov v sezóne a maximálne 6 fanúšikom z fanklubu. Z toho vyplýva, že za sezónu sa dostane na zápas LFC maximálne 60 členov fanklubu. Výhodou je, že je to za oficiálnu cenu + manipulačný poplatok. Samozrejme lístky prednostne dostanú členovia ktorí sa na chode fanklubu aktívne podieľajú, zúčastňujú sa zrazov, alebo nejako inak prispievajú ku komunite fanúšikov LFC a až potom na ďalších členov fanklubu.

4.Možnosť - Priekupníci

- Drahšia možnosť ako si zakúpiť lístok. V prvom rade musíte niekoho takéhoto poznať. V zásade sú dva druhy takýchto ľudí. Češi a Slováci, ktorí pracujú v Anglicku a majú možnosť sa cez domácich k lístkom dostať a následne ich posunúť niekomu kto ich kontaktuje. Výsledkom je iba malé navýšenie ceny lístka. Ide cca o 25% čiže lístok stojí okolo 80-100 Eur. Alebo ľudia, ktorí sa týmto živia. Často sú to Slováci/Češi, ktorí majú kontakty a pochopili, že Premier league je obrovský biznis aj pre ľudí, ktorí sa motajú okolo fanúšikov. Tam čakajte navýšenie aj o 100% a ceny lístkov sú okolo 150-200 Eur. A ak chcete lístok na zápas proti tímom TOP6, alebo na derby s Evertonom tak si pripravte aj 300 Eur a viac. Nesrandujem. Bohužiaľ je to tak. Je to daň za obrovský záujem o zápasy LFC.

5.Možnosť - Cestovné agentúry

- Úplne najdrahšia možnosť. Agentúry často kupujú lístky práve cez priekupníkov a potom samozrejme cenu ešte navýšia a skryjú do balíka letenka+ubytovanie+lístok. Miesta na štadióne sú často najhoršie aké môžu byť (samozrejme čím vyššia cena balíka tým potencionálne asi vyššia kvalita lístka). Nechcem podrývať kvalitu jednotlivých agentúr v Čechách a na Slovensku, pretože tieto agentúry často ľuďom dopriali životný zážitok. Pre veľa fanúšikov je návšteva takéhoto zápasu často životným zážitkom a preto nehľadia na peniaze a takéto agentúry z toho ťažia. Ak však zabezpečia kvalitný servis, sprievodcu a skvelý zážitok tak prečo nie. Aj toto je cesta ako zažiť LFC na živo.

 6.Možnosť - Lístok + ubytovanie u domáceho fanúšika

- možnosť dostať sa k lístkom za normálnu cenu je ako vidíte veľmi obtiažna a tak šéf fanklubu Ondra s veľkým fanúšikom LFC a naším veľkým priateľom Stevem z Liverpoolu umožňuje ročne niekoľkým fanúšikom navštíviť zápas LFC na Anfielde veľmi originálnym spôsobom. Ubytovanie u Steveho, lístky na zápas a doprava na letisko. Táto ponuka je sezónne veľmi obmedzená a tak treba riešiť veci veľmi rýchlo. Informácie k týmto balíčkom väčšinou prinášame na našich stránkach vždy pred začiatkom predaja lístkov na konkrétnu polovicu aktuálnej sezony.

Verím, že tento obsiahly článok vám aspoň trochu objasnil možnosti ako sa dostať na zápas Liverpool FC a čo to všetko obnáša. Je faktom, že dostať sa o lístkom za oficiálnu cenu okolo 70 Eur ( 1800.- Kč) nie je vôbec jednoduché. Často treba využiť radšej služby nejakej športovej agentúry. A ak stále nie ste v obraze ako to všetko funguje tak sa ďalej pýtajte :)

Dúfam však, že vám tento článok aspoň trochu pomohol sa v tom všetkom zorientovať :)

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook